Sedni! (25)

6. října 2007 v 19:44 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak protože mi někdo psal, aby tu byla co nejdříve další povídka. Tak není moc dlouhá. Ale ta minulá dlouhá byla, takže oddechovka. :-D Snad není tak hrozná... Konec jsem trošku odflákla, ale taky už mě bolí oči... Pápápá

Sara už byla v garážích. Otevírala dveře od auta a až teprve teď si uvědomila, co jí čeká. Ano, Eckli si na ní smlsne. Na to nechtěla myslet. Vzala Sandy dala si jí na červené vodítko a šla směrem do kanceláří. Když vešla na oddělení, všichni se po ní otáčeli. Vlastně spíš po Sandy. Sara šla jistým a klidným krokem, i když tomu tak ve skutečnosti nebylo. Byla docela nervózní, ale nelitovala toho. Konečně byla před její kanceláří. Řekla si: "To nejhorší je za mnou." a oddychla si, ale náhle za ní slyšela cvakání. Byla to Eckliho tužka. Tak trošku to zakřikla. "Jo, mám pravdu, to nejhorší je za mnou!" řekla si ještě, když jí došlo, kdo za ní stojí. "Dobrý den Saro, mám snad vidiny?" začal Eckli. "Máte…" odpověděla drze Sara. "No dovolte! Nemám na vás náladu. Co tu dělá to zvíře?" "To zvíře je čistokrevný bernardýn a jmenuje se Sandy." "Mně je jedno, jak se jmenuje. Nemá tu co dělat." začal už zvyšovat hlas Eckli. Náhle Sara ztuhla. Za Ecklim stál Grissom. "Co se tu děje?" zeptal se tím svým poklidným až chladným hlasem Gil. "To snad vidíte sám, ne?!" otočil se na něj Eckli. "Saro, máme případ. Musíme jít. Vyřešíte to potom." řekl ještě Gil a odcházel. "Musím jít. Práce volá…" řekla ještě Sara Ecklimu, který tam stál jako přikovaný a celý zrudl.
"Ty máš psa?" ptal se Sary Gil. "Jo, dneska jsem si ji pořídila. Jmenuje se Sandy." řekla mu. "Víš že tu nemá co dělat." zastavil se Gil a podíval se na ní. "Hele ona je z útulku a trvalo mi dost dlouho, než jsem si získala její důvěru. Tak to pochop. Nemohla jsem ji tam samotnou nechat!" zastavila se Sara a srdce jí bušilo jako o závod. "Saro…" "Gile, prosím… Třeba se osvědčí jako policejní pes." "My ale nejsme policie. My jsme kriminálka." "Gile…. Máš srdce? Jestli ano, tak to pochopíš…" řekla mu Sara. Ale až po chvíli si uvědomila, co řekla. Gil se na ní zadíval. "Dobrá, zkusíme to, ale jestli něco vyvede, tak už ho sem nevoď." souhlasil tedy Gil. Poté se skrčil k Sandy, pohladil jí a řekl: "Nic neproveď." a pokračoval v cestě. Sara tam jenom stála a dívala se na něj, jak jde pryč. Až když se Grissom otočil a volal na ní, se Sara probudila z myšlenek.
Na místě činu:
Když dorazili na místo činu, spatřili jak se Nick a Cath hádají. Šli tedy směrem k nim zjistit, co se děje. "Ahoj, co se děje?" ptal se jich hned Gil. "Nick ztratil důležitý důkaz!" zakřičela na ně hned Cath. "Fajn tak klid…" snažil se ji uklidnit Gil. "Gile? Není pravá chvíle otestovat Sandy?" zeptala se nenápadně Sara. "Jaká Sandy?" ptala se jí rozčíleně Cath. Sandy byla totiž schovaná za Sarou. "Tohle je Sandy. Možná náš nový člen týmu. Tohle by byla dobrá zkouška, ne?!" Gil se na ní jenom podíval a přikývl. "Kdo to naposledy držel?" zeptala se Sara. "Nick to ztratil." vyjekla na ni Cath. "Dobře…" Přivedla Sandy k Nickovi, aby si čuchla a pak jí pustila z vodítka a řekla: "Hledej!" Sandy se vyřítila. Chvíli jen tak běhala a čuchala. Sara ji vůbec necvičila ani jí nikdo neřekl, že umí hledat předměty či tak něco, prostě riskovala. Najednou měla něco Sandy v puse. "K noze Sandy." zavolala si jí Sara. Sandy přiběhla. Sara si vzala předmět a ptala se: "Je to ono?" "Jo…" vykřikl Nick. "Díky…" řekl ještě Nick a odcházel s důkazem v ruce. "Tak co? Můžu ji tu nechat?" ptala se opatrně Gila Sara. "Víš, přimluvím se za tebe u Eckliho, ale… ale nic neslibuju…" řekl a šel pryč.
Případ vyřešili rychle, byla to totiž jasná nehoda! Ještě ten den se Gil za Sandy přimluvil a řekl mu, jak pomohla najít ten důkaz. Eckli mu řekl, že tedy ano, ale jestli něco ten pes provede, tak že on i Sara se za to budou zodpovídat. Gil souhlasil. Gil na sebe vzal to riziko jenom k vůli Saře. Nevěděl ani proč to dělá, prostě to na sebe vzal! J Když to potom řekl Saře, ta jakoby ztuhla. "To si neměl." řekla mu. "Proč? Ona nic neprovede…" odpověděl jí a odešel. Saru najednou napadlo, jak by to mohlo dopadnout, kdyby Sandy jedinkrát něco zkazila. Co by se stalo? Vykopli by je? Nebo jen potrestali… Nechtěla na to myslet… Šla domů a lehla si. V posteli na ní dolehla opět úzkost a strach. Ani nevěděla proč. Sandy k ní skočila na postel a přitulila se k ní. Sara se jí pevně chytla a usnula. Sandy ji pomohla tak, jak si to Sara představovala….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MacS | E-mail | Web | 6. října 2007 v 20:31 | Reagovat

Super krásný......Grissom Sara (Sandy) Forever:-D

2 Jasmína | 6. října 2007 v 20:41 | Reagovat

Skvělý:-))))))))))

3 Danina | Web | 7. října 2007 v 8:48 | Reagovat

Moc krásný...že by se nám někam ztratila Lucy??:Da místo ní Sara?:D

4 netri | Web | 26. ledna 2008 v 20:04 | Reagovat

Jojojojojo...GSR forever....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama