Za zdí

18. června 2011 v 16:48 | Scissors |  HP jednorázovky
Ozývám se ze záhrobí - dá se říct - a přináším vám povídku, kterou jsem sesmolila dnes. Ještě jsem si na ni nestačila udělat vlastní názor, a tak můžu rovnou říct, že je "ještě horká z pece". Předem varuji, že je tak nějak podivná. Nejenomže jsem si zvolila postavu Belatrix jako vypravěčku příběhu, ale ještě ke všemu jsem psala v přítomném čase, což je pro mě vážně netypické. Co je na téhle povídce ovšem nezvláštnější je, že si můžete v žánru v závorce přečíst slovo horor. Abych to uvedla na pravou míru, horor to není, ale oproti jiné mé tvorbě by se to za něj dalo považovat. Doufám, že si tuhle jednorázovku alespoň někdo z vás užije a napíše mi komentář. Předem jsem těmto jedincům vděčná. :)
A ještě menší poznámečka. Touhle povídkou jsem si dnes tak nějak dokázala, že ještě něco dovedu napsat. Procházím totiž ošklivou pisatelskou a i blogovou krizí...
 • Název: Za zdí
  Autor: Scissors (má maličkost)
  Druh: Harry Potter fanfiction
  Žánr: psychologické/temné/drama/(horor)
  Postavy: Belatrix Lestrangeová, Sirius Black
  Stručný obsah: Existuje místo, kde si mohou být i dva lidé, kteří jeden druhého z celého srdce nenávidí, blízcí. Azkaban.
  Poznámka autorky: Tahle povídka je oproti mé typické tvorbě zvláštní. Je totiž psána v přítomném čase a ještě ke všemu v první osobě z pohledu Belatrix. V poslední době jsem přítomnému času přišla na chuť. ;)

Za zdí

Sedím pod škvírou v kamenitém zdivě, která by se tu dala nazývat provizorním oknem. Je tu spousta dalších děr. Jsou ovšem daleko menší a vedou do vedlejších cel, nikoliv ven. Nevím, zda-li tu ta mezera mezi kamennými kvádry byla odjakživa, nebo jestli se jen nějakému z tisícovky vězňů, kteří tu byli přede mnou, podařilo jeden z kamenů vytlouct tak, aby bylo z podlahy vidět alespoň na kus venkovní oblohy. Připadá mi však jen velmi málo pravděpodobné, že by tu někdo vydržel pod vlivem mozkomorů s čistou hlavou tak dlouho, aby to dokázal sám. Spíše někdo našel skulinku ve zdivě, druhý ji prohloubil a šestatřicátému se podařilo kámen vyrazit. Nějaké milosrdenství od bystrozorů jsem vyloučila hned na začátku svých úvah a snad nemusím objasňovat proč, když se nacházím v celách s nejvyšší ostrahou.
Když jsem ještě byla váženou osobou tam na svobodě, neslýchávala jsem toho o Azkabanu mnoho. Bystrozoři si bedlivě střežili každičkou informaci o něm. Jediné, o čem tak kolovaly různé fámy, byla hrůza, kterou zde odsouzenci údajně zažívali, a nejhůře na tom byli prý ti, kohož ubytovali do cel podobných té mé.
Abych byla upřímná, nikdy jsem si ani v těch nejhorších nočních můrách nepředstavovala, že někdy skončím na tak odporném místě. Je tu tma, i když svým okénkem vidím, že venku svítí slunce. Když trochu víc zaprší, ze stropu obvykle začne v menším vodopádku spadat voda a mně se tu pak tvoří menší nebo i větší vodní plošinky, jako by nestačilo, že tam za oknem do skal naráží vlny rozbouřeného moře. Vlhko tu je ovšem neustále. Stejně jako chlad, jenž vychází ze všech čtyř stěn i podlahy. Nebýt štiplavé deky a matrace se slaměným podkladem, nepřežil by tu ani mudlovský šmejd. A že ti toho vydrží mnoho, jak jsem se osobně přesvědčila.
Náhle vzduch kolem mě prořídne. Alespoň já mám ten pocit. Už vím, co to znamená a na rukou mi samovolně naběhne husí kůže, jak se teplota v cele snižuje. Očima přejedu ten čtvercový prostor o pěti metrech čtverečních. Mám pocit, že se mi stěny vysmívají stejně, jako jsem se ještě donedávna vysmívala já mudlům. Podvědomě si přitáhnu kolena k sobě a položím si na ně bradu. Neuroticky žmoulám lem černobílého pruhovaného úboru, který se mi umazal už na azkabanskýxh chodbách při cestě sem. Tehdy jsem upadla a odmítala vstát. Dozorčí si musel vypomoct tou černou zrůdou bez tváře, která byla povinnou součástí mé eskorty.
Pohledem nakonec zakotvím na masivních železných dveřích. Skousnu si ret, abych se přestala chvět, ale nedaří se mi to. Jsem vůči svému tělu naprosto bezmocná. Mou mysl zachvátí panika jako už tolikrát předtím. Jako ve zpomaleném filmu sleduji, jak se se skřípajícím zvukem začnou rezavé dveře otvírat. Ani si neuvědomím, kdy se mi podařilo si prokousnout ret. Jen cítím na jazyku kovovou pachuť vlastní krve. Žaludek mi učiní první kotrmelec a o chvíli později si ten akrobatický kousek zopakuje kvůli tomu, co spatřím. Přímo přede mnou stojí neoholený chlap robustní postavy a na rameni mu sedí patron v podobě jakéhosi opeřence, který ho chrání od mozkomora stojícího za ním.
Nevím, zda-li se mi to jen zdá, ale ten tvor na mne hledí jako šelma na kus masa. Vážně mi to tak připadá, ačkoliv vím, že mozkomor oči nemá. Zajíknu se a ještě víc si přitisknu kolena k sobě. Když se mozkomor na povel dozorčího vydá do mé cely, stále si v duchu opakuji: "Buď statečná! Buď statečná!" Ten pokyn rozumu, jehož špetka mi ještě pořád zbývá, však v momentě, kdy je ode mě ta stvůra vzdálená jen na necelý metr a půl, pozbude účinku. Jediné, o co se nyní pokouším, je odolat touze řvát strachy. To tomu dozorčímu, jehož rodiče jsou jistě jen hnusní mudlové, nedovolím spatřit! Takovou radost mu neudělám! Stále mi přeci v žilách koluje vzácná krev Blacků!
Zatímco jsem dočista zaneprázdněná přítomností mozkomora, která tolik vysiluje už tak dost znavenou duši, dozorčí položí nedaleko dveří misku s polévkou a kusem chleba. Jsem tu už dlouhou dobu, a tak vím, že se jedná o břečku čehosi, co snad někdy bývávalo poživatelné. Vždy nám tu servírují totéž.
Jakmile dozorčí vykoná svou část práce, mdlým hlasem nařídí mozkomorovi, aby se stáhl a spolu s ním odešel k další cele. Mozkomor se však nepohne směrem ke dveřím, nýbrž ke mně. Jako omámená pozoruji jeho na mnoha místech proděravělý plášť. Mou mysl na kratinkou chvíli uchvátí zvrácená představa, jak asi mozkomor vypadá pod ním. Je to jen netvárná hmota nebo snad napodobenina lidského těla? Možná se to už v příštím okamžiku dozvím, až se nade mnou skloní a věnuje mi polibek na zkrvavené rty, které se mi proti mé vůli i nadále chvějí.
Už zavírám oči a připravuji se na to, co má přijít, když tu se mi pod víčka vloudí paprsek nevídaně příjemného světla. Zprudka oči opět otevřu právě ve chvíli, kdy ptačí patron dozorčího, co snad připomíná stříbrného havrana, vyhání mozkomora pryč. Nato se mí tři návštěvníci do jednoho ocitnou za zavřenými dveřmi cely. Posílená přítomností patrona vyvřísknu vzteky a pěstí uhodím do stěny za sebou, odkud se hned vzápětí ozve šílený smích.
Vím, kdo se to tam směje. Znám jeho tvář. Tedy znávala jsem ji. Nemám ani ponětí, jak vypadá dnes, ale ke svému údivu si až příliš dobře vybavuji, jak vypadal ještě před dvanácti lety. Černé na pohled jemné vlasy, jasně modré oči, výrazné rysy v obličeji... Zkrátka aristokrat, jak se patří. Alespoň co se vzhledu týče.
Zjistila jsem, že má celu přímo vedle té mé hned první den. Ještě pevně odhodlaná vzdorovat jsem tehdy bušila do železných vrat, když se ozval jeho hlas. Byl hlubší a zesláblejší, než jsem si ho pamatovala z Grimmauldova náměstí dvanáct. Po energické drzosti, se kterou vždy odmlouval tetičce Walburze a strýci Orionovi, nezbyla ani památka. Snad bych ho nepoznala, kdyby nepoznal on mě. Krvezrádce proradný.
"Neřvi, sestřenko," ozvalo se po mé straně tlumeně, jak se zvuk jeho hlasu prodíral skulinou v kamenné zdi, která nás od sebe oddělovala.
Nejprve mě napadlo, že mám halucinace, ale když jsem opět začala rozlíceně křičet, zaslechla jsem ten hlas znovu. Prsty jsem začala ohmatávat kámen po kameni a skutečně jsem našla škvíru, z níž vycházel ten blízký a přitom vzdálený hlas. Pocítila jsem vůči jeho majiteli vlnu nenávisti. On si vážně dovolil na mě promluvit? Zrádce vlastní krve a mudlomil? Můj bratranec Sirius Black?
"Budu si řvát, jak budu chtít, ty nulo!" štěkla jsem na oplátku do skuliny a doprovodila jsem to jekotem. Ještě než jsem vstala a vrátila se k železným dveřím, zaslechla jsem cosi, co znělo jako "dělej, jak myslíš".
Do pěti minut mě navštívil mozkomor a vypořádal se se mnou tak, že jsem se jen odevzdaně choulila na matraci s očima plnýma bezhlesných slz, které se mi samovolně spouštěly po tvářích. Dlouho jsem setrvávala v tichu. Dokonce i tehdy, kdy k mým uším dolehla jeho další slova.
"Já ti to říkal."
Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem na to nenašla vhodnou odpověď. Já Belatrix Lestrangeová s původem u vznešeného rodu Blacků neměla chuť a ani sil vzdorovat. Ke své vlastní hrůze ve mně ta věta vzdor, hněv nebo odpor nevyvolala. Tehdy jsem pocítila pouze zvláštní spříznení. Se Siriusem jsme byli prvně na stejné straně barikády a v ten mžik, kdy jsem si toto uvědomila, mé zesláblé mysli také došlo, že za zdmi Azkabanu svět není stejný. Umírají zde touhy, protože není nic, co by je dál živilo. Snad jen zášť a nenávist.
S očima rozšířenýma vztekem se ohlédnu po té škvíře, skrz níž jsem občas prohodila pár slov se svým krve zrádcovským bratránkem. Ačkoliv se za to totiž stydím, tu a tam potřebuji promluvit. A on také. Kdo by ne?
"Zmlkni!" zařvu jeho směrem nepříčetně, protože poslední dobou se takto smál až příliš často. I já propadala podobným stavům, ale právě teď mi dozorčí svým patronem navrátil část rozumu. Odtemnil mi zastřený pohled blázna. Smích, který byl demonstrací skutečného šílenství, ustane, avšak namísto toho si Sirius začne opakovat slova, jež se mi pomalu ale jisté vrývají do paměti.
"Je v Bradavicích. Je v Bradavicích. Je tam. Na hradě. V Bradavicích."
Zavyji jako poraněný vlk a zabuším do zdi tak, až si na rukách vytvořím čerstvé oděrky. "Mlč už zatraceně! Mlč už!"
Jenže on nepřestává. Stále opakuje ta slova a nutí mě schoulit se do klubíčka, jako bych byla ubohá nicka. Zacpu si uši, ve snaze jej utlumit, ale mé podvědomí jeho hlas ještě víc zesiluje. Myslím si, že Sirius a jeho nesmyslné žvatlání je horší než stovka mozkomorů najednou. Jejich přítomnost by mě alespoň usmrtila, kdežto on se snaží mi jen zastřít zrak. Ale já to nedovolím!
"Nedovolím ti to! Nedovolím!" přidám se k jeho hlubokému hlasu podbarveném šílenstvím i já. "Nedovolím! Nedovolím! Nedovolím!"
A najednou se opět ochladí. Oba naráz zmlkneme. Oběma nám naráz dojde, že nyní přijde trest za narušení vězeňského klidu. Mimoděk se podívám tou dírou ve zdi ven a zjišťuji, že tma nevládne jen uvnitř Azkabanu, ale i vně. Je noc.
Chlad pozvolna sílí, dokud mi od úst v pravidelných intervalech nestoupá pára, jak přerývaně a zprudka dýchám. Zavřu oči a přikrčím se ke škvíře, která mě spojuje se Siriusem.
"Za to můžeš ty," zašeptám tak slabě, až zapochybuji o tom, jestli mě za tou prokletou zdí slyšel. Přepadne mě neuvěřitelná touha odstranit tu zeď. Probourat se jí, abych nemusela mozkomorům čelit sama. Nezajímá mě, že mým spoluhráčem ve hře o život by byl nenáviděný a pološílený bratranec, kterému jsem před jeho rodiči a bratrem Regulusem slibovala to nejhorší.
"Uteču," přijde mi v odpověď, když se ozve dvojité zavrzání železných dveří. Zalapám po dechu. Přeji si, aby to byla pravda a on mě vzal s sebou, ale vím, že se jedná jen o další důkaz Siriusova bláznovství. Definitivně přišel o rozum.
Jenže pak se ozve jakýsi podivný zvuk. Jakoby šelest padající látky a zvuk zvířecích drápů přešlapujících po kamenité podlaze. Nevěnuji tomu pozornost. Přisuzuji to své fantazii a jenom pozoruji mozkomora, který překročil práh mé cely. Jako v mrákotách sedím a v duchu tomu tvorovi dávám dnes již druhou šanci.
"Polib mě, polib mě," rezonuje mi hlavou, ale mlčím a vyčkávám, až to mozkomor učiní sám a bez mé ponížené prosby. Možná budu mít větší štěstí než před chvílí. Či to snad bylo už před hodinou, dvěmi? Tady čas nehraje příliš velkou roli.
Blíží se. Vnímám ho celým svým tělem a říkám si: "Teď zemřeš, Belatrix."
Zničehonic vše probíhá velmi rychle. Tentokrát si mozkomor nedává načas. Hned je u mě. Omdlím jeho přičiněním, ale poslední, co vnímám, je štěkot a zvuky tlap, co běží směrem z azkabanské věznice pryč na svobodu. A když se probírám, Siriusova cela je prázdná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti jednorázová povídka "Za zdí" ?

Ano.
Celkem.
Ne.

Komentáře

1 Eliota | Web | 18. června 2011 v 21:17 | Reagovat

Moc pěkné. :) Líbilo se mi to, dobře popsaná situace a prostředí. :) Až mi bylo Bellatrix líto. ;)
Doufám, že krize brzy přejde. :)

2 Scissors | Web | 19. června 2011 v 17:09 | Reagovat

[1]: Neplánovala jsem ve vás vyvolat lítost. Já osobně Belatrix nelituji, protože je to potvora. To mi nikdo nevymluví. Jako postava je ale velmi zajímavá a ve filmu ji hraje skvělá herečka, takže... Asi tak. :-D Moc děkuji a také doufám. To, že jsem byla schopná ze sebe vypotit "Za zdí", mi ovšem dodává naději. :-)

3 Stolid (Mikaela) | Web | 21. června 2011 v 13:25 | Reagovat

Ahoj, pěkná jednorázovka, ale opovažuju se tobě odporovat, protože... v ten moment, jak Bella slyší padnout látku, když se přemění na animága, oblečení jim zůstane, takže nic spadnout nemohlo.

4 Scissors | Web | 21. června 2011 v 15:02 | Reagovat

[3]: Díky. :-) A k té výtce... Záleží na tom, co bereš jako kánon. Ve filmu to pro efekt udělali tak, že Pettigrewa vysvlékli, tudíž já to tu jako efekt taky užila. ;-)

5 Arleneagext | E-mail | 22. července 2017 v 19:01 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

6 FlossieSet | E-mail | 26. července 2017 v 6:16 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

7 Davidallex | E-mail | 29. července 2017 v 3:39 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалить плохой отзыв Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

8 SandyAdvem | E-mail | Web | 31. července 2017 v 22:20 | Reagovat

http://www.copic-sketch.ru - интерьерный скетчинг

9 Mariasa | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 16:42 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых распространенных методов достичь ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться дополнительной симуляции эрогенных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу эмоциональную связь и поможет стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы точно сможете отыскать то, что придется по вкусу вам обоим.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и другие интим-товары вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

10 CarolynSor | E-mail | 5. srpna 2017 v 18:14 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

11 CarolynSor | E-mail | 5. srpna 2017 v 23:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

12 Avito777heita | E-mail | 15. srpna 2017 v 18:03 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито квартиры
авито фотошторы скидкой
авито москва
авито бесплатные объявления работа
авито спб бесплатные

13 DannyHib | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 18:43 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

14 Georgesoult | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 0:01 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм каталог продукции нано серебро, сетевой маркетинг и сетевые магазины</a>

15 Georgesoult | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 0:03 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>ооо млм нева трейд санкт петербург, сетевой маркетинг apl</a>

16 Assoltex | E-mail | 22. srpna 2017 v 0:23 | Reagovat

Салют! Я Ассоль. Люблю знакомиться.
Если хотите увидеть меня, здесь ссыль на фотки http://forum.interznak.ru/profile.php?action=show&member=1791 - тута

17 Sorozi | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:15 | Reagovat

Топовые БЕСПЛАТНЫЕ флеш порно игры находятся для вас играйте онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

18 Sorots | E-mail | 25. srpna 2017 v 10:59 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

19 Soroyx | E-mail | 25. srpna 2017 v 14:31 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

20 Soroiu | E-mail | 26. srpna 2017 v 3:33 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

21 Avito321Foex | E-mail | 29. září 2017 v 1:48 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

заблокировали объявление на авито как вернуть деньги
авито самара деньги в долг
аккаунт на авито с переадресацией
как удалить существующий аккаунт на авито
как выводить деньги с авито

22 binspam | E-mail | 6. prosince 2018 v 2:56 | Reagovat

Hej jestem z Polski. Hi i am from Poland. binsger

23 ErvinHieds | E-mail | Web | 6. ledna 2019 v 23:58 | Reagovat

<a href=http://comp-c.ru/>Кемерово компьютерный мастер выезд на дом</a>

Комментарии 17.
И все нажал две кнопки и ноутбук восстановился в заводские параметры.
Сброс к заводским настройках, это хорошо. Но! Ничего хорошего! Пропадут все программы, настройки, могут пропасть и разделы диска. Караул. А не лучше сделать образ диска Acronisом? А ещё лучше сделать "Зону безопасности Acronis" и установить "Востановление при загрузке". Если что - при загрузке жмём F11, выбираем образ(если он не один), востанавливаем Windows, со всеми программами и настройками. И. можно по новой грохать Windows.
Acronis хорошо, но и у него бывают сбои. А возврат к заводским настройкам иногда полезен сделать просто, для установки так сказать новой Windows. А данные на флешку и потом после установки закинуть. Ну кому как удобнее.
А ещё и место на диске занимает!(Акронис).
Да он и место занимает и парой так чудит, что не только не восстанавливает, но приходится и по новой разметку дисков делать. Бывало у меня такое пару раз. Если им просто делить диски, то да, он справляется с задачей, а вот восстановление с помощью него, бывают и сбои. Хотя сбои бывают везде. Но, как я и писал выше, выбор остается за пользователем, кому как удобнее и кто к чему привык..
15-20 ГБ. на современных дисках отдать под "Зону безопасности Acronis" - это недопустимя роскошь. Зато после востановления, останутся и настройки, и установленные программы и разделы не пропадут.
И ещё. Несколько раз ездил за бугор. Винда пиратская. У нас в аэропорту - это по-барабану. Но там! Запросто могут возникнуть проблемы. Выход был найден простой. Удаляю(форматирую) диск С, и ноутбук "чистый". Образ диска и зона безопасности запоролены. Востановить Винду из образа - как два байта слить!
Всегда удевлялся над нашим народом, какой только выход не найдут )))) Да буржунет привык работать по лицензиям)) Но у нас я думаю %80 сидят на пиратках, да и ставят они пиратки иногда даже не подозревая что на ноутбуках и компьютерах можно сделать разделы восстановления..
Ну, я думаю, что у официальных лиц, работников СМИ, у серьёзных бизнесменов и пр. деяетелей - с Виндовс проблем нет. А вот у таких, как я. Когда летел первый раз - было стрёмно. Потом - привык. Правда сотрудники аэропорта ни разу не включали мой ноутбук. Да и летал только три раза.
Ну если говорить про СМИ и.т.д, то в 90% они не пользуются Windows, у них в основном Mac OS и в таком духе операционки, так как лучше Windows для работы..
Про всех не могу сказать, но кого знаю, дома на ПК и на ноутбуках установленна Windows. Жене, а она гос. служащий, для домашнего пользования предоставили ноутбук. Там Windows. Но без софта. Она от него отказалась - своего хватает.
У нас как всегда любят подешевле.
У нас,да, любят что подешевле и еще крякнуть можно. Хотя раньше была xp и была самая стабильная система из всех Windows, взяли 8 сделали,а поддержку xp прикратили, хотя была не плохая редакция.
Через 3-4 года, появится Windows 14. 382. И не удивлюсь, если для подобной ОС, минимальные требывания будут - 6 ГБ. памяти, 4-х ядерный процессор и пр. чудесности. Что бы люди покупали новое железо.
Да сейчас железо устаревает за год, два. Ну об мощностях нужно думать те кто играет, а так для работы и графических программ хватит 4-6 оперативы за глаза еще лет 5..
А что, там не любят подешевле? И так же кряками пользуются. У тех людей, у кого за бугром был в гостях, дома (но не на работе) полно крякнутого софта. Всё как у нас. Или у нас, как у них.
Ну у них все так же, только у них MAC пользуются чаще, чем Windows, да и у нас уже многие переходят на альтарнативные системы. на те которое не так прожорлевы как Windows. А так в буржунете точно так как и везде.

А еще заказать мастера на дом можно по телефону +7 (9000) 871-709

24 Megamart24thutt | E-mail | Web | 8. ledna 2019 v 15:54 | Reagovat

Вот вся правда
<a href=http://megamart24.ru>купить подарки оптом</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama