Ztráta AK iluzí

4. března 2011 v 15:27 | Scissors |  Témata týdne
Lidi potkává neustále to samé. Štěstí, ztráta štěstí, štěstí, ztráta štěstí... Takhle to chodí pořád dokola, ale... Co je to vlastně štěstí? Pomíjiví okamžik, během něhož zažíváme téměř euforickou radost? Okamžik, v němž naše srdce plesají nad krásou všeho? Okamžik plný krásy a dobroty, který trvá kolik? Pár vteřin, minut, možná i hodin? Možná je načase si přiznat, že štěstí je zkrátka iluze. Darovaná, možná jen někým podstrčená. Těžko říct. A tak se z jednoduché matematiky stává složitá rovnice hned o několika neznámých.
Přenesu vás nyní do doby před půl rokem. Tehdy - bylo to v srpnu - jsem získala jednu velkou iluzi i já, Scissors. Byla nádherná. Plná milých slov, jež zahřála u srdce. Když jsem si prvně četla ty líbezné řádky, myslela jsem si, že v tu chvíli radostí vyletím z kůže. Dost to připomínalo den, kdy jsem se dozvěděla, že jsem byla přijata na gymnázium. Dnes mi to přijde pošetilé. Ano, jiné slovo to tak dokonale vystihnout nedokáže. Jak jsem jen mohla skočit na ta prázdná slova? Tehdy jsem jim totiž skutečně věřila a... Pletla jsem se. Alespoň to mi bylo tento týden ukázáno.
Všichni víte, co je to paradox. Já včera konečně pochopila jeho úplný význam, protože celá ta situace, o které hovořím, je jedním velkým paradoxem. A nyní si přestanu hrát na maškarádu. Jistě všichni chcete vědět, o čem to tu celou dobu čtete. Členové a hlavně bývalí členové Autorského klubu si nyní přijdou na své. (stránky AK) Ta slova, o kterých jsem hovořila a kterými to všechno začalo, zněla takto: "Ukázkový příklad toho, jak má vypadat autorský blog. Vyvedené články, cizí obrázky hezky se zdrojem, všechno pečlivě upravené. Musel bych být snad ještě větší magor, než jsem, kdybych tuhle duši nepřijal. Takže: stoprocentní ANO!" (zdroj citace) Vskutku krásná, nemyslíte? Asi si dovedete představit, že člověka tohle skutečně potěší. Obzvláště když si nedělal žádné naděje na to, že by ho vůbec mohli přijmout.
Jenže po půl roce se dočtete něco úplně jiného. Ne omyl. Nic se nedočtete, protože "seznam vyloučených členů zde nebude zveřejněn, je jich přes 300 a nikomu by to stejně nic nedalo". Musíme si postačit s odstavcem, který se nejspíš vztahuje na tu většinu vyloučených blogů, mezi něž asi patřím i já, protože aktivní jsem podle měřítek uvedených "dřevorubcem" dostatečně.
"No a konečně se AK rozloučil s těmi, kteří se nějak nepozdávali přísnému oku hledajícímu kvalitu a osobitost, což je samozřejmě pro místní komunitu kontroverze číslo 1, takže se zde spokojíme s konstatováním, že se blogy hodně porovnávaly mezi sebou a při takovém srovnání stovek blogů vysvitne to, co by zůstalo nejasné u rozpačitého přemýšlení nad jedním blogem, zda ho vyhodit, či nikoli," uvádí se na blogu AK (zde). Pojďme se na to podívat podrobněji, protože jiné informace zkrátka dostupné nejsou a tohle zapeklité souvětí je hned z několika důvodů stěží pochopitelné. Já sama mu moc nerozumím. Nevím, zda-li jsem tak nevyspělá, ale vezmu-li v potaz, kolik je většině blogerů tady, stoprocentně nejsem jediná.
První, co na vás při četbě toho odstavce přímo křičí, je myšlenka typu "vyloučili mě = píšu nekvalitní a neosobité články". Hm, vskutku povzbudivé. No, jdeme dál. Copak je to slovo kontroverze? Online slovník cizích slov mi sděluje, že se jedná o slovo s významem spor, hádka nebo také prudká výměna názorů. Objektivní dospělá osoba (s vystudovanou VŠ), po které jsem chtěla vysvětlení tohoto větného dodatku, mi prozradila svůj názor, že je podle ní zhola zbytečný. Musím se k ní přiklonit a dodat, že na mě působí jen matoucím dojmem. S poslední myšlenkou onoho odstavce souhlasím a chápu ho, jelikož blogů v AK bylo opravdu mnoho, ALE nepřijde mi relevantní, jestliže nám není nijak vysvětleno, JAK byly tyto blogy mezi sebou porovnávány, nebo-li podle JAKÝCH kritérií se vylučovalo. Proč? Protože takhle si připadáme tuctoví. Jako bychom se do AK dostali nějakým omylem...
Závěrem vám muselo dojít, že mne rozhořčili a to slovy "kvalita" a "osobitost" (to druhé je v originálním článku dokonce tučně). Člověka, jako jsem já, něco takového zamrzí. Inu co nadělám. O navrácení do AK nestojím. Už ne. Vzali mi mou iluzi a vysvětlili, co je to paradox. Pokud si totiž přečtete větu při mém přijímání a poté obecnou větu při vyloučení, musíte se nad tím minimálně ušklíbnout. Jednoduše jsem nyní zklamaná. Očekávala jsem své vyloučení - vážně ano -, ale představovala jsem si, že si s tím dají větší práci. Tři stovky blogů je hodně, to ano, ale na začátku s tím měli počítat a měli se tomu přizpůsobit. I kdyby jim to (obeslat všechny majitele vyloučených blogů) trvalo třeba několik měsíců, já bych takový přístup uvítala s otevřenou náručí. Byl by totiž OSOBITĚJŠÍ.
Nakonec bych chtěla zdůraznit, že jsem tímto článkem nechtěla nikoho napadnout a ani jsem jím nemínila vyjádřit přespřílišné dotčení. (A už vůbec jsem tohle nepsala za účelem jakéhokoliv doprošování!) Jen jsem jím vyjádřila jistou nespokojenost nad tím, že nebyl napsán onen seznam vyloučených blogů s alespoň jednou krátkou větou, která by udala důvod tohoto činu. Pro zvědavce, kteří se do mě nyní budou chtít pustit, předem odpovím, že email s argumentací jsem neposlala a ani posílat nehodlám. Jak už jsem řekla, o návrat nestojím. S touhle iluzí jsem se tímto článkem definitivně rozloučila.
Scissors
P.s. Původně jsem neměla vůbec v plánu se ke svému vyloučení nějak vyjadřovat, ale při shlédnutí tématu týdne jsem neodolala. Přímo mě tím administrátoři blogu k sepsání tohoto článku vyburcovali.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

K čemu máš blíž?

K optimismu
K pesimismu

Komentáře

1 Rabe | Web | 4. března 2011 v 16:04 | Reagovat

také jsem byla vyloučena, no nejspíš nemáme dost osobitý blog :-D

2 cocone | 4. března 2011 v 16:54 | Reagovat

Hele tohle je neskutečný. Přesně tohle se stalo kamarádce, ke které v podstatě vzhlížím a jestli je někdo osobitější než ona.  No tak to teda :D. Prostě to asi opravdu o něčem mluví... Pěkný článek a krásný blog :).

3 Petra | Web | 4. března 2011 v 17:10 | Reagovat

No, mě taky vyhodili :D
Ale víš co, stejně sem si řekla, že by můj blog chtěl vylepšit, tak jsem ho smazala a znovu založila a teď přidávám jen ty nejlepší věci z předchozího obsahu.
Ale je to o nervy, nefungujou mi odkazy a tak si nemůžu udělat menu...

4 yellow-dog | Web | 4. března 2011 v 17:24 | Reagovat

Souhlasím s tebou ve všem. Taky jsem byla vyloučena. Myslela jsem že by internetové stránky měli PODPOROVAT autorskou tvorbu. Protože neautorská tvorba je dokonce i pod zákonem. Ale asi ne. Nenapsali ani koho vyhodili... nic.
Mně by pomohlo kdyby mě bvěnovali alespoň jeden řádek na rozloučenou.
Chápu to, ale...
Zkrátka mohli poslat alespoň ten email.

5 Áťa | Web | 4. března 2011 v 17:33 | Reagovat

Taky s tebou se vším souhlasím. Áno, taky mě vyloučili. Jo, fajn, vím, že můj blog taky nijak nevybočoval, ale taktéž by mě zajímalo, jaká byla kritéria pro to, abychom prošly, nebo - je vůbec možné být objektivní k pětistovce blogů? Asi ne... nebo aspoň já bych to nedokázala.

6 cocone | 4. března 2011 v 17:33 | Reagovat

Ty brďo! Mám tady ten tvůj blog otevřený, teď ho rozkliknu, aby se obnovil a taková změna! WOW :-P .

7 Scissors | Web | 4. března 2011 v 17:41 | Reagovat

[1]: Já už jsem se s tím vyloučením smířila, jen jsem se stále nesmířila s nevědomostí.
[2]: Jsem ráda, že nejsem jediná. A díky. :-)
[3]: Mně blog.cz momentálně zlobí, což mě... Nebudu sprostá.
[4]: Přesně tak. Možná bychom se měli zeptat, protože odpověď jinak nedostaneme, ale já už se rozhodla to dál neřešit. Budu jen tichý pozorovatel. Jako vždy.
[5]: Ono je těžké být objektivní skoro vždy a všude. A u té pětistovky to je nemožné. Tím jsem si naprosto jistá. Já jim rozhodně neuvěřím, že si procházeli blog po blogu a pečlivě si psali do tabulky plusy a minusy. Ale napadat je nebudu. Byla to fuška udělat a možnost odvolání tu pořád je. Já o to už ale prostě nestojím.

8 Scissors | Web | 4. března 2011 v 17:42 | Reagovat

[6]: To je design, který jsem měla asi před rokem. Teď mi ovšem zlobí úprava článku. Ta jejich vylepšení mi komplikují psaní...

9 Žirafka | Web | 4. března 2011 v 18:20 | Reagovat

Být já vyzařena, taky by mě to štvalo. Hodně dobrých blogů bylo vyřazených neprávem. Nebrala bych to jako doprošování, když bys napsala, že chceš návrat, ale spíš boj za právo.

[3]: Je to nefér. Napsala jsem ten článek pitomě. Napíšu ho znovu. Napsala jsem ho ze svého pohledu, zůstala jsem, ale z vašeho pohledu jsem ho napsala špatně. Můj názor totiž má dvě strany a já napsala jen jednu :-(. Je mi to líto a uvědomuju si svou najivitu.

Ten seznam bych chtěla vidět i já. Měl by tam být dán. Aby se vědělo, kdo všechno byl člen. No nic... Promiň.

10 Scissors | Web | 4. března 2011 v 18:34 | Reagovat

[9]: Možná by stálo za to to zkusit, ale abych byla upřímná, netuším, jak bych měla argumentovat. Po takovém zásahu si člověk skutečně přijde tuctový.
A jinak... V pořádku, Žirafko. :-) Nikomu jsi se přeci nevysmívala. Občas jsme všichni trochu víc jednostranní a zapomínáme, jaký náhled mají na věc druzí. To je normální, takže opakuji. Je to v pořádku. Po tomhle tvém komentáři si tě budu cenit jako člověka, který umí uznat chybu a takových není moc. ;-)

11 Eunice | 4. března 2011 v 19:04 | Reagovat

Ty, že nemáš osobitý blok? Ty?
Tak to by mě zajímala kvalita JEJICH, protože tenhle blog je moc pěkný -.-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama