Odpusť mi to (55)

15. prosince 2007 v 17:40 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak a dnes s případem a pořádnými zápletkami... :)
Alespoň myslím... :D
Příjemné čtení přeje Scissors.

Slyšela hlasy, šeptaly jí do ucha. Její hlava se roztřeštila a šíleně ji bolela. Chvíli se jí zdálo, jakoby uslyšela hrát sladké tóny krásné písně a pak....ostrá rána do jejího břicha... Uši jí brněly. Ucítila vlhkost na svých dlaních, kterými si držela břicho. Naposledy vzhlédla k nebi a oči se jí tíhou zavřely. Černo měla před nimi. Z posledních sil stačila zaznamenat jeho kroky.... Zemřela.
Ryan seděl za volantem a vzpomínal na Miami. Vzpomínal proč odešel a proč tam nezůstal. Tenkrát bylo spousty pro a proti, ale nakonec se rozhodl odejít. Jedna věc se přidala na sloupec s důvody, proč měl jít pryč a on odešel. Spousty lidí by ještě vyčkávalo, ale on už to nesnesl. Vystupoval z vozidla. "Ahoj." pozdravil Cath a Gila, kteří již stáli na místě činu. "Ahoj, jdeš pozdě ne?!" automaticky ho pokáral Grissom. "Ještě se tu moc nevyznám." vymlouval se Ryan. Gil jenom přikývl. Cath se Ryana ihned ujala a vedla ho k oběti. "Jmenuje se Ritta Rowell a je jí 34 let. Narodila se v Kalifornii." předala mu informace, které jí řekl asi před pěti minutami Brass. "Dobře..." jenom zamyšleně odkýval Ryan. "Haló! Já jsem tady!" ujišťovala se, jestli ji vnímal. "Jo já vím, je z Kalifornie a jmenuje se Ritta." nenápadně upozorňoval, že ji vnímal. "Fajn... Hele támhle je Nick. Půjdete dělat okolo domu." dala mu ještě příkaz. "Ano, snad mě neukamenuje pohledy!" zavtipkoval lehce Ryan a rozeběhl se za Nickem. "Ahoj, jak že ty se jmenuješ?" dráždil ho hned Nick, jen co k němu Ryan doběhl. "Ryan Wolfe." podotkl nepříjemně. "Dobře Ryane, máme na starost okolí domu. Ty si vezmeš támhle tu část a já tuhle." ukazoval mu Nick a už se skrčil ke kufříku... Ryan se tedy vydal tím směrem. Vše probíhalo hladce, až na to že Nick nic nenacházel a Ryan už neměl důkazy kam dávat. "Nemáš náhodou ještě nějaký pytlíčky na důkazy?!" ptal se ho Ryan. Nick to ale vzal jako naschvál a tak jenom řekl: "Na!" a hodil je po něm sotva to Ryan chytil. "Co furt máš?!" rozčílil se Ryan. "Á pan spisovný mluví nespisovně! Co se nám to s tebou stalo?" rozesmál se Nick. "Hmm, stejně jako pan Nick se umí jenom hádat a nemít ani jeden použitelný důkazní materiál." vysmál se mu Ryan na oplátku. Nickova hrdost to ale nesnesla a tak se na něj vrhl. Tak trochu se poprali. Odtrhli je od sebe až dva strážníci. Padlo ještě pár nadávek a konec. Ještě ten den se to dozvědělo celé oddělení. Hotové pozdvižení. Dozvěděl se to i Grissom. Oba si je pozval do kanceláře. Když se všichni sešli v Gilově kanceláři, bylo absolutní ticho. První prolomil to ticho Griss. "Zeptám se jenom jednou a jednoduše. Proč?" Ryan jenom ukázal na Nicka. "Co zase já?!" urážel se automaticky Nick. "Nic..." odsekl Ryan. "Dobře, okamžitě se omluvte! OBA!" nařídil Gil. "Dobře. Promiň..." omluvil se mu Ryan. "Nikdy!" Nick vstal a odešel. "Takhle je to se mnou pořád..." vstal i Ryan a mířil ke dveřím. Gil tam jenom seděl a vrtěl hlavou.
Ryan byl oblečen ve svém bílém plášti a pracoval na důkazech. Kolem něj proletěla Sara. "Ahoj, mohla bys mi prosím pomoci s těmi důkazy?" poprosil ji. Sara se zastavila. "Jo, ale za pět minut. Něco musím dát Gilovi!" odpověděla mu a zase se rozeběhla pryč. Po pěti minutách už tu stála Sara v plné své kráse. "Jsem tu. Co že to potřebuješ?!" ptala se ho. "Mám moc důkazů a nějak nezvládám." přiznal se potichu. "Jo, ráda...." řekla mu a už si brala rukavice. "Proč si nepožádal Nicka?" zeptala se po chvíli. "Ten by to bral jako urážku a ihned by se pustil do další rvačky." odvětil jí bez přemýšlení. "Vy jste se poprali?!" ujišťovala se, jestli to správně pochopila. Ryan přikývl. "To je celý Nick. Hned se uráží. Ani se nebudu ptát proč jste se porvali..." smála se. "Dneska máš lepší náladu." řekl, když viděl, že se na něj směje. "Jo ty myslíš to před tím. Promiň, byla jsem trochu mimo." omlouvala se. "To je v pořádku." jenom řekl a dále pracovali na důkazech, mezi nimiž byla i vražedná zbraň....zřejmě.... Mezitím šel Nick za Alem aby mu řekl, na co naše oběť zemřela.
"Ahoj Ale, tak co naše Ritta?" ptal se ho hned, jak vešel do místnosti. "Smrt nastala mezi 7 a 8 hodinou ranní. Zemřela na vykrvácení celkem třemi ranami. Způsobila to však pouze jedna hluboká rána na břichu způsobena ostrým hubeným předmětem, který měl dva hroty. Zřejmě nějaká vidlice. To ale není vše. V žaludku jsem jí našel chlupy. Ještě chvíli a zřejmě by z nich nic nezbylo. Poslal jsem je do laborky. Už na nich dělají." dořekl poslední slova Al. "Dobře, díky." poděkoval Nick a odešel. Na chodbě se potkal se Sarou, která v ruce držela kuchyňskou vidlici na maso. Byla od krve. "Není tohle vražedná zbraň?" ujišťoval se Nick. "Ano zřejmě je." souhlasila Sara. "Právě jdu z pitevny. Zemřela na vykrvácení způsobené třemi bodnými ranami nějakou vidlicí." konstatoval. "To není ani tak divné. Oběť byla nalezena ve své vlastní kuchyni. Měl by se tam jet někdo podívat, jestli tam náhodou tohle nechybí." ukázala na předmět. "To jo. Jedu tam, ty to zatím dej na DNA a sejmi otisky." nakázal jí. "Nejsem malá a ty nejsi můj nadřízený!" rozčílila se Sara se smíchem. To už byl ale Nick někde v dáli a neslyšel ji. Na místě činu skutečně chyběla vidlice na maso. Zůstalo po ní jenom prázdné místo v přihrádce na nože a další pomůcky pro vaření. Nick se tedy rozjel zpět na velitelství. Ihned šel za Ryanem. Ten zrovna prohlížel fotky pořízené z místa činu. Nick se k němu přidal a vzal do ruky jednu z fotografií. "Tady něco nesedí. Počkat! Tady ta vidlice je?!" nechápal Nick. "Cože? O co jde?" Ryan vůbec netušil o čem mluví. Nick mu ale ani neodpověděl a rozeběhl se pro Saru. Když ji našel, zeptal se: "Už si udělala ty testy?" "Jo. Je to její krev a otisky na tom žádné nejsou. Zřejmě měl vrah rukavice a nebo otisky setřel." odpověděla mu Sara. "Máme problém! Ta vidlice tam v době nalezení těla byla a teď už není!" vychrlil na ni Nick. "Co? Jak to?" ptala se celá překvapená. "Nevím. Ale musíme porovnat ty bodné rány na těle s touhle vidlicí!" jakmile to dořekl, rozeběhli se na pitevnu a co nezjistili?! "Dvě rány souhlasí a jedna ne." konstatovala Sara. "Což znamená?!" ptal se Nick. "Že někdo z policistů nebo nás se na těle ještě vyřádil a zahodil tuto takzvaně falešnou zbraň daleko od místa činu!" řekla Sara. "Ano, ale kde je tedy ta pravá zbraň a kdo to udělal?! Ten důkaz našel Ryan..." řekl rychle. "To ale nemusí nic znamenat!" vytkla mu Sara jeho slova. "Nemusí ale je první podezřelý!" odvětil jí na to a odešel. Své poznatky ještě ten den sdělil Gilovi a ten Ryana okamžitě sesadil z případu. Brass ho samozřejmě vyzval k výslechu a tam si ho Nick pěkně podá. Ryan však neměl ani ponětí, proč tu najednou v téhle vyslýchačce sedí a proč na straně obviněných! Když však přišla Cath s Nickem. Vše pochopil a všichni ho tím zklamali. Věděl, že tohle je postup, ale že i Grissom tomu bude věřit?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje Las Vegas povídky?

Ano
Ujdou
Ne

Komentáře

1 svata.sanders | 15. prosince 2007 v 22:19 | Reagovat

skvělá povídka,ale chudák ryan ,i když uznávám že to by pak o ničem nebylo ,což znám z vlastní zkušenosti :)

těším se na další dílek :P

2 Danina | Web | 16. prosince 2007 v 19:26 | Reagovat

jj, obvinění někoho z týmu vždycky dobře oživí. Moc dobře:-)

3 Susan Sidle | Web | 23. prosince 2007 v 22:31 | Reagovat

pěkně, honem ale pokračování!!! už se strašně těším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama