22.1.11 - Na odstřel

22. ledna 2011 v 12:47 | Scissors |  S = DENÍK
Doteď jsem si zapisovala do deníčku jen filmy, které zrovna dávali v kině, ovšem včera jsem shlédla další skvělý herecký výkon Russella Crowea a zkrátka si to sem musím zapsat. Film se jmenoval Na odstřel (v originále State of Play) a není až tak starý. Jen dva roky zpátky (2009). 
Příběh začíná ne zcela objasněnou smrtí ženy, která pracovala pro kongresmana Stephena Collinse. (Tuto roli ztvárnil Ben Affleck a musím říct, že se do ní dokonale hodil.) Collins se o její smrti dozvídá těsně před jedním ze zasedacích schůzi kongresu a když zde její smrt veřejně oznamuje, tak nějak se stane, že se rozpláče. Tohoto drobného "incidentu" se hned zhostí novináři a na titulních stránkách různých tiskovin se začínají objevovat spekulace o tom, zda-li měl ženatý kongresman s onou mrtvou milostný poměr. To se nakonec ukáže jako pravdivá teorie. Collins měl na škole za přítele schopného reportéra Cala McAffreyho, jehož si ve filmu zahrál Russell Crowe. Ze zoufalství jej navštíví a Cal se rozhodne mu pomoci. Během toho najde spojitost mezi - jak se prokáže - vraždou Collinsovy milenky a svým zdánlivě nudným případem zastřelení dvou obyčejných lidí na ulici...
Na začátku se film poměrně pomalu rozjíždí, avšak ani tato jeho první polovina není nudná. Vcelku zajímavě je tam popisovaná novinářská branže a Crowe jako novinář je dokonalý. Druhá polovina je však o poznání lepší. Závěr filmu pak na diváka udělá největší dojem. (Strašlivě se mi líbila poslední scéna s Affleckem a Crowem. Ten jejich rozhovor byl prostě skvělý!) 
Jestliže se hodláte na film podívat, je nutné vědět, že jednou z jeho hlavních náplní je politika, tudíž nic oddechového. Mně se občas stává, že něco úplně nepochopím. Někdy je všechno až příliš chaotické, rychlé ap. Nemyslím si, že tohle by byl ten případ, ale politika bývá ve filmech zkrátka komplikovanější. I tak je to ale vážně dobrá podívaná, při které se určitě nebudete nudit. Hlavně jestli máte rádi Russella a nebo Afflecka. Já osobně spíš fandím Russellovi, ale musím přiznat, že v tomhle filmu byl i Affleck skvělý. Ty jeho psí grimasy se sem vskutku uplatnily.
Scissors

+ OTÁZKA: Neví někdo, jak se jmenuje hudba hrající v traileru, který přikládám k článku, od 1:45 do 2:17? Moc se mi líbí a ráda bych si ji někde sehnala. K tomu ale potřebuji její název. :(
Aktualizace 12:56: MÁM TO! Kdo chce také slyšet, zde... :)

Trailer s českými titulky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design "Wating for Snow" ?

Ano.
Celkem.
Ne.

Komentáře

1 IONEL | Web | 25. ledna 2011 v 21:20 | Reagovat

Vypadá to dost dobře ;-)

2 Lydie Černá | 27. ledna 2011 v 19:27 | Reagovat

Slečno, můžete mi vysvětlit, proč jste stále ill? I don´t know, proč jste mi neodevzdala svůj úkol na zpracování tématu dgv? Doufám, že se co nejdříve ozvete.
Děkuji, Vaše Lydie :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama