15.5.10 - Robin Hood

15. května 2010 v 19:37 | Scissors |  S = DENÍK
Včera jsem opět po nějaké době navštívila kino a tentokrát kvůli filmovému snímku Robin Hood, jež měl premiéru jen den před tím. O tom, že tento film vůbec existuje, jsem se prvně dozvěděla z televize, kde na něj dávali krátkou reklamu. Jakmile jsem ji spatřila a taktéž zjistila, že hlavní roli ztvárnil Russell Crowe, ihned jsem si dala za úkol, že to prostě musím vidět! Na Gladiátora mám totiž jenom dobré vzpomínky.
Toto své přání jsem si splnila už včera, jak jsem se již zmínila, a musím říct, že to byl skvělý film. Tenhle žánr já prostě miluji. Historické filmy jsou zkrátka moje. Hlavně když tam hrají takoví sympatičtí herci jako právě Crowe nebo i herečka Cate Blanchett. Hereckým výkonem mě pak oslovil i "záporák" Godfrey, kterého hrál Mark Strong. 
Co se samotného filmu týče, byl skvělý. Vytkla bych mu pouze, že bitvy zaplňovaly poměrně velkou část filmu. Občas se mi to zdálo příliš jako zdlouhavé mlácení, ale to k tomu prostě patří. Za zmínku stojí vtipné narážky v rozhovorech mezi Robinem a Marion. Místy se skutečně povedly. Ze scén mě nejvíce zaujaly spíše ty poslední. Konkrétně vpád do Nottinghamu pod vedením Godfreyho, kdy bojoval s otcem zesnulého Loxleyho. Tahle scéna ve vás musí vzbudit znechucení nad nevyrovnaným soubojem mezi slepým starcem a mužem v nejlepších letech, který se akorát baví marnými pokusy protivníka ho zasáhnout. Pak se mi líbily scény mezi Marion a Robinem, proslov Robina k anglickým baronům o smlouvě svobod a také závěrečný boj s Francouzi. Dobře udělaný byl i závěr příběhu, kdy král spálil již míněnou smlouvu a Robin byl prohlášen za psance. Celý film se mi zkrátka líbil. I závěrečné titulky se povedly.
Soundtracky z filmu již mám stažené a právě je poslouchám. Vcelku povedená hudba, ale slyšela jsem i lepší. 
Pokud se ptáte, zda na film Robin Hood jít, říkám jednoznačně ano. Využijte toho, že v kině zase pro jednou dávají něco, na co se dá koukat a stojí to za útratu. Obzvlášť pokud máte rádi tento žánr. 
Vaše filmová Scissors :)

Trailer k filmu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterou rasu upřednostníš?

Upíři
Vlkodlaci

Komentáře

1 IONEL | Web | 15. května 2010 v 21:12 | Reagovat

Do kina na to asi nepůjdu :) ale určitě si to stáhnu ;-)

2 Hoody^^ | Web | 18. května 2010 v 19:34 | Reagovat

Já na tom byla v neděli a musím říct, že se mi ten film docela líbil. Úplně mě teda nenadchnul, ale za zhlídnutí to rozhodně stálo. Potěšil mě Scott Grimes, který hrál postavu Willa Scarletta naprosto dokonale. Scény s Robinem a Marion byly taktéž super. Musím ale říct, že se mi víc líbila druhá polovina filmu, první se mi zdála taková o ničem. A asi bych film ocenila víc, kdyby se držel skutečné legendy o Robinu Hoodovi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama