Designy

Sub rosa

25. března 2011 v 18:11 | Scissors
Účel světí prostředky aneb prostředky světí účel. Tenhle design by se měl vejít i na obrazovku s rozlišením 1024x768, černé písmo na bílém pozadí, dobře zabudované záhlaví. Grafické problémy tudíž mají pohov. Je to poněkud jednoduché a vyrobené narychlo, ale já doufám, že mi to odpustíte. I tak jsem do tohoto designu stačila zakomponovat spoustu "vnitřní krásy" v podobě textů. Už sám název skrývá tajemství. ;)
Motto: Non est ad astra mollis e terris via. (Není lehká cesta ze země ke hvězdám.)
Název designu: Sub rosa (Pod příslibem mlčenlivosti)
Text v zápatí: Morituri te salutant. (Jdoucí na smrt tě zdraví. Pozdrav gladiátorů.)
Použitý obrázek: růže

Waiting for Snow

19. prosince 2010 v 17:32 | Scissors
Stal se zázrak a já konečně vytvořila nový design! Tentokrát jsem původní obrázek nenechala jen tak a dost jsem si s ním pohrála. Jelikož je venku pěkná sněhová nadílka, rozhodla jsem se ji dopravit i sem. Když jsem pak před týdnem narazila na tenhle obrázek, měla jsem jasno. To musím dát na design... No. Trvalo mi to pěkně dlouho, než jsem si s tím konečně začala hrát. Doufám, že se vám to bude líbit. Přinejmenším by někteří z vás mohli ocenit, jak jsem se krásně vyhnula černému pozadí. Sama se tomu divím. :D
Použitý obrázek: Waiting for Snow

The Eternal Dreams

2. října 2010 v 16:56 | Scissors
Ten obrázek mne uchvátil. Tak strašně moc bych tohle taky chtěla umět. Absolutně nádherná grafika, kterou jsem prostě musela mít v designu. Ty věty, které jsem k obrázku přidala, jsem vymýšlela dlouho. Začínala jsem u "I live in a dream" a skončila u tohohle. Nejsem zrovna dobrý angličtinář, takže je možné, že je tam někde chyba. Doufám ale v opak. A také doufám, že se vám bude nový kabát líbit. Na mé poměry je laděn do hodně (opravdu hodně) světlých barev. Jsem tedy zvědavá, jak dlouho mi tu vydrží. Text by měl znamenat toto: "Skrývám se za svými sny, protože jsou věčné. Budou zde pro mne napořád." Neptejte se, proč zrovna takováhle divná věta... Neumím odpovědět. 
Použité obrázky: Dream On

Lost soul

13. července 2010 v 18:47 | Scissors
Protože jsem dnes neměla co na práci, rozhodla jsem se vytvořit další design. Hlavním důvodem mi byl fakt, že předchozí design se zobrazoval každému jinak. Proto jsem se snažila vytvořit něco, co by problém se zobrazováním na vašich obrazovkách dělat nemělo. Omezila jsem se tedy s okraji stránky, které jsem tak strašně ráda využívala a které byly hlavním kamenem úrazu, a namísto toho jsem si hrála s menu. Šířka stránky je nastavená na 800 pixelů, což by mělo vyhovovat všem. Měnit to nehodlám. S výsledkem jsem spokojená a já doufám, že se vám bude nový kabát blogu líbit. Sázela jsem na jednoduchost a na příjemné barvy (překlad: oranžová se údajně dobře čte). Toť ode mě asi vše. :)
Použitý obrázek: jeřáb

Full moon

29. června 2010 v 20:41 | Scissors
Ano, ano já vím, že něco takového už tu bylo, ale kvůli maximální nespokojenosti z té jedovaté zelené, která se tu držela už několik měsíců, jsem musela vytvořit něco nového. Co jiného než motiv s vlkem jsem měla udělat, že? Jsem to zkrátka já a mé já miluje vlky... Jsem si vědoma toho, že tento design je poněkud obyčejný a je dost podobný designu Vision of Escape, ale rozdíly tam pořád jsou. Jednak barvy a pak také obrázek vlka. Tentokrát neutíká, ale mnohem stylověji vyje na měsíc v úplňku. A právě tak se celý design jmenuje. Úplněk. Snad za něj nesklidím pouze kritiku. ;)
Použité obrázky: vlk

Nothing lasts

12. června 2010 v 20:59 | Scissors
Nevěřím vlastním očím, ale skutečně jsem to dokázala! Vytvořila jsem nový design, ačkoliv jsem dnes - jak vidíte v předchozím článku - prodělala již jeden "neúspěšný" pokus. To je poprvé a nejspíš i naposledy, heh. No, doufám, že se zalíbí. Původně jsem chtěla dát jinou barvu než zelenou, protože minulý design měl stejnou barvu, ale podařilo se mi změnit alespoň tu černou, kterou jsem používala téměř pořád. Tentokrát tu najdete jenom tu zelenou s bílými a žlutými prvky. Design jako celek nepovažuji za své nejlepší dílo, ale se záhlavím jsem maximálně spokojená. Už jenom proto, že již nepotřebuji Photofiltre, ale pracuji pouze ve Photoshopu. :)
Motto: Nothing lasts, yet nothing ever goes away. (Nic netrvá věčně, přesto nikdy nic zcela nemizí.)
Použité obrázky: kopretiny

Vision of Escape

1. dubna 2010 v 0:36 | Scissors
Čím více designů je za mnou, tím hůře se mi tvoří ty další. Zhruba to pozoruji každým dnem, kterým se snažím vytvořit nový kabát pro svůj blog. Zatím se mi to vždy podařilo, ovšem pokaždé je to těžší a těžší. Snad je to mými vysokými nároky, které obvykle ani nesplním nebo postupným vyprcháváním inspirace. Řekla bych však, že to je z toho prvního důvodu, protože pro své designy vlastně žádnou inspiraci nemám. Zkrátka hledám obrázky a když se mi nějaký zalíbí, snažím se jej zpracovat tak, aby se mi alespoň trochu líbil. Stejně vznikl i tento design, který jsem pojmenovala Vision of Escape. Myslím si, že název vše dokonale vystihuje, a proto tentokrát nepotřebuji žádný citát. Doufám, že se vám bude nový vzhled líbit. :)
Použité obrázky: vlci; krajina

The Nature

30. ledna 2010 v 17:36 | Scissors
Jelikož jsem již dlouhou dobu uvažovala o tom, že změním organizaci svého blogu, chtěla jsem spolu s tímto krokem vytvořit i nový design. Trvalo to sice několik dnů, než jsem se k tomu odhodlala s plným nasazením, ale myslím si, že výsledek za to stál. Konečné hodnocení však máte na starost vy a já jen doufám, že se vám nový kabát blogu, který jsem pojmenovala The Nature, bude líbit.
Motto: Dum spiro, spero. (Dokud dýchám, doufám.)
Použitý obrázek: květina

Scissors and the Phoenix

13. listopadu 2009 v 21:17 | Scissors
Už dlouhou dobu mne trápila jakási neschopnost vytvořit nový design. Pomalu jsem začínala mít deprese, když jsem nenacházela nějaký vhodný obrázek, který by byl schopný mne k něčemu inspirovat. Je pravda, že jednou jsem se k tvorbě tzv. dokopala, ale dopadlo to katastrofálně a já jej raději studem neuveřejnila. Dnes jsem však měla větší úspěch a dokázala jsem stvořit něco, za co jsem se nemusela stydět a doufám, že ani muset nebudu. Tímto vám tedy představuji design, který mi dal hodně práce a nyní je už jenom na vás, jak s ním naložíte. Mně nezbývá nic jiného než doufat a přát si, abyste jej nezavrhli a snad aby se i některým z vás zalíbil. Jaké jsou tedy vaše dojmy a reakce z Scissors and the Phoenix? :)
Motto: I can resist everything except temptation. (Dokáži odolat čemukoli, kromě pokušení.)
-- Oscar Wilde --
Použité obrázky: fénix ; měsíční krajina
Obrázky po mé úpravě: fénix ; měsíční krajina

The Fairy Power

19. června 2009 v 19:41 | Scissors
Protože jsem dlouho neobměnila design, tak jsem to musela co nejdříve napravit. S předchozím kabátkem jsem sice byla spokojená, ale už mi přišel okoukaný. V tom se mnou určitě souhlasíte. Má nouze na designy spočívala v tom, že jsem neměla fantazii a prostě nepřišel žádný nápad ani obrázek, který by ve mně tu tvořivost vyvolal. Ironií je, že konečný obrázek jsem měla už minimálně měsíc v počítači a když jsem si jej dnes prohlížela, donutil mne se nad ním zamyslet. To nakonec vedlo k samotnému použití do toho nového designu. Doufám, že se vám bude The Fairy Power líbit. Já jsem s ním spokojená a to už je co říct. Nejspíš na tom ale má velký podíl čas, který jsem nad tímhle designem strávila. :)
Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true. ( Nikdy ti není dán sen, aniž by ti zároveň nebyla dána moc jej uskutečnit. ) -- Richard Bach --
Použité obrázky: květina ; dívka
Obrázky po mé úpravě: květina ; dívka

Wolf love

2. května 2009 v 16:59 | Scissors
Tak a máme tu nový design. Rozhodla jsem se do něj konečně zakomponovat své oblíbené vlky. Konečně jsem našla vhodné obrázky a vytvořila něco, na co se dá koukat. Navíc mě k tomu hnal Rozbřesk, který teď čtu. No jo, zdá se, že mám novou oblíbenou postavu a podle designu asi uhádnete, že to bude vlkodlak. Heh, to jsem celá já. No každopádně jsem jej opět vyráběla jak ve Photoshopu tak v Photofiltru. Pozadí stránky jsem vyrobila sama. Prostě obyčejné tečkované čáry vyrobené v Photolitru. Ještě se chci omluvit, že opět nevím,jestli je anglický text gramaticky správně.
Motto: It is hard when you love somobody who doesn't love you...then you will get lost in the shadows of your dreams very easily... (Je těžké, když miluješ někoho, kdo nemiluje tebe...pak se velmi snadno ztratíš ve stínech svých snů...)
Použité obrázky: Původní/Po mé úpravě (záhlaví) ; Původní/Po mé úpravě (vlčí oko na záhlaví)

Moonlight Sonata

19. dubna 2009 v 16:48 | Scissors
Tak jsem si opět jednou hrála. Minulý design už mi přišel omšelý a navíc jsem si chtěla vyzkoušet něco málo s Photoshopem. Zatím s ním moc neumím, takže to kombinuji s Photofiltrem, ale myslím si, že záhlaví se mi povedlo prolnout hezky. Původně to totiž byly dva obrázky. Noty a měsíc. Snad se vám design líbí. Já nad ním strávila alespoň hodinu, takže doufám že alespoň trošilililinku se líbí. Jinak inspirovala jsem se skladbou a je to vše vlastně v "jejím stylu". Já klasickou hudbu neposlouchám a vlastně ani na nic nehraji (bohužel), ale tuhle skladbu miluju. Určitě ji znáte a pokud ne, máte možnost si ji poslechnout pod záhlavím. :)
Ps./ Noty jsem musela speciálně upravit, aby se mi to hezky prolnulo a krajinku s měsícem jsem udělala různými efekty ve Photoshopu. Proto vám sem dám upravené pictíky. (Noty; Měsíc)

The truth

21. března 2009 v 18:59 | Scissors
Vím, že minulý design zde byl velmi krátkou dobu, ale prostě se mi již tak trochu okoukal a nebyla jsem s ním spokojená. Musela jsem to tedy napravit a vyrobila jsem design nový. Snad se vám bude líbit tak jako ten minulý a doufám že i více. Já jsem se svým výkonem docela spokojená a myslím si, že se mi povedl více než design Be alone. Inu posuďte sami. :)

Be alone

16. března 2009 v 17:56 | Scissors
Tak a jelikož už mi ta růžová lezla krkem, tak jsem se konečně dobabrala k novému designu a s novým anglickým moudrem. Tentokrát netuším, jestli je to gramaticky správně, takže dyštak se moc omlouvám... No snad se bude líbit... Mějte se pá

Guest in heart

14. února 2009 v 21:04 | Scissors
Tak a je tu opět nový design. Valentýna neslavím, ale proč sem nedát nějaký romantičtější vzhled? Snad se vám líbí... A jak jste si zajisté všimli, opět na něm najdete nějaké to EN moudro z mojí "dílničky". Nějak mě to chytlo, asi můžete podobné větičky čekat i na dalších designech.

Not enemy

5. února 2009 v 21:41 | Scissors
Po delší době opět nový design. Dal mi poměrně zabrat, tak snad se vám bude líbit. Chtěla bych upozornit, že mám nový monitor s rozlišením 1680x1050, takže pokud nemáte stejné rozlišení, nebude se vám zřejmě zobrazovat tak, jak by měl, ale doufám, že se přesto bude líbit. Slogan jsem vymyslela sama, nevím, jak mě to napadlo, ale líbí se mi. Případné gramatické chyby tedy omluvte, nejsem v Aj zrovna jednička.
When I can't your friend. Please, I don't want to be your enemy...
(Když nemůžu být tvým přítelem, prosím, nechci být tvůj nepřítel...)

Some...

2. ledna 2009 v 15:21 | Scissors
Tak jsem udělala nový design. Musím říct, že na tomhle jsem si dala vážně hodně moc záležet. Takže prosím hodnoťte mírně a šetřete s kritikou, pokud možno. Ovšem pište to, co si myslíte. Každopádně doufám, že se líbí. :)

Light in winter

8. prosince 2008 v 16:31 | Scissors
Tenhle design mám už delší dobu předpřipravený a myslela jsem si, že ho použiju až 21.prosince, ale jelikož jsem to už nevydržela, dala jsem ho sem už teď. Doufám že se bude líbit. Šipky představují jakoby rampouchy a oranžová barva světlo svíčky. To ostatně vidíte na záhlaví (písmenko "i"). Prostě jsem si jednou vyhrála bez pomoci nějakého pictu. Pouze font a photofiltre nástroje.

Sova

29. listopadu 2008 v 14:33 | Scissors
Tak jsem trošku změnila vzhled. Je to pouze "přechodný" design, ale mám pocit, že tu chvíli bude, protože v poslední době na blog vážně nemám čas. Za to se omlouvám, ale myslím, že to znáte... Tak tedy snad není až tak strašný a dávám sem náhled.

Ronald Bilius Weasley

24. listopadu 2008 v 18:53 | Scissors
Tak jsem se rozhodla udělat skoro stejný design jako ten minulý ovšem pouze s Ronem! Fotka je opět z pátého dílu Harryho Pottera. Tentokrát jsem si s ní ovšem vyhrála, musela jsem totiž důkladně "vymazat" pozadí kolem obrázku. Doufám, že se vám nový design alespoň trošku líbí.
 
 

Reklama
Reklama