Muzika

Trading Yesterday - Love Song Requiem

20. června 2010 v 19:53 | Scissors
Narazila jsem na velmi povedenou píseň. Nejenže krásně zní, ale tak nějak inspiruje. Navíc mi přijde, jako by měla svůj vlastní příběh. Neumím si jej sice představit, ale z té hudby ho prostě cítím. Zvláštní... :)

Delta Goodrem - In This Life

22. dubna 2010 v 15:31 | Scissors
Píseň, na kterou jsem právě narazila. Má celkem hezkou melodii. :)

Blink 182 - I Miss You

8. dubna 2010 v 21:41 | Scissors
Ztrácíme-li sebe, ztrácíme své okolí. Ztratíme-li něco ve svém okolí, ztratíme tím i kus sebe. A to vše aniž bychom si to uvědomovali... Tolik na úvod k písni, s níž to nemusí mít vůbec nic společného.  I Miss You... Věta, v níž dřímá mnoho významů...

Rob Costlow - Sleepaway

4. dubna 2010 v 11:24 | Scissors
Jak tak bloumám profilem MusicHealsUrSoul, narazila jsem na jednu opravdu moc pěknou skladbu. Jsem nucena opustit počítač, a tak si teď od autora téhle skladby nic dalšího neposlechnu, ale nepochybuji o tom, že toho složil pěkného mnohem víc. Rozhodně se k němu ještě vrátím. :)

Simon Daum

4. dubna 2010 v 11:18 | Scissors
Narazila jsem na několik velmi krásných skladeb, které má na svědomí právě ten, jehož jméno je v titulce. Pokud byste se někdy chtěli odreagovat nebo naopak nad něčím zamyslet, vřele doporučuji. Tahle hudba vám v tom zaručeně pomůže. U mně třeba vyvolává touhu napsat pár svých myšlenek na wordový papír... ;)

Memories


Still Moments


Pondering


Open Happiness

17. března 2010 v 21:10 | Scissors
Píseň, kterou zaslechnete v nejnovější reklamě na Coca colu. Její název jsem zjistila nedávno a velmi jsem si ji oblíbila. Už jenom pro tu veselou melodii, při které se prostě nemůžete mračit! Takových písní není moc. ;)

Alexandre Desplat - New Moon (The Meadow)

7. března 2010 v 16:59 | Scissors
Soundtracková skladba k Novému měsíci, která je prostě prefektní. Moc se mi líbí, a se o ní musím s vámi podělit. Co vy na to? :)

Měsíční sonáta

7. března 2010 v 13:18 | Scissors
Kdysi dávno jsem zde uveřejňovala i design na tuto skladbu, kterou by měl znát každý. Moonlight sonata od Ludwiga van Beethovena. No a dnes jsem si ji po dlouhé době poslechla znovu a celou. Proto vám ji sem i musím uveřejnit.

Leona Lewis - I See You

23. února 2010 v 21:02 | Scissors
Nemůžu uvěřit, že jsem sem ještě pořád nepřidala tuhle píseň, která zazněla ve filmu, který viděl snad každý, kdo alespoň parkrát ročně navštíví kino. Slyšela jsem názor, že tahle píseň není "až tak něco", ale mně se celkem líbí. Má pěknou melodii, zpívá ji poměrně dobrá zpěvačka a když v pozadí hrají typické zvonkohry, či jak to nazvat, které jsou v téměř každém soundtracku na Avatara. Inu tahle píseň je vlastně sama o sobě soundtrackem, že? No přeji příjemný poslech! :)

Edward Maya ft. Alicia - Stereo Love

20. února 2010 v 18:11 | Scissors
Řekla bych, že v poslední době jedna z velmi oblíbených písní na Evropě 2. I mně se poměrně líbí, a tak jsem se rozhodla ji přidat jako další příspěvek do rubriky Muzika. :)

Death by Sunrise - tři songy

12. února 2010 v 18:23 | Scissors
Tak jsem poslouchala Evropu 2 a dozvěděla jsem se, že Chester Bennington ze slavné skupiny Linkin Park si založil novou skupinu s názvem Death by Sunrise (úsvit mrtvých - jak překládá server Osobnosti.cz). Na E2 hrají konkrétně jejich píseň Let Down, která opravdu stojí za poslech. Bennington má vážně skvělý hlas a s těmi kytarami... super! Ale jelikož tento článek nemá být slátanina mých řečí, tak již přidávám videa, abyste si mohli udělatz svůj vlastní obrázek o této skupině. Nepochybuji o tom, že Benningtona stoprocentně poznáte! :)

New Moon - Celica Westbrook

2. února 2010 v 18:41 | Scissors
Dvě verze písně, kterou nejspíš neznáte. Já na ni narazila včera a to čistou náhodou. Ta první je obyčejnější, dalo by se říct, ale má stejný půvab. Víc vás možná osloví verze druhá. No, posuďte sami. Z videí je mi určitě sympatičtější to první - jen obrázek.

Normal

Orchestral

Thomas Newman - I Forgive You

24. ledna 2010 v 13:48 | Scissors
Skladba která stojí za váš poslech. Pokud rádi relaxujete při tiché hudbě a milujete piano kombinaci se smyčci ap. pak si tuhle skladbu pusťte. Ty dvě minutky nejsou moc. ;)

The Connells - '74 - '75

2. ledna 2010 v 13:49 | Scissors
Píseň která by se dala považovat za klasiku, protože ji zná každý. Krásná melodie, krásný hlas a dá se hezky zpívat. Přeji příjemný poslech a ještě přidávám odkaz na text. ;)

Avatar soundtracky

30. prosince 2009 v 15:00 | Scissors
X PŘEDNASTAVENÝ ČLÁNEK x
Již jsem zde psala jakousi recenzi na film Avatar, který si sklízí všeobecný úspěch. Nejen scénář a režie však dělá dobrý film dobrým filmem. Tou konečnou třešničkou na dortu je hudba doprovázející jednotlivé scény a myslím si, že ani tady Avatar nezklamal. Autorem soundtracků je James Horner kromě poslední písně nazpívané Leonou Lewis. Doporučuji například pátý soundtrack, ale všechny jsou nádherné! :)

SEZNAM SOUNDTRACKŮ - zdroj názvů:
 1. ''You Don't Dream In Cryo. ....'' [06:09]
 2. Jake Enters His Avatar World [05:24]
 3. Pure Spirits Of The Forest [08:49]
 4. The Bioluminescence Of The Night [03:37]
 5. Becoming One Of ''The People'' Becoming One With Neytiri [07:43]
 6. Climbing Up Iknimaya - The Path To Heaven [03:38]
 7. Jake's First Flight [04:50]
 8. Scorched Earth [03:32]
 9. Quaritch [05:01]
 10. The Destruction Of Hometree [06:47]
 11. Shutting Down Grace's Lab [02:47]
 12. Gathering All The Na'vi Clans For Battle [05:14]
 13. War I; War II [11:21]
 14. Leona Lewis - I See You [04:20]

Hoobastank - If Only

19. prosince 2009 v 12:54 | Scissors
Další krásná píseň od Hoobastank. Přeji příjemný poslech. :)

Hoobastank - If I were You

17. prosince 2009 v 17:41 | Scissors
Na tuhle písničku jsem narazila před chvilkou a moc se mi zalíbila. Je to taková ta klasická hudba, co pohladí po duši. To kouzelné cinkání v pozadí navíc může připomínat Vánoce, ale to jen když si je do toho domyslíte. Text s překladem přes Google, jak bych to tak tipovala, najdete zde. :)

Pink - I Don't Believe You

8. prosince 2009 v 20:29 | Scissors
Pink neposlouchám, ale některé její písničky jsou vážně moc pěkné. Například aktuální hitovka na Evropě 2, kterou vám sem přidávám. Přeji příjemný poslech. :)

Backstreet Boys - Unmistakable

6. prosince 2009 v 11:49 | Scissors
Doufám, že vás s těmi písničkami od Backstreet Boys moc nenudím, ale já si prostě nemůžu pomoct. Tenhle song je jeden z nejpůvabnějších, které si od nich můžete poslechnout - dle mého názoru. :)

Backstreet Boys - In Pieces

5. prosince 2009 v 17:58 | Scissors
Další příspěvek k písním, které se mi zalíbily, je tu. V pořadí již třetí hudební dílo od Backstreet Boys, které jsem si v poslední době opravdu oblíbila a začíná mě mrzet, že jsem nebyla na jejich koncertě, který měli nedávno v Praze. Dost už ale řečí a hurá na poslech. Text se slovenským překladem najdete zde. To kdybyste si chtěli zazpívat nebo jen přečíst, o čem celá píseň je. :)
 
 

Reklama
Reklama