9.12.10 - v kobce

9. prosince 2010 v 20:41 | Scissors |  S = DENÍK
Prokletá. Uvězněná v kobce, kterou jí sice vystavěli jiní, avšak ona sama jim dala plán ke stavbě. Jako architekt nikdy nevynikala, a tak do nákresů zapomněla namalovat nouzový východ, kterým by se mohla dostat ven, kdyby to potřebovala. Možná ale byla tak hloupá, že šetřila tuhou úmyslně. Možná si naivně myslela, že žádný nouzový východ nikdy potřebovat nebude. Ovšem ne nadarmo se říká, nikdy neříkej nikdy... Slovo teď je toho důkazem.
Chce utéct, ale zdi se na ni jen zlomyslně šklebí. Hledá škvíry a úspěšně jich spoustu nachází, jenže pokaždé jsou příliš malé a ona nemá sílu je rozšířit natolik, aby jimi mohla utéct pryč. Na druhou stranu... Třeba se na svou slabost jen vymlouvá, protože nechce bourat stavbu, na jejímž zbudování se z velké části přičinila. Třeba si neuvědomuje, jak moc je nebezpečné zůstávat dlouho v prostoru bez oken...
Vězněná druhými a vězněná sama sebou i v tuto chvíli stojí uprostřed chladné místnosti a chřadne chladem, jež ze zdiva zbudovaného jimi vychází. Dříve tomu bylo jinak. Sálalo z něj příjemné teplo a na počátku snad i žár. Ty doby jsou však dávno pryč. Vypařily se stejně rychle jako ruce, které poslepovaly maltou cihly místnosti, ruce, jejichž majitelé ji svým díky zdím neviděným odchodem prokleli. Vypařily se jako pára nad hrncem.
Scissors
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

K čemu máš blíž?

K optimismu
K pesimismu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama