Co všechno se nám může stát? (37)

27. října 2007 v 20:05 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak a pokračování případu sériového vraha! Snad se bude líbit! A kdo si to přečte, prosím, hlásni v anketce, jestli se ti líbí! Děkuju... :))

Sotva si stihli kriminalisté odpočinout, už začínala další směna. V šatně se převlékala Catherine s Nickem a Grissom jako obvykle už běhal po laboratořích a zjišťoval co a jak je v jeho případě. Právě byl na pitevně. Coroner ho ihned o všem informoval: "Vaše oběť byla znásilněna a potom zavražděna. Bylo to předávkování dost silným práškem na spaní." "Děkuji..." poděkoval mu Gil a hned mizel ve dveřích. Na chodbě potkal Saru. "Ahoj, nic jsem nezjistila." řekla mu hned Sara. "To se dalo očekávat." povzdechl Grissom, když tu mu zazvonil pager. "Máme další oběť." oznámil Saře Gil. "Skoč pro Sue. Sraz v garážích. Tentokrát řídím já." pousmál se na ni. Sara jenom přikývla a též se usmála. Takovéhle úsměšky jí vždy zvedli náladu. Rychle doběhla pro Sue a společně seběhly k autu do garáží. Tam už na ně netrpělivě čekal Gil. Rychle naskočili do vozu a jeli. Tentokrát jim cesta trvala poměrně dlouho. Jeli přes půlku města. Konečně dorazili. Před nimi stál normální dům, který vypadal celkem poklidně. Vešli do něj a mířili si to přímo do posledního patra, kam je poslal jeden z přítomných policistů. Tam uviděli Basse. Ten byl ale zaneprázdněn a tak jenom ukazoval rukou na dveře bytu, do kterého mají jít. Jen co vešla naše trojice kriminalistů do bytu, ucítili příjemnou vůni. Bylo to, jako vanilka či tak něco. Namířili si to přímo do ložnice. Na posteli ležela dvanáctiletá dívenka v bledě modré noční košili. Vedle ní ležel svazeček modrých pomněnek a u nich bílá cedulka s nápisem /modrá/. "Pane bože, vždyť jí nebylo ani čtrnáct. Jí je tak asi kolem dvanácti!" lekla se Sara, když vešla do pokoje. Gil si ale ponechal svou kamennou tvář, i když ho mu to jedno nebylo... Nedožila se ani těch ubohých čtrnácti let, jako ta minulá oběť. Po chvilce šoku se všichni pustili do práce. Byt byl opět čistý a prázdný, na bledě modrém prostěradle nebylo nic a tak tedy jenom sesbírali, co našli a jeli na velitelství. Sara si opět vzala na starost květiny a cedulku. Sue zase prohlížela fotky a porovnávala je s předchozími a Gil vyslýchal rodiče minulé oběti u nich doma.
Výslech -
Gil: "Dobrý den, velice mě mrzí, co se vaší dceři stalo, ale i přes to se vás musím zeptat na pár otázek."
Rodiče se slzami přikývli
Gil: "Měla vaše dcera nějaké problémy v poslední době?"
Otec: "Ne, byla absolutně v pořádku, ve škole se jí dařilo, na baletu jí chválili a ve svém pokoji si luxovala, což u ní byl velký problém."
Matka: "Jediné co nám vadilo bylo, že pořád seděla za svým počítačem a s někým si psala."
Gil: "Víte s kým?"
Otec: "Ne, víte... my neměli potřebu se jí na to ptát, my jí věřili a ona by nic bez našeho vědomí neudělala. Bylo to hodné děvče."
Gil: "Můžeme si půjčit její počítač?"
Matka: "Samozřejmě, je v jejím pokoji, je to notebook, hned ho přinesu." a zvedala se, aby mu ho mohla přinést.
Gil: "Děkuji..."
Otec: "Hlavně najděte a potrestejte toho, kdo to udělal..."
Gil: "Uděláme pro to vše."
Po chvíli přinesla matka růžový notebook.
Gil: "Moc vám děkuji. Nashledanou..."
Rodiče: "Nashle..."
Mezitím Sara prověřila cedulky. Byly absolutně stejné! Sara se zvedala a šla ke Gilovi do kanceláře. On tam ale nebyl a tak odcházela. Na chodbě ho ale potkala a tak mu hned všechno sdělila: "Ahoj Gile, ty cedulky jsou úplně stejný! Jediné co se na nich liší, je text! Co to máš?" "To je notebook minulé oběti." odpověděl jí Gil. "Aha. Měli bychom jsme jít za rodiči té dvanáctileté dívky." navrhla Sara. "Nevím jestli bys tam měla jezdit... Užitečnější bys byla, kdyby ses podívala na ten počítač." řekl opatrně Gil. "Já to zvládnu!" naštvala se Sara. "To nebyla prosba, to byl rozkaz!" řekl a podával jí počítač. Sara se na něj jenom podívala, vzala počítač a odcházela. Gil mezitím jel za rodiči té dvanáctileté dívky. Opět vyslechl rodiče a zjistil, že byla také pořád na počítači. Též si odnesl její počítač a dal ho Saře. Ta na něj byla dost naštvaná! "Zjistila jsem, že ta první oběť si často chatovala s jistým Donem. Počkej, podívám se, jestli si ta druhá oběť s ním také nechatovala..." řekla naštvaně Sara. Gil přikývl. Sara se podívala na počítač, ale byl na heslo. A tak ho přenechala odborníkům. Gil byl ve své kanceláři a pročítal si oba případy. "Ehm..." ozvalo se ode dveří. Gil zvedl hlavu, stála tam Sara. "Potřebuji s tebou mluvit." vypadlo z ní po chvíli. "Pojď dál..." vybídl jí Gril a položil složky na stůl před sebe. Sara si sedla a hned na něj vybalila: "Proč jsem s tebou nemohla jít za těmi rodiči a dřepěla jsem tady?!" Gil se na ní podíval a po chvíli z něj vypadlo: "Dřepěla? Odváděla si důležitou práci, díky níž máme možná podezřelého a navíc sesypala by ses tam." "Sesypala?! Já nejsem malá holka!" urazila se Sara. "To nikdo netvrdí, ale nemáš na to! Tohle je jenom pro...." "...pro ty, co mají srdce z kamene a oběti jsou jim ukradený!" přerušila ho Sara. "...pro ty, co rodiče ještě více nerozhodí tím, že se sami sesypou!" dořekl to Grissom. "Já myslím, že by známka toho, že je ti to líto neuškodila!" rozkřičela se na něj Sara. "A ty oběti mi ukradené nejsou!" bránil se. Na tohle si Sara už musela stoupnout a mířila ke dveřím. Tam se na něj otočila a řekla: "Nejsou? Nedáváš to na sobě ani trochu znát!" "A tím si pomáhám...." dodal k tomu ještě Griss.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje Las Vegas povídky?

Ano
Ujdou
Ne

Komentáře

1 MacS | E-mail | Web | 27. října 2007 v 20:27 | Reagovat

Moc hezký....chudáci ty holky...je mi jich docela líto...když jim ještě nebylo ani 14..:-(....ale fakt moc hezký:-

2 MacS | E-mail | Web | 27. října 2007 v 20:27 | Reagovat

Moc hezký....chudáci ty holky...je mi jich docela líto...když jim ještě nebylo ani 14..:-(....ale fakt moc hezký:-)

3 Danina | Web | 27. října 2007 v 20:45 | Reagovat

to jsou chudáci. Je to krásný...a s tim Gilem ke konci jsi to napsala podle mě dost trefně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama