Můstek (23)

4. října 2007 v 20:20 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak, líbánky jsem přeskočila.....a rovnou na případ...
Ps./ Inspirovala jsem se z jednoho kusu plechu, který je položený přes cca 2 metry hlubokou dírou. + omlouvám se za chyby, ale už mě bolí oči!

Naši novomanželé byli právě na líbánkách, takže tým teď vedla Catherine. Zrovinka první den, kdy Gil a Lucy nebyli v práci, byl strašný zmatek. Nick se Sarou pracovali na případu znásilněné 16-ti leté dívky, Warrick s Gregem zase dělali na mrtvé prostitutce a Cath dokončovala případ krádeže, z které se později vyklubala fingovaná vražda. Právě jí zazvonil mobil, když zavírala sepsaný spis. "Ahoj Cath...Máš nový případ..." ozval se Brassův hlas z telefonu. "Hned tam budu..." řekla unaveně a podrážděně Cath.
Na místě činu:
"Tak co tu máme?" ptala se již z dálky Cath Brasse. "Ahoj, muž přecházel přes kovový můstek a ten se s ním utrhl." řekl jí hned Brass. "Aha, a já jsem tu proč?" ptala se ho zmoženě Cath. "Nebyla to nehoda. Ten můstek někdo narušil..." vysvětloval jí. "Aha, a jak?" "Od toho jsi tu ty!" řekl a pousmál se. Cath pomalu přešla k tělu. Leželo na dně rozkopaného chodníku. Asi opravovali potrubí nebo tak něco. Můstek však měl zábradlí. To se ale z nějakého důvodu utrhlo. Cath pomalu začala fotit tělo a stopy. Brass k ní přišel a řekl: "Našla ho támhle ta žena. Jmenuje se Katy Wollisová... Pracuje jako zvěrolékařka..." "Hm.... Už jí někdo vyslechl?" "Ano, já..." "A co ti řekla?" "Ptal jsem se jí, co tu dělala a ona mi řekla, že šla domů a Auto jí vypovědělo službu... Sedí to... Bydlí nedaleko odsud a auto podle ní stojí před její ordinací. Už sem tam poslal člověka..." "Dobře..." "Cath, ty seš nějaká zmožená ne?!" "Se mi nediv. Na velitelství je zmatek a Gil s Lucy nám k tomu všemu chybí." "No jo no, prostě fofr..." a zasmál se... Cath se poprvé za tuhle směnu pousmála.
2. den:
Cath včera byla již unavená a tak se rozhodla ukončit svůj přesčas a jít domů. A tak dnes ho měla na práci. Přišla čilá a odpočinutá. Prostě plná elánu a energie. Až jí to všichni záviděli. Když došla do své kancelářky, hned uchopila bílí plášť a rukavice a pustila se do důkazů, které včera nalezla u zříceného můstku. Prohlížela si fotografie a dívala se na ně lupou. Byl to až přes příliš jasný případ. Znělo to nějak takto: Katy byla vydírána tím mužem (jmenoval se John Ternek), podle toho že v kapse měl schovanou zmačkanou fotografii... Byla na ní nahá Katy. Cath se rozhodla podrobit Katy řádnému výslechu.
Výslech -
Katy: "Můžete mi vysvětlit, co po mně ještě chcete? Vše jsem vám již řekla..."
Cath: "Neřekla... Například to o tom vydírání..."
Katy: "O čem to mluvíte?"
Cath: ukázala jí fotku
Katy: "Tohle jsem nikdy neviděla!"
Cath: "Na fotce jsou vaše otisky..."
Katy: "Ty tam mohl někdo narafičit."
Cath: "A kdo?"
Katy: "Já nevím, od toho jste tu ne?! Ztrácíte se mnou čas..."
Cath: "Řekněte mi pravdu a já vám to ulehčím..."
Katy: "Není co..."
Cath: "Mluvte!"
Katy: "To s tím autem a cestou domů je pravda! Ta cesta je nejkratší možná cesta. Procházela jsem právě přes můstek a zatarasil mi cestu ten muž. Vytasil na mě tu fotku. Já jsem se lekla a ptala jsem se ho, kde ji sehnal a tvrdila jsem, že je to fotomontáž."
Cath: "A dál?"
Katy: "Dál nic. Otočila jsem se a odešla. Ty otisky se tam dostaly, protože jsem tu fotku vzala do ruky a dala jsem mu jí do náprsní kapsy..."
Cath: "To je vše?"
Katy: "Ano..."
Cath odešla...
Brass na ní čekal přede dveřmi. "Ty jí věříš?" "Věřím..." řekla mu na to Cath. "Nevypadá, že by si vymýšlela..." pokračovala. "A jak to tedy vysvětlíš?" tázal se jí ještě Brass. Cath jenom pokrčila rameny a odešla. Směna se chýlila ke konci a na Catherine přišly bolesti hlavy. Vzala si aspirin, ale ten jí nestačil a tak se rozhodla jít pro dnešek domů.
3. den:
Cath již byla ve své kanceláři a znovu si prohlížela fotky z místa činu. Tu k ní přišel Warrick. "Ahoj, já a Greg máme ten případ hotov." "Fajn..." ani nezvedla hlavu. "Co to tu máš?" ptal se jí Warrick. Teď už hlavu zvedla: "Případ zříceného můstku..." "To zní zajímavě..." konstatoval Warrick. "Nechceš mi pomoct? Nemůžu se hnout z místa." "Jo, nic teďka nemám..." Catherine ho dala do obrazu a procházeli spolu fotky, důkazy a všechny stopy. Znovu a znovu si pouštěli výslech a dívali se dokonce i na net. Jestli tam není něco o tom rozkopaném chodníku. Warrick se najednou ozval: "Podívej, tady píšou, že ty můstky jsou absolutně spolehlivé!" "To není žádná novinka..." "Možná ne, ale podívej se na tu fotku..." "Počkat, to je jiný můstek než ten, co byl na místě činu... Jsme zpět u vraždy..." "Někdo ten můstek vyměnil...." "Ale na to nestačí jeden člověk...Ten můstek váží moc. Leda tak dva pachatelé..." "Zřejmě..." dodal Warrick. "No nic končíme, už je dávno po směně a já jsem unavená. Ty bys měl už taky jít." "Hmm...Tak ahoj..." Ahoj..." rozloučili se.
4. den:
"Warricku...." volala hnedka na Warricka Cath, když ho další směnu viděla... "Půjdeme obejít lidi, kteří tam bydlí." "My?!" "No ano, my... Nebo máš jiný případ?" Warrick se na ni jenom podíval. Cath už mizela za dveřmi, Warrick jí šel v patách.
Cath s Warrickem obešli už 10 bytů. Všichni se shodli, že viděli dva podivné muže, jak kolem toho můstku obcházejí a 3 z nich dokonce viděli, jak ho někam odnášejí... Měli na sobě uniformy dělníků, takže jim to nepřišlo nijak zvláštní... "Děkujeme..." řekla Cath u posledního bytu. "Vypadá to, že to bylo opravdu skvěle naplánované." "Ale ne tak dobře, abysme na to my dva nepřišli..." pousmála se Cath. Warrick se po chvíli taky pousmál.
5. den:
Zatím co si Lucy užívala masáží a Gil hmyzu, který tam na ostrově pořád poletoval, Cath s Warrickem už v případu opravdu dost postoupili. Lidé, kteří viděli ty dva muže, dokázali sestrojit popis obou mužů. Zjistili taky podle toho, kdo to byl. Jistý James Farhrood a Paul Farhrood. Byli to bratři. I když toho už věděli hodně, pořád je nemohli nikde najít a taky nevěděli, jak se to seběhlo. Konečně... Našli je... Ale oba byli mrtví. Teď už v tom opravdu měli kriminalisté /guláš/! "Tak si to shrneme.... Mrtvý muž John Ternek, přecházel přes kovový můstek, který se po té utrhl, k vůli tomu, že ho někdo poškodil...." začal Warrick. "...našla ho žena, která ho tam potkala ještě živého a on jí vydíral fotomontáží...." "Počkat, něco nám uniklo... Jak jsme si toho nemohli všimnout! Když ho viděla živého, musela se tam potom vracet jestli ho nezabila. Aby ho našla již mrtvého..." "To jsme přehlédli..." řekla naštvaně Cath. "Na fotce, má ta dívka znamínko na pravém boku." všiml si Warrick. "Předvoláme Katy opět k výslechu..."
Výslech -
Katy: "Co zase?!"
Cath: "Spletla jsem se ve vás... Zabila jste ho..."
Katy: "A jak?"
Cath: "Ukažte nám pravý bok."
Katy: "Proč? To nemusím..."
Cath: "Nemusíte, ale my si pořídíme příkaz a budete muset!"
Katy: "Fajn..."
Cath: "Máte tam znamínko."
Katy: "To je nezákonné?!"
Cath: "Ne, ale je to důkaz... Na té fotce má ta dívka taky znamínko na pravém boku a úplně stejné velikosti i tvaru..."
Katy: "A co? Jak jsem to tedy provedla?"
Cath: "Sešla jste se tam s ním... Před tou schůzkou jste si ale najala bratry Farhroodovy, aby vyměnili můstek... Ten potom oni ještě poškodili, aby se při převážení zřítil... Pana Terneka jste tedy takto zabila. Jenže na fotku jste si vzpomněla až když byl dole v té jámě. A to byla vaše zásadní chyba. Málem vám to prošlo, ale my vyhráli." vstala a odešla...
O dva dny později:
Gil s Lucy se již vraceli. Na letišti na ně čekala Cath. Sotva co je uviděla, křičela na Gila: "Doufám, že tak dlouhé líbánky, již nebudou... Jsem vyčerpaná! Byl to strašný týden!" Gil se na ní jenom podíval a řekl: "Taky tě rád vidím Catherine..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MacS | E-mail | Web | 4. října 2007 v 21:11 | Reagovat

Hezký:-) zvlášť ten konec:-D

2 Danina | Web | 5. října 2007 v 15:31 | Reagovat

JJ, konec je dobrej:) celkově je to pěkný...chaos v práci (škole)-MILUJU:DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama