Velká tvrzení povídka

Velká tvrzení - kapitola 4.

19. září 2010 v 15:53 | Scissors
Tak přidávám čtvrtou kapitolu. Omlouvám se za to menší čekání, ale troufám si tvrdit, že to za tuhle kapitolu stálo. Objeví se v ní totiž dva velmi sympatičtí bystrozoři. O koho půjde, se dozvíte při čtení. ;)
Tahle část příběhu je takovým úvodem do první třetiny celé ff povídky. Těším se na vaše ohlasy. :)

Velká tvrzení - kapitola 3.

8. září 2010 v 17:57 | Scissors
Ha! Je tu třetí kapitola, v níž se Asteria prvně setká s... To si nechám pro sebe! Hurá do čtení. ;)
Důležitá poznámka: Caradoc Dearborn, který je zde zmíněn, není vymyšlenou postavou. Našla jsem si ho na Wiki, kde se o něm tvrdí, že to byl NĚKDO, kdo byl během první války zabit.

Velká tvrzení - kapitola 2.

2. září 2010 v 13:45 | Scissors
Je tu druhá kapitola a k ní pár informací. Zaprvé bych chtěla říct, že vám povídka nejspíš bude připomínat nějakou detektivku. Některá slova k tomu přímo vybízejí. Musím podotknout, že to nebyl záměr, ale celé se mi to do tohohle žánru tak trošičku zhouplo. Zadruhé mám v plánu vám sdělit, proč se hlavní hrdinka jmenuje tak, jak se jmenuje. Pro zajímavost podotknu, že její pracovní jméno znělo úplně jinak a mnohem obyčejněji. Navíc se mi vůbec nelíbilo, a tak jsem zapojila fantazii a spolu s Wikipedií (kterou při psaní téhle ff zapínám poměrně často) jsem stvořila Asterii Navyovou.
Asteria byla dcerou Titánky Foibé, která měla na starost Měsíc. Slovo asterias v latině znamená hvězdice. Co se příjmení týče, tak navy pochází z angličtiny. Můžete si ho přeložit buďto jako podstatné jméno, což by tedy bylo námořnictvo, a nebo také jako přídavné jméno, kvůli kterému jsem si ho zvolila. Navy znamená tmavomodrý. Hlavní hrdinka má totiž modré oči a navy jsem upřednostnila před blue, protože blue zní jako dívčí příjmení v češtině opravdu hrozně. ;)
A teď už vás nebudu napínat. Přeji příjemné čtení. :)
Ps./ Druhou kapitolu bych ráda věnovala Luthvirel, která se na pokračování povídky tolik těšila. Také bych se jí tímto chtěla omluvit, že jsem se včera nedostavila na ICQ a nemohly jsme pokračovat v našem fantazírování. Vážně mě to mrzí, takže tahle kapitola patří jen a jen Tobě, Luth. :)

Velká tvrzení - kapitola 1.

29. srpna 2010 v 14:44 | Scissors
Shodli jsme se na tom, že prology obvykle nic neříkají, a tak přináším první kapitolu. To označení první je na ní dost poznat, ale ne v tom smyslu, že by se v ní nemělo nic semlít. Právě naopak. Hned v téhle části příběhu se stane událost, která odstartuje celý děj ff povídky. Takže se pohodlně usaďte. Show právě začíná! ;)

Velká tvrzení - prolog

26. srpna 2010 v 18:00 | Scissors
Abych vás, které povídka zaujala, nemučila stejně, jako když jsem uveřejnila onen trailer k ní, tak přidávám rovnou prolog. Snad vás navnadí ke čtení další kapitoly. :)

Velká tvrzení → INFO

26. srpna 2010 v 17:44 | Scissors
Epilog k poslední povídce jsem uveřejnila a myslím si, že je načase vám poodhalit tajemství nové povídky. Na téhle ff pracuji, řekněme, dost tvrdě. (Ano, mluvím zcela vážně. Makám na tom celé prázdniny a očividně mi to zabere ještě víc času, než jsem čekala. Nebezpečně se to totiž rozrůstá. :D) Zatím jsem s jejím vývojem spokojená a to hlavně proto, že kapitoly jsou delší, než jak jste u mě zvyklí. Nevím jak vy, ale já miluji dlouhé kapitoly! ;)
A teď už vám představuji ff Velká tvrzení! :)

Název: Velká tvrzení
Téma povídky: Harry Potter
Žánr: drama/psychologické/dobrodružné/romantika
Přístupnost: 12+
Postavy: Asteria Navyová (AUTP), Remus Lupin, Sirius Black, James Potter, Molly Weasleyová, Emmelína Vanceová, Albus Brumbál, Alastor Moody, Belatrix Lestrangeová, Frank Longbottom, Peter Pettigrew, ...
Stručný obsah: Kouzelnický svět je rozdělen do dvou skupin. Jedna straní Tomu, jehož jméno se neříká, a ta druhá mu naopak odporuje. Každá z nich zastává své názory. Lidé, kteří v tomto světě chtějí žít, se tak musí rozhodnout, ke které straně se přiklonit. Obě dvě totiž mají své klady i zápory a obě dvě mají svá vlastní tvrzení. Podívejme se na příběh dívky, jež se rozhodla, ale cestu jí zkřížila ta druhá strana. Příběh bojů stran a jejich velkých tvrzení.
Slovo autorky: Povídka Velká tvrzení je skvělou ukázkou toho, jak se dají jednoduché věci snadno udělat složitými. Na jejím úplném počátku byla pouze jedna jednoduchá myšlenka, která se během psaní zdeformovala v hned několik tajemství i pro mě jakožto pro samotnou autorku. Stačila jen trocha touhy psát a spousta výborné hudby k poslechu. ;)
Informace navíc: Vše se odehrává v letech 1980 a 1981.
Stav povídky: rozepsaná
Počet kapitol: -
Promo obrázek: 1) zdroj použitého obrázku ; 2) plná velikost
Bonusy: trailer video ; jak by mohla Asteria vypadat (autorka tohoto obrázku má vážně talent!)

Velká tvrzení
 
 

Reklama