15.1.11 - Fotři jsou lotři

15. ledna 2011 v 17:19 | Scissors |  S = DENÍK
Nedávno začali v kinech dávat další pokračování filmu Fotr je lotr. Po snímku Jeho fotr, to je lotrpřichází na plátna Fotři jsou lotři. To je ale fotrů a lotrů ve dvou jednoduchých větách, že? Každopádně... Včera jsem tuhle komedii shlédla a hodlám se s vámi podělit o své dojmy, které jsou značně rozporuplné.
V první řadě je nutné si uvědomit, že se jedná o komedii, tudíž se od tohoto filmu nedá očekávat nic složitého. Také byste před návštěvou kina měli vědět, že je to skutečně třetí díl a obvykle se s vyšším číslem kvalita filmů snižuje. (Slovo obvykle je důležité.) Tady tomu není jinak. První díl byl rozhodně ze všech nejlepší. Tím ovšem nechci říct, že by se mi trojka nelíbila. Byla fajn. V první polovině, kdy ještě nejste přesycení vtipů na jedno určité téma, ušla. Jaké že téma mám na mysli? Stačí, když řeknu, že hlavní hrdina se jmenuje Greg (ovšem původně Gey) Jebal, jeho matka je sexuoložka a otec jede do Španělska, aby se naučil tančit eroticky laděné flamenco. Inu po chvíli vás to omrzí a navíc... Některé ty vtipy jsou vážně dost přemrštěné. (Viz scéna s prodavačkou léku na erekci, která si sama jeden vezme, a nakonec spolu s Jebalem skončí ve vykopané jámě, kam ho shodila. Naštěstí po vlastním dopadu na dno omdlela...) Zní to asi dost odpudivě, ale zase až tak hrozné to není. Je něco jiného se na to dívat a něco jiného si o tom číst. 
Teď co se mi na filmu vážně líbilo. No. Nejvíce asi scéna v bazénku s kuličkami, která je takovou parodií na Čelisti. Ta stojí vážně za to! Pak samozřejmě herecké obsazení. Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Barbra Streisend a Dustin Hoffman jsou zkrátka super. Ve filmu byla také celkem fajn doprovodná muzika. 
Na závěr bych řekla, že je to zkrátka průměrná oddechová komedie. Podruhé bych na ni nešla, ale kdyby ji dávali v televizi a já neměla co dělat, klidně bych se na ni podívala znovu. 
Scissors

Český trailer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

K čemu máš blíž?

K optimismu
K pesimismu

Komentáře

1 Hanula Legátová | Web | 16. ledna 2011 v 10:51 | Reagovat

Když to tak čtu, mám chuť jít do kina..:)Ujíždím totiž teď na komediích..;)

2 Scissors | Web | 19. ledna 2011 v 21:14 | Reagovat

[1]: Komedie jsou skvělý způsob odreagování. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama