13.6.09 - Jménem krále

13. června 2009 v 19:34 | Scissors |  S = DENÍK
Dnes odpoledne jsem byla v kině na filmu Jménem krále, ve kterém hrál hlavní roli Karel Roden, podle mě náš (český) nejúspěšnější herec a to právem. Film byl zasazen do období třináctého století za vlády Přemysla Otakara II. a byla to taková středověká detektivka. Hlavní postavou byl Oldřich z Chlumu (Karel Roden), zástupce krále, který ho vyslal na zásnuby znesvářených rodů. Celé zásnuby se však zkomplikují a on se stane jakýmsi detektivem, přičemž se nakonec žádné zásnuby nekonají, protože budoucí ženich je po smrti. Oldřich se na závěr filmu zamiloval do Ludmily (snoubenky), ovšem ucházet se o ni nemohl, protože její rod a rod snoubence se shodly, že tomu tak prostě nebude. Nechtěli, aby se jim tam nakvartýroval tak počestný šlechtic a ještě k tomu zástupce krále. Celé to však začalo přepadnutím kupeckého vozu a všechno se od toho odvíjelo, ale to vám sem psát nebudu, protože by to byl nekonečný článek.
Film se mi líbil a to i přesto, že má na CSFD tak mizerné hodnocení (44%). Nejlepší byla scéna s citróny. V tehdejší době to bylo velmi vzácné ovoce a do Čech se dováželo zřídkakdy a tak jej Oldřich se svou skupinou neznal a po většinu filmu mu říkal "žluté jablko". Když se pak dozvěděl jeho název (tedy citrón) a použil tento výraz před ostatními z jeho řad, nechápali, o čem to mluví a on to vysvětlil jednoduchým slovním spojením: "Ten žlutý kyselý hnus." Milovníci citrónů se nemusí šklebit nad tím pojmem. Zkuste si do citrónu jen tak kousnout a budete říkat totéž.
Takže já dnes měla příjemné odpoledne v kině a Roden si u mě udělal další plus. Nyní mám celkem zajímavý seznam oblíbených herců. ;)
Vaše Scissors

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím...

KLIK :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama