31.5.09 - Addison

31. května 2009 v 19:57 | Scissors |  S = DENÍK
Drazí přátelé, jsem velmi ráda, že si opět pročítáte můj deníček (zvláštní věta, že?). V první řadě bych se chtěla svěřit (= pochlubit), že jsem se přihlásila do literární soutěže u týnky. Jsem poměrně zvědavá, jak bude soutěž probíhat, kolik bude zájemců a všeobecně se moc těším, protože jsem se ještě nikdy do literární soutěže nepřihlásila. Samotnou pozvánku do ní beru jako poctu. Byla jsem moc ráda, když mi sem týnka napsala, takže dodatečně: Díky, týnko. :)
Také bych se zde ráda zmínila o tom, jak málo spánku jsem dnes měla. Včera jsem totiž trošku ponocovala u počítače, konkrétně na ICQ, a tak nějak jsem šla spát až po půlnoci, přičemž jsem šla nedobrovolně. Ovšem usnula jsem až někdy po jedné hodině ranní, protože mi v pokojíku neuvěřitelně hučelo topení a já kvůli tomu nemohla usnout. Není se čemu divit, když ho mám hned za hlavou. To bylo tedy usínání, to vám řeknu. Nejhorší na tom však bylo, že v půl deváté mě už máma tahala z postele a to s oznámením, že jedu k babičce společně s tátou trhat třešně. No nenaštvalo by vás to? Na protest jsem ještě půl hodiny ležela a marně se snažila usnout. Nakonec jsem to vzdala a vstala jsem. Následovně se jelo na třešně. Naštěstí to však dopadlo tak, že jsem zůstala s babičkou doma a táta šel s dědou na zahrádku pro to ovoce. Jestli jste si to spočítali, tak vám vyšel výsledek cca sedm hodin spánku!!! O víkendu!!!
Také jsem dnes našla perfektní citát, který rozvíjí mou oblíbenou větu z knihy HP 7. Kdo čte mé deníčky pravidelně, tak si zajisté vzpomene na větu "Otevírám se na konci...", o které jsem se zmiňovala 30.4.09. Ano, stále mě neopustila a já jsem jí pořád fascinovaná. Ale zpět k rozvíjejícímu citátu.

"Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem."
- Joseph Addison -

Takto zní onen citát a pokud si pamatujete na můj článek o oné větě, tak možná i pochopíte, jak myslím to rozvíjení. Pokud ne, tak to vůbec nevadí. Ráda vám to vysvětlím. Vemme si to po částech.
  • 1. část: Myslet lze jen rozumem, ...
    - Když Brumbál Harrymu odkazoval zlatonku, měl k tomu patřičný důvod, který Harry hned na začátku neznal. Vzpomeňme si na okamžik, kdy Harry zlatonku políbil a objevila se ona věta "Otevírám se na konci...". Harry hledal zlatončin konec, ale ten nebyl tím správným koncem. Myslel rozumem.
  • 2. část: ..., ale chápat lze jen srdcem.
    - Na konci knihy Harry objeví, co znamená ta klíčová věta a pochopí, o čím konci pojednává, o tom jeho. Chápal srdcem.
To jsem vám vysvětlila své myšlení ohledně citátu. Poslední, co bych ráda zmínila, je dnešní osmileté výročí ode dne, kdy se přes Českou republiku přehnalo několik tornád. O této události pojednává zase tenhle článek.
To by bylo pro dnešek asi vše. Přeji vám příjemný zbytek neděle a zítra mnoho zdarů do školy či práce.
Vaše Scissors

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím...

KLIK :)

Komentáře

1 IONEL(Tvoje SB) | Web | 1. června 2009 v 10:02 | Reagovat

Tak za prvé na tvůj výtvor do té literární soutěže se hrozně moc těším x) a za druhé ten obrázek je fakt užasnej xD

2 týnka | Web | 1. června 2009 v 17:27 | Reagovat

Ten citát je krásný...i sám o sobě i tak jak jsi pak ke konci článku vysvětlila:)
A já osobně jsem taky na u soutěž zvědavá:)sama pomalu pořádně nevím co mě to napadlo:)Ale věřím že to nějak zvládnu a moc se těším na všechny ty výtvory:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama