HP jednorázovky

Za zdí

18. června 2011 v 16:48 | Scissors
Ozývám se ze záhrobí - dá se říct - a přináším vám povídku, kterou jsem sesmolila dnes. Ještě jsem si na ni nestačila udělat vlastní názor, a tak můžu rovnou říct, že je "ještě horká z pece". Předem varuji, že je tak nějak podivná. Nejenomže jsem si zvolila postavu Belatrix jako vypravěčku příběhu, ale ještě ke všemu jsem psala v přítomném čase, což je pro mě vážně netypické. Co je na téhle povídce ovšem nezvláštnější je, že si můžete v žánru v závorce přečíst slovo horor. Abych to uvedla na pravou míru, horor to není, ale oproti jiné mé tvorbě by se to za něj dalo považovat. Doufám, že si tuhle jednorázovku alespoň někdo z vás užije a napíše mi komentář. Předem jsem těmto jedincům vděčná. :)
A ještě menší poznámečka. Touhle povídkou jsem si dnes tak nějak dokázala, že ještě něco dovedu napsat. Procházím totiž ošklivou pisatelskou a i blogovou krizí...
 • Název: Za zdí
  Autor: Scissors (má maličkost)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické/temné/drama/(horor)
  Postavy: Belatrix Lestrangeová, Sirius Black
  Stručný obsah: Existuje místo, kde si mohou být i dva lidé, kteří jeden druhého z celého srdce nenávidí, blízcí. Azkaban.
  Poznámka autorky: Tahle povídka je oproti mé typické tvorbě zvláštní. Je totiž psána v přítomném čase a ještě ke všemu v první osobě z pohledu Belatrix. V poslední době jsem přítomnému času přišla na chuť. ;)

Odrazy snů

27. října 2010 v 14:13 | Scissors
Když jsem včera večer usínala se sluchátky v uších, ještě na mě doléhalo jakési mystično z filmu Legenda o 1900, který jsem předtím sledovala. Můj mp3 přehrávač mi přitom hrál smutný soundtrack z Pána prstenů a mě napadl námět na jednorázovou povídku. V moci tajemna jsem si rychle načmárala pár poznámek na papír, protože jsem si byla téměř jistá tím, že bych to do rána zapomněla. No a dnes dopoledne jsem se jala onen nápad zrealizovat. Vznikla z toho jakási směs, kterou nejsem schopná definovat, ale přesto jsem s ní spokojená. Je to totiž jakýsi záznam mých včerejších a ostatně i dnešních dojmů. Hlavně jsem tam však zakomponovala pár reálných prvků, které se týkají mé osoby. To jest místo děje a v jistém ohledu i smyšlená postava povídky. Jedná se tedy o jakési propojení mého světa a světa fanfiction. Zní to bláznivě, že? Ono to také celé bláznivé je... :)
 • Název: Odrazy snů
  Autor: Scissors (má maličkost)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické/romantické/(drama)
  Postavy: neznámá dívka, Remus Lupin, krysa (Prašivka; Peter Pettigrew) + ve zmínce Ron Weasley a Molly Weasleyová
  Stručný obsah: Každému se zdají sny. I Prašivce. Její sny jsou však ještě zmatenější než ty lidské. Přátelství, vina, strach, zoufalství, nesplněná přání - tohle je na jednu malou krysu příliš, ale ve zvěromágské podobě funguje všechno trošičku jinak...
  Poznámka autorky: Tuhle povídku jsem se snažila psát tak, aby měla místy mnoho významů. Možná proto bude působit poněkud zvláštně. To už k ní ale prostě patří a já doufám, že to ve vás vyvolá alespoň malé kouzlo. :)

Unaven tajemstvím

6. září 2010 v 20:10 | Scissors
Je to tu zase. Jednorázová povídka na téma Harryho Pottera. Tentokrát jsem ji však objevila ve svém počítačovém šuplíčku (čti: ve složce s HP příběhy). Vlastně netuším, proč jsem ji neuveřejnila hned, jak jsem ji napsala, protože když jsem si ji teď po sobě přelouskala, jsem s ní spokojená. Už jenom proto, že v ní nemá hlavní roli nikdo jiný než Remus Lupin. Ano, všimli jste si dobře, že na něm poslední dobou tak nějak ujíždím. Proč to veřejně nepřiznat, že? ;)
 • Název: Unaven tajemstvím
  Autor: Scissors (má maličkost)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: drama/psychologické
  Postavy: Remus Lupin, Lily Evansová
  Stručný obsah: Šesťáci dostanou za úkol vypracovat esej na téma, které je jednomu z nich více než blízké... 
  Poznámka autorky: Jak už název napovídá, v povídce se bude řešit Remusovo velké tajemství. Kde jsem k němu přišla? No v závěrečném citátu této jednorázové povídky. :)

Zrada, ztráta, zatracení

20. července 2010 v 15:28 | Scissors
Měla jsem dnes takovou melancholickou náladu a díky ní vzniklo tohle. Jedná se o můj druhý preslash, který se s tím prvním ovšem nedá srovnávat díky formě jeho sepsání (viz varování). Opět je tam tentýž pár, který je tentokrát pevně daný dějovou linkou knihy (tzv. kánonem). Varuji všechny, kdo stojí o to si tuto fanfiction povídku přečíst, že je to dost depresivní. Nemělo by vám to vehnat slzy do očí - s tím účelem jsem to ani nepsala -, ale přivodit smutnou náladu by to nejspíš ve spolupráci s nějakým dalším faktorem (př. smutnou hudbou, špatnou náladou, atd.) dokázalo. Tímto jste byli předem varováni. Budu ráda za jakýkoliv komentář. Přeci jenom na slash nejsem odborník a dlouhou dobu jsem se tomuto žánru vyhýbala.
 • Název: Zrada, ztráta, zatracení
  Autor: Scissors (já)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické/depresivní/(romantika)
  Období: po prvním pádu Voldemorta
  Postavy: Remus Lupin, Sirius Black
  Stručný obsah: Zrada, která se stala zhoubou hned několika příběhů. Ztráta, která učiní nejen z člověka ještě zoufalejší bytost, než jakou byla doposud. Zatracení, ve kterém existují jen temní duchové noci, s nimiž nemá cenu soupeřit. Nejen tato tři slova vypovídají o jednom nešťastném konci a o jednom ještě nešťastnějším počátku.
  Přístupnost: od 12 let 
  Varování: preslash! vyprávěný jakousi formou dopisu, tj. vypravěč (Remus) mluví k jiné postavě povídky (Siriusovi)
  Poznámka autorky: Jsem nenapravitelná a co se týče psaní, nemůžu vám zkrátka vůbec nic říkat nebo dokonce slibovat dopředu. Je to neuvěřitelné, ale ačkoliv jsem před měsícem uveřejnila svůj první (pre)slash s nezávazným prohlášením na ff.ph.netu, že jde zároveň i o můj poslední příspěvek do tohoto žánru, přináším vám dnes další. Tentokrát však vypadá úplně jinak. 

Kletba rozumu

18. června 2010 v 20:59 | Scissors
Ano, napsala jsem další jednorázovou povídku ze světa Harryho Pottera. Tentokrát se však jedná o něco speciálního, co jsem ještě nikdy nenapsala. Zabrouzdala jsem do končin, kterým jsem se hodně dlouho vyhýbala. Nikdy bych nevěřila, že nakonec napíši něco tohoto žánru, ale je tomu skutečně tak. Napsala jsem slashovou povídku. Pokud nevíte, oč jde, krátce vysvětlím. Slash je ff žánr, který popisuje lásku mezi lidmi stejného pohlaví (konkrétně mužů; u žen by to byl femslash). Když už jsem vás zasvětila do této ff terminologie, musím podotknout, že já jsem nenapsala pravý slash, ale jen preslash (= slash v náznacích, nikoliv přímý slash). Jestliže jste se zalekli, co mě to popadlo, bližší vysvětlení najdete v poznámce autorky. Pokud vás to, co jste si prozatím přečetli, neodradilo, více se dozvíte v odrážce pod tímto textem a pokud byste si to nakonec přeci jenom přečetli, byla bych ráda za komentář s vaším názorem. :)
 • Název: Kletba rozumu
  Autor: Scissors (nebo-li já)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické
  Období: studium Pobertů
  Postavy: Remus Lupin a kdokoliv z Pobertů (Avšak psala jsem to v přesvědčení, že tím někým může být jedině Sirius Black.)
  Stručný obsah: Příběh popisující rozpory mezi rozumem a citem. Věčný souboj mezi tím, co je správné a tím, po čem duše touží. Kdo má větší moc u mladého vlkodlaka? Hlava nebo srdce?
  Přístupnost: od 12 let (Omezení je čistě kvůli porozumění textu. Tím však nechci urazit nikoho pod 12 let. :))
  Varování: preslash (Celá povídka je tímto žánrem protkána!)
  Poznámka autorky: Ačkoliv jsem se kdysi zařekla, že nikdy žádný slash nenapíšu - a nebylo by to z toho důvodu, že bych byla nějak rasistická či něco podobného, pouze mi nepřišlo a vlastně stále nepřijde přirozené o tom psát - , během včerejšího večera a dnešního dne jsem tak učinila. Je to výborný příklad toho, že člověk "nemá nikdy říkat nikdy". Pokud se ptáte proč ta náhlá změna, odpověď je vlastně velmi prostá. Zjistila jsem, že v tomhle žánru se dá výborně rozebírat a řešit lidská psychologie. ;) 
  A abych nezapomněla, přidaný citát je pouze "ilustrační", pokud mi rozumíte a na svědomí jej má německý spisovatel E. M. Remarque. Nijak si to tedy nespojujte s prvním odstavcem. 

Noční můra

21. března 2010 v 12:38 | Scissors
Tuhle jednorázovou Harry Potter fanfiction jsem sepsala již před nějakou dobou. Bude to asi tak zhruba měsíc zpátky, kdy jsem se přestěhovala. Vznikla z té klasické potřeby se vypsat, jak to tak u mě občas bývá. Dalo by se říct, že nějakým způsobem navazuje na mou první jednorázovou povídku v této rubrice a dovolím si tvrdit, že se od ní bude ještě odvíjet minimálně jedna obdobná povídka. To téma se mi zkrátka líbí, nějak mě zaujalo. Snad za to může fakt, že se jeho prostřednictvím dá neurčitě mluvit o různých reálných věcech. :)

 • Název: Noční můra
  Autor: Scissors (má maličkost)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické/(drama)
  Postavy: neznámá dívka
  Stručný obsah: Podvědomí se projevuje mnohými způsoby a jedním z nich jsou i sny. Jak pravdivé sny se nám mohou zdát?
  Poznámka autorky: Stejně jako předchozí jednorázovka se ani tato povídka nemusí zařazovat do HP fanfiction. Jen jsem využila této možnosti k sepsání něčeho neurčitého. ;)

Nemohu, moc to bolí

21. listopadu 2009 v 14:16 | Scissors
Již nějakou tu dobu nosím v hlavě námět na takovou psychologickou povídku. Považuji ji za psychologickou, protože je převážně o pocitech a snažila jsem se to napsat tak, aby jste je z ní co nejsnáze vycítili. Nevím, jestli se mi to podařilo, ale já jsem s tímhle dílem poměrně spokojená. Dokončila jsem ji teprve před chvílí a vůbec se nedivím, že dnes mi šlo psaní jako po másle, jak se říká.
Snad bych mohla zmínit píseň, při které jsem ji psala. Slyšela jsem ji prvně a text neznám, takže je mizivá šance, že má z povídkou něco společného, ale přesto na ni sem dávám odkaz.
Na závěr bych dala takové shrnutí, abyste se definitivně rozhodli, zda to stojí za čtení. Doufám, že vás to alespoň trochu navnadí a pokud si ji nakonec skutečně přečtete, zanecháte mi tu komentář se svým názorem. :)

 • Název: Nemohu, moc to bolí
  Autor: Scissors (má maličkost)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické/drama
  Postavy: neznámá dívka, Remus Lupin, madame Pomfreyová
  Stručný obsah: Povídka vypovídající o zoufalé chvíli následující po okamžiku, který hlavní hrdince navždy změní život.
  Poznámka autorky: Přestože jsem to zařadila do další fanfiction o HP, berte to spíše jako nezávaznou jednorázovku. Velmi snadno si můžete do děje zasadit pár reálných životních situací.
 
 

Reklama