28.9.10 - Oldman a Thewlis: proč přijali své role v HP?

28. září 2010 v 15:29 | Scissors |  S = DENÍK
Nemám co číst, a tak jsem se včera začetla do časopisu. Konkrétně to byl TV program s názvem TV mini. Bylo tam několik stran na téma Harryho Pottera (Speciál z Bradavic), jelikož - jak jistě všichni víte - osmnáctého listopadu bude premiéra první části Relikvií smrti. V oněch článcích se však mluví o prvních třech dílech. Dočtete se tam pár perliček z natáčení ap. Já jsem se o zákulisí HP filmů nikdy nezajímala, proto jsem se tam dozvěděla vskutku zajímavé věci. Podělím se s vámi však jen o dvě z nich, které jsem považovala za nejzajímavější. Pochází z článku o filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Jistě již tušíte, o kom bude řeč. ;)
***
(...) Gary Oldman vzal roli Siriuse Blacka, neboť prý potřeboval peníze a taky ho nadchl Cuarónův (pozn. Scissors: režisér třetího dílu) popis Siriuse jako kouzelníka s životním entuziasmem (pozn. Scissors: nadšení; zanícení) Johna Lennona. 
David Thewlis zase přijal roli Lupina, profesora obrany proti černé magii, proto, že je to "nejcharakternější postava v celé sérii". Nezarazil jej ani režisérův názor, že Lupin jako postava je gay a k tomu ještě narkoman... Naštěstí se ukázalo, že Rowling má s postavou jiné záměry. (...)
***
Nevím, co na to říkáte vy, ale já, když jsem si tohle přečetla poprvé, jsem patřičně valila bulvy. Ne kvůli tomu, co řekl Oldman. To je pochopitelné. On se hraním živí, takže ta odpověď sedí. Mluvím hlavně o tom, co údajně řekl Alfonso Cuarón o Remusovi. Eh. Je to sice poněkud handicapovaná postava, ale že by se kvůli svým problémům měla dát na drogy? Tady někdo nejspíš nečetl knížky... A totéž bych řekla i o Thewlisovi. Sice s ním souhlasím, ale stoprocentně svou rádoby pěknou větičku řekl jen proto, že se nechtěl opakovat po Oldmanovi, heh. Ale tak třeba to myslel vážně a já mu křivdím. Kdo ví, že... :D
Kvůli tomuhle všemu si ale nespojuji filmové představitele s postavami. (Kdyby měl Harry vypadat jako Radcliffe... No potěš... Ani ty zelené oči nemá!) Takže Sirius není Gary a David není Remus. Ani v mladších verzích ne. To neberu. Tichošlápek s Náměsíčníkem mají tisíce podob - každý si je představuje trochu jinak -, ale podle mě to nikdy nebudou herci, kteří je hrají. Nic proti nim. ;)
Zajímalo mě, co ještě řekli jiní představitelé HP o svých postavách a našla jsem ještě článek o Geraldine Sommerville, která ztvárnila Lily Potterovou. Docela vtipné. Až se budu zase nudit, vím, čím se zabavím. ;)
Vaše Scissors
Ten obrázek naprosto zbožňuji. Tohle jsou Remus a Sirius! :)))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Které filmové zpracování HP je nejlepší? (po zfilmování HP a Princ dvojí krve)

Kámen mudrců
Tajemná komnata
Vězeň z Azkabanu
Ohnivý pohár
Fénixův řád
Princ dvojí krve

Komentáře

1 Luth :-) | 28. září 2010 v 18:17 | Reagovat

Tak tohle mě opravdu hodně pobavilo(dalo by se říct, že jsem se tu dusila smíchy :-D)
Ten Cuarón má nějaké pěkně zkreslené představy... Lupin - drogy? To by mi vůbec nešlo dohromady... přece být trošku "postižený" není hned důvod k drogám. Gay ať si klidně je, proti těm nic nenamítám :-D
Thewlisovo postoj na roly Remuse jako gaye mě překvapil... většina herců ani neprojeví zájem o ztvárnění postavy jiné sexuální orientace :-)
I když já kdybych byla herečka, moc by mě lákala role šílené bisexuální narkomanky(trochu zvrhlé, já vím)
Nakonec stejně musím připustit, že těmhle malým bulvárním časopisům se nedá věřit :-)

2 Nel-ly | Web | 28. září 2010 v 18:25 | Reagovat

chááá, taky mám TVmini doma... kdž tam byla ta Hermiona a je to levný (pak teprve mi došlo, že nemám funkční televizi :D)
taky jsem uvažovala jestli to mám zmínit, vyfotit nebo tak a nakonec jsem došla k názoru, že jsem na to příliš líná, ale jsem ráda, že existují i další "fanatici :)"

3 IONEL(Tvoje SB) | Web | 30. září 2010 v 21:32 | Reagovat

Zajímavý..a že Oldman neměl peníze jo? :D mazec..ale jsem ráda že tyhle role vzali ;-)

4 Scissors | Web | 1. října 2010 v 21:22 | Reagovat

[1]: Máš pravdu. Bulváru se nedá věřit, ale TV program za moc bulvární nepovažuji. I když... Mladá fronta dnes nebo Hospodářské noviny to také nejsou. :-D
[2]: Ano. Jsem fanatik a nestydím se za to. :-D Alespoň tady ne. ;-)
[3]: Však já proti obsazení nic nenamítám. Jen si je prostě nespojuji s knihami. 8-)

5 rowan | Web | 3. října 2010 v 19:23 | Reagovat

Naprosto tě chápu.. pro mě taky ani jeden není skutečným Remusem nebo Siriusem... Siriuse ještě relativně snáším, ale filmového Lupina nemůžu ani cejtit. Nic proti Thewlisovi jako takovému, ale prostě tohle NENÍ Remus. Ten má být silná, charismatická postava, ačkoliv ne zrovna šťastná... Ale tohle je takovej divnej uťápnutej blbeček se slabošskými gesty, které mě vytáčejí. O té "vlkodlačí" podobě ani nemluvě. Fakt - no way, aby tohle byli Tichošlápek s Náměsíčníkem. A i společně s Jamesem a Lily - vypadají příliš staře. Mají to být ... pozdní třicátníci a oni vypadají jak padesátníci... I ten James, který by si teoreticky mohl uchovat tkaovou podivnou dvacetiletou mladost, jako vzpomínka někoho, kdo zemřel velmi mladý...
A pobavila mě tvoje poznámka o Herryho očích - mě totiž vytáčej už od prvního dílu a neustále na to nadávám XD Kdyby to aspoň nebyl tak výrazný prvek pro celou serii, ale ne, tam je to skoro na každý stránce a herec má modrý oči... Výsměch XD XD XD

6 Scissors | Web | 3. října 2010 v 19:45 | Reagovat

[5]: Ty ses nám do těch herců ale pustila. :-D Já proti tomu výběru nic nenamítám. Asi to bude proto, že sama hereckým výkonem právě neoplývám, a tak pro to nemám cit. Mně stačí, že nijak zvlášť nebijí do očí jejich nedostatky. Co mě však zklame v sedmičce bude, že ve scéně Harry a kámen vzkříšení je všechny budou hrát ti samí herci a ne jejich mladší verze. To jediné se mi nelíbí - i s těma Harryho očima. ;-) Na druhou stranu je to tak ale možná lepší. Aspoň můžu zůstat u obrázků z deviantartu a tvrzení, že Poberti mají tisíce podob. :-) To by ale měli ve všech případech. Nevzdala bych se toho. ;-)

7 rowan | Web | 3. října 2010 v 23:03 | Reagovat

[6]: Ehm... pardon.. já jak se jednou rozjedu, jsem téměř k nezastavení - jak parní lokomotiva XD A hlavně když jde o něco, co mám ráda, na čem mi záleží a s čím de facto nesouhlasím :/
Jasně, obrázky z Devu to jistěj ;)

8 Bella | Web | 8. října 2010 v 1:36 | Reagovat

Uh, Remus a drogy? Néé.. Dobře, můžu cháppat, že o něm řeknou, že je gay, dejme tomu (když zavřu dvoje oči), koneckonců Thewlis hrál v Úplném zatmění Baudelaira, co má poměr s Rimbaudem, tak třeba mu takové role vyhovují a chtěli ho na to nalákat.. Ale Remus a drogy? Dobře, možná po úplňku vypadá, jak zdrogovaný.. :D Asi se radši budu smát :D Jinak hezký obrázek - jeden z mých oblíbených :) Áno, to jsou oni :) (Ti herci na ně prostě vůbec nesednou.. Kdo kdy řek, že je Remus větší jak Sirius? Weird..)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama