Výměna (17)

21. září 2007 v 15:05 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Máme tu pokračování minulé povídky s názvem Proč ty? (16)

Už uplynulo 8 hodin od zavolání únosce. Lucy nemohla vypustit z hlavy to, že Gil má být v takovém riziku! Nemohla si pomoct, pořád na to musela myslet, byla sama doma. Ležela na posteli a brečela do polštáře. Už ho měla celý mokrý, když tu najednou uslyšela odemykání dveří. Věděla, že to bude Griss. Položil klíče na stolek v předsíni a odložil si. Pomalým krokem šel nahoru, aby se podíval, jestli Lucy spí nebo co dělá. Došel až ke dveřím ložnice. Otevřel je a spatřil Lucy jak brečí do polštáře. Sedl si k ní a pohladil jí po vlasech. Lucy se otočila k němu zády. "Lucy já vím, že se zlobíš, ale jinak ta žena umře. A navíc, on si chce jenom promluvit." začal Gil. "Myslíš, že jsem malá?! Ty sám tomu nevěříš. Proč by tě chtěl jenom na mluvení??? Já....já....já nechci abys tam chodil!" sedla si, obejmula ho a rozbrečela se mu na rameno. "Prosím... Nechoď... Já tě nechci ztratit!" pošeptala Lucy. Na to jí Gil jenom políbil na tvář a řekl: "Ty mě neztratíš!" opět se obejmuli. V objetí tam seděli asi několik minut. "Kdy tam máš jít?" dodala si odvahy Lucy. "Nevím... Hotstreet ještě nevolal." "Dobře takže tu se mnou můžeš být?" "Jo, dokud mi Brass nezavolá." najednou se ozval Grissomův mobil. "Ne, neber to, prosím..." začala ho prosit ihned Lucy. "Já musím!"
"Brassi?" "Volal. Máš přijeď do Grogerovi ulice." "Dobře, hned tam budu." a položil to. Lucy se pomalu začala zvedat k odchodu, když jí Gil zastavil. "Ty nikam nejdeš!" "Jdu, slíbils to!" "Už o tom nebudeme mluvit, zůstáváš tu!" odešel i když s těžkým srdcem a zamkl ji v ložnici. "Gile!!! Pusť mě!!!" bouchala na dveře. Když to Gil uslyšel, bylo mu jako by jeho srdce vážilo snad tunu. Nechtěl nikam jít, ale musel! V duchu si pořád opakoval: "Dělám to pro tebe! Dělám to pro tebe!" Rychlým krokem seběhl ze schodů a odešel. Lucy brečela, ale když uslyšela zabouchnutí dveří, začala jednat! Jako malá holka strašně ráda lezla po stromech. "Snad jsem to ještě nezapomněla!" řekla si Lucy a otevírala okno. Před oknem totiž měla vysoký a mohutný dub. Pomalu natahovala ruku po mohutné větvi, jestli na ni dosáhne. A když zjistila, že ano, pomalu se po ní napřahovala a lezla oknem ven. "Ještě kousek.....Ještě kousíček.....Ještě kousíneneček!!! Jsem tu!" zakřičela radostně a zmoženě, když již byla pevně na větvi. Náhle uslyšela, jak Gil startuje auto! "Gile!!!" volala jeho jméno a rychle lezla po větvích dolů. "Gile!" zakřičela ještě, ale už bylo pozdě. Gil už byl daleko a neslyšel ji. Když konečně seskočila z poslední větve, rozeběhla se ke svému autu. "Sakra...Klíčky od auta! Jsou v ložnici!!!" zaklela Lucy. "Hej, hej, hej.... zastavila si nejbližší auto a vyhodila řidiče se slovy: "Kriminálka Las Vegas, vystupte si z vozu, tohle je naléhavá akce!" naštěstí totiž měla v kapse cedulku. Jakmile byla v autě, šlápla na plyn. Jela směrem ke Grogerce, ale Gila neviděla. Když tam dojela. Uviděla Brasse. Rychle se shýbla, aby ji neviděl a objela celou ulici ze zadu. Když byla vzadu, uviděla neznámého muže, jak drží ženu. Neměla u sebe zbraň a tak vystoupila, jako že jde tím směrem.
"Stát." řekl klidně muž. "Co je?!" "Vypadněte!" "Proč? Prý tam má být Grissom. Gil Grissom a já na něj mám pifku! Ten grázl mě dostal za vraždu!" začala Lucy mluvit jako drsňačka. "To ti nevěřím. A odkud vůbec víš, že tam má být?" ptal se nedůvěřivě. "Odposlech." začla tajemně Lucy. "Ty na něj seš taky naštvanej?" "Já... ten hajzl mě dostal za trojnásobnou vraždu." "Páni, to seš asi fakt grázl." začala obdivuhodně Lucy. "To beru jako lichotku." začervenal se nepatrně muž. "A jak se vlastně jmenuješ?" "Frank. A ty?" "Lucy... Hele a kdo je ta ženská?!" začla se zase ptát Lucy. "Ta? Nevím, chňapl jsem jí u ní v bytě." "Aha... a to ji jako držíš proč?" "Hele nejsi nějak moc zvědavá?" "Ne, to je obyč otázka..." znervózněla trochu Lucy, ale naštěstí to na ní nebylo znát. "Fajn, hele ty byses mi mohla hodit. Pomůžeš mi s ní?" "Jo, tak jo, jestli se tím můžu pomstít Grissomovi." "Jo, tak jo... Pohlídej jí tu." a odešel. "Paní Holidayová?" "Jo. Kdo jste?" řekla s rozklepaným hlasem. "Jsem z kriminálky, ale pšt..." "Dobře." uklidnila se trošku. Po chvíli se Frank vrátil. "Fajn... Za chvíli ten hajzl příjde. Ty mu předáš Tuhle ženskou a přivedeš ho sem!" Na to se Lucy nepatrně lekla: "No já nevím, s únosy nemám zkušenosti, ale tak jo." Pomalu vedla ženu směrem ke hlídkám a Gilovi.
Když ji Gil zahlédl, zbledl. Lucy naznačovala, aby mlčeli. Nikdo nic nechápal. "Proboha, co tam dělá Lucy?" začala se ptát Cath Gila. "Nevím...." řekl vystrašeně Gil. Když k nim Lucy došla, jenom řekla: "Je tu někde ten grázl Grissom?!" zakřičela tak silně, aby to slyšel i Frank. "Jo, já jsem Grissom." "Tak poď sem!!!" Gil pomalým krokem šel k Lucy ta pomalu pouštěla Tynu. Když k ní Gil došel, přitiskla mu zbraň k zádům a chytla ho. "Co ty tu děláš?" "Ticho..." okřikla ho Lucy. To už ale byli u Franka. "Fajn, teď už můžeš jít." řekl jí Frank. "To jsme si nedohodli, chci se taky pomstít." řekla Lucy. "Fajn, tak na." a podával jí nůž. Lucy se jako malá učila bojové umění a jedna z lekcí, byly hody nožem do terče. Lucy si tedy nůž vzala do ruky a pomalu se otáčela na Gila. Pak se ale najednou rychle mihla a hodila nůž po Frankovi. Nůž se mu zbodl přímo do srdce. "Příště nedůvěřuj cizím lidem." řekla mu jenom Lucy a rychle se otočila ke Gilovi a skočila mu do náručí. Najednou se za nimi objevil Brass s týmem, aby zatkli Franka. Uslyšeli totiž něčí křik. Brass s Nickem se ihned rozeběhli k únosci a ostatní jenom koukali na Lucy s Gilem. "Co je?" ptala se Cath. "Zamilovaný páreček?" řekl tázavě Warrick. "Jo, zřejmě jo." dodala Sara. Gil s Lucy se od sebe odtrhli. "Ehm.... jo?!" řekla Lucy a podívala se na Gila. "Jo." ten to řekl tak pevně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AyU3kQ | Web | 21. září 2007 v 15:07 | Reagovat

Hraj o diplomku:o*

2 S@rBuc | Web | 21. září 2007 v 15:07 | Reagovat

Mas super blog PLS chod na moj a zanechaj komentik

(....\............../....)

. \....\........... /..../

...\....\........../..../

....\..../´¯.I.¯`\./

..../... I....I..(¯¯¯`\

...I.....I....I...¯¯.\...\

...I.....I´¯.I´¯.I..\...)

...\.....` ¯..¯ ´.......'

....\_________.·´

.....l-_-_-_-_-_-

.....l-_-_-_-_-_-

3 Danina | Web | 21. září 2007 v 17:27 | Reagovat

Super, teda taková odvaha od Lucy...pěkný...

4 MacS | E-mail | Web | 22. září 2007 v 10:29 | Reagovat

Krásný......:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama