Velká tvrzení povídka

Velká tvrzení - kapitola 24.

9. srpna 2011 v 10:45 | Scissors
Už se nebudu omlouvat. Jsem v přidávání kapitol hrozná. Jsou prázdniny a já nemám na psaní ani pomyšlení. A má zásoba kapitol se pomalu tenčí... Budu s tím muset začít něco dělat, i když Velká tvrzení už mi nejsou tak blízká jako dřív. Vzdalují se mi stejně jako tento blog. Až je mi z toho smutno, protože vím, za co tuhle svou identitu podvědomě měním. Ach jo.
Každopádně. V této kapitole se konečně objeví jedna krysa. Přeji příjemné čtení těm, které povídka stále baví a kteří na ni nezapomněli. ;)

Velká tvrzení - kapitola 23.

28. června 2011 v 14:36 | Scissors
Jistě že vím, jak dlouho jsem nepřidala kapitolu. A jistě že mě to velmi mrzí. Ovšem lepší pozdě, než-li později... A zároveň lepší později, než-li nikdy. Nemám pravdu? ;)
Doufám, že jste na mě ještě pořád tak úplně nezanevřeli. Pokud ne, právě pro vás tu je pokračování rozhovoru mezi Asterií, Remusem a Siriusem. :)

Velká tvrzení - kapitola 22.

28. dubna 2011 v 18:05 | Scissors
Rozrušená Asteria, všudypřítomný Sirius a unavený Remus. Z této kombinace vychází hlavní zápletka dalších kapitol. Přeji příjemné čtení a děkuji všem svým čtenářům za jejich trpělivost. :)

Velká tvrzení - kapitola 21.

11. dubna 2011 v 17:42 | Scissors
Drazí čtenáři. Já vím, že už to bude pomilionté, co se vám zde budu omlouvat za dlouhé pomlky mezi jednotlivými kapitolami, ale zkrátka teď procházím pisatelskou krizí. Samotnou mě to opravdu trápí a snažím se opět najít chuť psát ve tvoření jednorázovek, ale ani s nimi to není nijak valné. Sužuje mě myšlenka, že bych Velká tvrzení neměla dokončit a jak se na ně tak s odstupem času dívám, nejraději bych některé kapitoly úplně smazala a přepsala, jenže...
Seznámím vás se situací. V počítači mám předepsáno asi patnáct kapitol, jejichž děj je odstartován právě touto dvacátouprvní kapitolou. A nejspíš jsem si v ní vzala až příliš velké sousto, které nyní ne a ne rozlousknout tak, jak bych si to bývala představovala. Ještě ke všemu se mi seběhlo hned několik nedostatků povídky a ty mi nyní komplikují život. Proto se mnou, prosím, mějte trpělivost. Ano, mohla bych těch patnáct kapitol smazat a začít znovu, ale... Zaprvé by mi jich bylo líto, protože jsem nad nimi strávila dost času, a zadruhé si neumím ve své pisatelské krizi představit, o čem bych psala dál. Tudíž vás z novu žádám o trpělivost v zájmu nás všech.
Děkuji moc vám všem, kteří stále očekáváte další díly Velkých tvrzení. Jste mou velkou radostí a vězte, že nepřeháním. Skutečně tomu tak je. Takže ještě jednou díky. :)

Velká tvrzení - kapitola 20.

22. března 2011 v 21:49 | Scissors
A nyní ono překvapení. ;)

Velká tvrzení - kapitola 19.

22. března 2011 v 21:47 | Scissors
Opět se po dlouhé době ozývám a to s další kapitolou... A mám pro vás překvapení, které odhalím už za pár okamžiků. :)

Velká tvrzení - kapitola 18.

1. března 2011 v 16:13 | Scissors
K téhle kapitole můžu říct jen jediné. Milovníci Siriuse Blacka si v ní přijdou na své. :)

Velká tvrzení - kapitola 17.

9. února 2011 v 18:30 | Scissors
Tak moc mne mrzí, že jsem tu celý týden nebyla! Ale nemohla jsem za to já. Tentokrát vážně ne. Mohl za to zrádce internet, kterého nebyl doma dostatek. V překladu to znamená, že jsem byla po celý týden bez přístupu na něj. Teď jsem ale opět tu a jako omluvu přináším další kapitolu své povídky. Snad vás těch pár řádků potěší. :)
Ps./ A hlásím se opět o rok starší...

Velká tvrzení - kapitola 16.

27. ledna 2011 v 19:59 | Scissors
Drazí čtenáři, můj nos, hlavu, krk, záda a už i mozek sužuje nemoc. Je to tak otravné, až mě z toho začínají bolet i zuby. Vrr... Když však nemůžu mít příjemné dny já, proč bych se alespoň nepřičinila k tomu, aby je měl někdo jiný? Přidávám tudíž šestnáctou kapitolu Velkých tvrzení, v níž se stane jedna nepěkná věc. Postavy v mých povídkách to prostě nikdy nebudou mít jednoduché. ;)

Velká tvrzení - kapitola 15.

13. ledna 2011 v 21:08 | Scissors
Mí drazí čtenáři, přináším patnáctou kapitolu, která dějově přímo navazuje na tu předchozí. Malý Percy sice zahnal nevrlá slova nepochybně se deroucí na jazyk Navyové, avšak tím den zkrátka skončit nemůže. Něco se přeci musí pokazit. Co a jak moc zlé to bude? To vás čeká v následujících řádcích. Doufám, že se vám kapitola bude líbit, i když je na poměry Velkých tvrzení poněkud krátká. Komentáře bych mile ráda uvítala... :)

Velká tvrzení - kapitola 14.

7. ledna 2011 v 17:28 | Scissors
Ach, měla bych se polepšit v přidávání kapitol. Moc se vám, mí drazí čtenáři, omlouvám, že ji přidávám až po tak dlouhé době. Ke všemu je to ještě oddechová kapitola, v níž se prakticky nic nestane... Jen se zde prvně mihne Peter Pettigrew a dozvíme se, jak Asterii členové Fénixova řádu přijali. Ještě jednou se moc omlouvám a slibuji, že s příští kapitolou tak dlouho čekat nebudu. Snad mi tu i přes to dlouhé čekání zanecháte nějaký ten komentář. :)

Velká tvrzení - kapitola 13.

24. prosince 2010 v 13:18 | Scissors
Přemýšlela jsem nad tím, jak bych vám měla popřát hezké Vánoce. Mohla jsem napsat klasické přání, ale abych byla upřímná, vůbec se mi do toho nechtělo. Tudíž jsem se rozhodla vás spíše obdarovat. Doufám, že se vám bude můj dárek pro vás líbit, i když jsem se zrovna trefila do takového ošklivého čísla... ŠŤASTNÉ A VESELÉ!!! :)

Velká tvrzení - kapitola 12.

10. prosince 2010 v 17:35 | Scissors
Kapitola s číslem dvanáct je tu a tentokrát nemá žádný otevřený konec. Tak přísahám! A co vás v ní čeká? Slíbený rozhovor mezi Asterií a Remusem... Přeji příjemné čtení a doufám, že se vám to bude alespoň trošičku líbit. Komentáře jako vždy moc potěší. :)

Velká tvrzení - kapitola 11.

1. prosince 2010 v 20:51 | Scissors
Co se stane po setkání s Belatrix? Jaký přístup zaujmou členové řádu vůči Asterii a jaká zjištění je čekají? Odpovědi se nachází v kapitole nesoucí název Seje vítr, sklízí bouři s pořadovým číslem jedenáct. Mimo to vás na jejím konci čeká příslib - doufám - zajímavého pokračování. Snad ani nemusím říkat, že komentáře potěší. :)

Velká tvrzení - kapitola 10.

19. listopadu 2010 v 20:00 | Scissors
Je mi tak strašně líto, že přidávám kapitolu až dnes a že jsem se tu tak dlouho neukázala. Všechny mé plány mi zmařila nemoc. Ani na toho Pottera zítra nepůjdu. Budu si nejspíš muset počkat celý týden a povím vám, že ta spousta článků o něm (recenzí) mě neuvěřitelně irituje! A když používám slovo iritovat, které v běžné mluvě přímo nesnáším, tak už sakra mluvím vážně! Ta představa, že já jako věrná fanynka uvidím první část HP 7 až za týden, kdežto nějací ... lidé, co ani nečetli knihy, byli na premiéře, mě ničí! Vrrr... (Za normálních okolností nebývám takto útočná.)
Ale teď k desáté kapitole, která vám konečně odhalí pisatelku rádoby záhadného dopisu z minulé kapitoly. Ačkoliv je vám všem nejspíš jasné, o koho šlo, nechci vám to oficiálně prozradit už před čtením, takže vás ohledně této postavy jen upozorním, že jsem ji v povídce tak trochu omladila. Ve skutečnosti totiž tato Smrtijedka nestudovala v Bradavicích zároveň s Poberty. Tuším, že se o rok nebo dva minuli. Snad vám tato menší změna ve věku nebude vadit. Ubrala jsem jí stejně jen ten rozdíl mezi jejím studiem a studiem Pobertů. ;)
Dále bych chtěla doplnit informaci ještě k deváté kapitole. Postava Emmelíny Vanceové, která se tam prvně objevila, pochází z knihy! Nejspíš si ji pamatujete, ale raději to sem píši. Tato čarodějka se setkala s Harrym Potterem. 
A nakonec udělám skok zpět k téhle kapitole. Jen bych chtěla říct, že její závěr vám napoví, jakým směrem se bude dál ubírat celá povídka. To je dnes ode mě vše. Těším se na všechny vaše ohlasy. Kdokoliv čte, zanechte, prosím, komentář. Dodává mi to sílu psát. Děkuji předem. :)

Velká tvrzení - kapitola 9.

1. listopadu 2010 v 21:58 | Scissors
Jsem vskutku unavená, protože jsem se zhruba před hodinou vrátila z tanečních, v nichž jsme se učili polku. Řeknu vám, jestli se tohle někdy naučím, tak budu vskutku šťastný člověk... Abych ovšem neodbočila, přestože jsem, jak už jsem říkala, vážně moc unavená a volný čas bych spíš měla využít k naučení se své zítřejší německé prezentace, ocitla jsem se jakýmsi záhadným způsobem na počítači. A jelikož jsem včera jisté osobě (ona moc dobře ví, o kom je řeč ;)) slíbila, že pokud se na internet dostanu, přidám další kapitolu, činím tak. Přináším vám devátou kapitolu plnou dalších informací o Asterii a hlavně s vysvětlením konce minulé kapitoly. Navíc vám v ní přislíbím nějakou "akci" do kapitol příštích... Přeji příjemné čtení! :)

Velká tvrzení - kapitola 8.

20. října 2010 v 18:49 | Scissors
Asteria nesnáší nezodpovědnost a ze všeho nejvíc tu ohledně lidského zdraví, protože s ním si mudla ani kouzelník nesmí zahrávat. I když jde o takové maličkosti, jako jsou prazvláštní jizvy, únava a horečka... Jsem tu s osmou kapitolou a všeříkajícím názvem Ošetřovatelka a pacient, na jejímž konci dojde k jedné "maličkosti". Přeji příjemné čtení. :)

Velká tvrzení - kapitola 7.

8. října 2010 v 20:33 | Scissors
Asteria je vězněná Fénixovým řádem již nějaký ten čas. Za tu dobu zažívala prakticky každý den stále stejný scénář. Zdlouhavé rozhovory se třemi členy skupiny bradavických Pobertů, strava od paní Weasleyové a ticho provázející ji během zbylých chvil. Od jejího příchodu do Doupěte se však věci změnily. Vtipálka Pottera a elegána Blacka nadobro nahradil mírumilovný a vždy klidný Lupin a zrzavá paní Weasleyová si od Asterie již nedrží takový odstup jako na začátku. Pak se ale přihodí věc, která Asterii ukáže, že ve skutečnosti se nezměnilo nic...
Tohle všechno se dočtete v sedmé kapitole příběhu Velká tvrzení. Přeji příjemnou četbu a těším se na vaše ohlasy. :)

Velká tvrzení - kapitola 6.

1. října 2010 v 21:18 | Scissors
Momentálně jsem se nemohla věnovat blogu, ale teď jsem se opět dostala k internetu a přidávám další kapitolu, díky níž získá nic neříkající prolog k této povídce alespoň trochu menší význam. Pokud si na něj ovšem ještě pamatujete. ;) 
Šestá kapitola se jmenuje O touze po respektu a objeví se v ní přísloví, které bude svým způsobem provázet celou povídku. Je to přísloví původem latinské a dočtete se jej v textu. Neuvěřitelně jsem si ho oblíbila, protože se dá aplikovat na spoustu věcí. Tahle kapitola je také jednou z nejdelších, jaké jsem kdy napsala, takže by vám pár minut měla vydržet. :)
Budu se těšit na všechny vaše ohlasy a můžu vám s hrdostí oznámit, že jsem znovu zapracovala na pokračování téhle povídky. Vypadá to na pěkné prodloužení původního rozsahu. To ovšem předbíhám. Užijte si šestou kapitolu! Přeji příjemné čtení. :)

Velká tvrzení - kapitola 5.

24. září 2010 v 18:11 | Scissors
A jsem tu s pátou kapitolou, v níž si hlavní roli zahraje Sirius. Možná mi vytknete, že neovládal magii, která je v následujících řádcích zmíněná, ale kdo to může vědět? Vycházím zkrátka z toho, že je to Black a ať svou rodinu nenáviděl jakkoliv, v raném věku se jí nijak zvlášť vzpírat nemohl. (Představte si Tichošlápka jako třeba devítileté dítě, jak se nad ním sklání Walburga Blacková. I odvaha přeci má své meze a zvlášť v tak relativně mladém věku, k němuž bych se mohla vyjádřit citátem. "Děti a psi hned poznají, kdo je má rád." Proto bych řekla, že tehdy se mladý Sirius spíš zabýval tím, proč se k němu jeho maminka nechovala tak jako ostatní maminky ke svým dětem. V něčem se zárodek jeho nesnášenlivosti musel objevit už, když byl malý.  V devíti letech se určitě ještě nezabýval mudly. Maximálně si mohl myslet, že věci, které o nich jeho rodiče říkali, byly ošklivé. No, mohla bych tu o něm rozjímat donekonečna.) Měl by tedy mít nějaké to nekalé vzdělání, ne? Moc se těším na vaše ohlasy a doufám, že se vám bude kapitola Trochu neobvyklé kouzlo líbit. :)
 
 

Reklama