Chvíli před tebou (58)

18. ledna 2008 v 21:40 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Krátká a ne zrovna nejhezčí, ale alespoň něco...

Vegas opět zářilo životem... Hvězdy svítily, ale nikdo si jich nevšímal. Billboardy ozařovala světla. Auto za autem projíždělo centrem města. Tvořily se kolony. Byl Štědrý den... Kriminalisté si díky poklesu zločinnosti mohli odpočinout od každodenní práce a užívali si svátky z plných plic. Ryan to tak ale nebral. Byl zrovna na místě činu a sháněl se po té sošce. Jenže jakoby se po ní slehla zem. Na jednom místě ale našel prachovou stopu, kde dlouho něco stálo. Možná právě ta soška....
Čas plynul neuvěřitelnou rychlostí. Již byl podvečer a Ryan seděl ve své kanceláři. Všichni z noční směny se shromáždili kolem velkého stromku a rozdávali si dárky. Pro Ryana ale musela až dojít Cath, aby tam vůbec přišel. Užili si to, rozdělali šampus a pak se rozjeli do svých domovů, aby svátky oslavili se svými příbuznými a ostatními přáteli. Ryan též přestal myslet na práci a užíval si Vánoce. Nebyl sám. Přijela za ním jeho sestra Emily. Vůbec ji nečekal, ale byl rád, že za ním přijela.
Týden uplynul rychle. Již tu byl Silvestr. Konec roku 2007... Venku se ozývaly petardy a rachejtle. Nebe se zabarvovalo do milionů barev od těch rachejtlí. Červená, modrá, žlutá, zelená, bílá a miliony dalších barviček osvětlovalo Las Vegas. Až z toho oči přecházely.
Všichni to sledovali....ať už ze svých domovů nebo z ulic... Bylo jedno odkud, důležité bylo že ho sledovali. Takovou krásu si přece nikdo nenechá ujít.
Nový rok se vyvedl... Byl to krásný první den. Slunce hřálo a lidé měli na svých tvářích úsměvy. Na kriminálce byl klid a mír. Málo případů a když už se nějaký objevil, tak jenom krádež žádná vražda nebo něco. Až se to kriminalistům nezdálo. Ticho před bouří, mysleli si a měli pravdu. Bylo chvíli před sedmou večer, když se to stalo. Zazvonil telefon v Grissomově kanceláři. Zrovna si pročítal entomologické knížky, které dostal k Vánocům. Zvednul tak otravný zvonící telefon a řekl: "Ano tady Grissom..." Položil sluchátko a přešel do Ryanovi kanceláře. Ten zrovna seděl a pročítal si nějaký spis. "Ahoj, mám špatnou zprávu..." začal zvolna. Ryan odtrhl pohled ze složky a upřel ho na Gila. Vypadal vystrašeně. "Co se děje?" zmohl se jenom na tahle slova. "Volali mi z vězení, do kterého převezli Kate Black." Ryanovi proběhlo před očima to nejhorší, co snad mohlo. "No? Co se jí stalo?! Nenatahuj to tak!" rozkřičel se na něj. "Je mrtvá... Oběsila se ve své cele." řekl pomalu Grissom a odešel. Ryan odhodil spis, který před chvíli tak pečlivě pročítal, směrem za Gilem. Ten se otočil a sledoval papíry létající a snášející se k zemi. Pak se zahleděl na Ryana a zamířil první odbočkou pryč z jeho dohledu. Jak se to mohlo stát? Jak to mohli dopustit? Tyhle otázky a mnoho dalších jim podobné se mu zjevovali před očima.... Proč? Proč ona? Proč to vzdala?! Proč?! Teď měl 100 chutí toho nechat nesesbíral ten spis jenom vzal kabát a odešel zapíjet žal do nejbližšího baru. "Dvojitou whisky s ledem." objednal si, když dosedl k baru. Tu mu náhle zazvonil telefon. "Teď nemůžu..." řekl aniž by věděl, kdo mu volá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje Las Vegas povídky?

Ano
Ujdou
Ne

Komentáře

1 tynka | E-mail | Web | 20. ledna 2008 v 11:12 | Reagovat

jeee...mě se líbí..je pěkná!!!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama