Vlčí doupě (8)

11. září 2007 v 14:33 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak tahle povídka je opravdu dlouhá!!! :-D Takže si k monitoru vemte pití, svačinu a pěkně čtěte. Celý případ se zde totiž vyřeší! Ps./Případ začal kapitolou Útok (4).
+ milovníci Kabátů, dala jsem k tomu song právě od nich.(Malá dáma)

Grissom přišel ke coronerovi na pitevnu, aby zjistil, kdo zabil tu ženu na silnici. "Její rány jsou hluboké." začal objasňovat příčinu smrti coroner. "Skoro ve všech ranách jsem našel psí chlupy, které zřejmě patří tomu psovi, který napadl Lucy." "Takže vraždil ten pes."Dalo by se to tak říci, ale někdo ho to musel naučit. Žádný pes jen tak z nudy nenapadne člověka." "V tom případě stačí jenom najít majitele toho zvířete." přišla k nim Catherine a zapojila se do rozhovoru. "Ano, ale pes nemá žádný obojek se známkou." podotkl Grissom. "To ani nemusí, myslím že vím, komu ten pes patřil." řekla Cath. Gil se na ni nechápajícím pohledem podíval. "Vysvětlím ti to cestou."
V autě:
"Tak vysvětlíš mi to?" ptal se nechápavě Gil. "Dřív jsme měli psa, jmenoval se Agor. Měli jsme s ním problémy. Už od malička napadal ostatní psy, No a pak jsem slyšela od kamarádky o jistém panu Nordvikovi. Kamarádka tam dala svého psa, který měl podobné potíže. Ten pan Nordvig ho to odnaučil během jednoho měsíce. A tak jsme tam dali i Agora. Zhruba po měsíci se úplně změnil k dobru. Byl hodný a hrál si s ostatními psy." vysvětlovala Cath. "A jak to souvisí s naším případem?" ptal se Grissom. "Panu Nordvikovi nedávno zabili ženu. Když šla z práce domů, napadli ji psi, jako naši oběť a Lucy. Dívala jsem se do spisu a zjistila jsem, že jeho nové bydliště je nedaleko místa činu. Bydlí v tom lese v nějaké opuštěné chatě." zakončila svou řeč Cath. "Aha...a ty si myslíš, že když dokázal ty psy útočnost odnaučit, tak že je to dokáže i naučit. Ale proč lidi?!" "To jediné si nedokážu vysvětlit." dodala Cath.
Před chatou:
Když dojeli před lesní chatrč a vystoupili z auta, nestačili se divit. Kolem lesní chaty byly klece se zdivočelými psy, kteří na ně civěli svýma proradnýma očima a cenili na ně své tesáky. V každé kleci byl jeden pes. Až na dvě. Catherine s Grissomem tomu nevěnovali pozornost. Vešli na můstek, který vedl přes malý močálek až ke dveřím chaty. Vůbec se jim tu nelíbilo a tak byli oba rádi, když už konečně došli před dveře. Gil zaklepal na dveře, ale nebyly tam známky života natož toho, že by někdo šel otevřít. Rozhodli se tedy, že se vrátí k autu. Jakmile se ale otočili, stáli před nimi dva psy. Byli to krásní psi, ale šla z nich hrůza. Jejich oči se ani nepohnuly, pořád byly upřené na kriminalisty. Naštěstí se za nimi objevil člověk. "Kočka!" zakřičel najednou ten člověk a psi se rozhlíželi kolem sebe.
"Dobrý den, jsme z kriminálky LV. Já jsem Grissom a tohle je Willowsová." řekl Gil. "Můžete si prosím odvolat ty psy?!" "Beky, Tyno! Domů!!!" vykřikl na psy ten muž. "Vy budete pan Nordvik, že?" řekla Cath. "Ano, co mi chcete?" zeptal se chraptivým hlasem muž. "Nedaleko vaší chaty bylo nalezeno tělo jedné ženy a něčí ruka." začal vysvětlovat Gil. "A co já s tím?" lhostejným hlasem řekl pan Nordvig. "Máme podezření, že s tím mají vaši psi něco společného." jak to Gil dořekl, Nordvig šel směrem proti nim, strčil do něj, aby mohl projít a odpověděl na to jen slovy: "To byste měli vzít nohy na ramena. Ti psi jsou dobře cvičení!" zasekl se a hleděl Grissomovi do očí. "Tak hele, váš pes pokousal mou kolegyni, která právě bojuje v nemocnici o život!" Pan Nordvig se pouze zahleděl do jeho rozzuřených očí a řekl: "Pojďte dál!"
V chatě:
"Tohle jsem neměl v úmyslu..." začal pan Nordvig, když už seděli v chatě na staré kožené pohovce. "Když mi umřela žena, zhroutil se mi svět. Dozvěděl jsem se, že ji napadli psi. Ještě ten den jsem byl v hostinci /U smradlavýho Jima/ zapíjet žal a náhle se ke mně naklonil nějaký muž a řekl mi, že to nebyla náhoda, že na moji ženu poslal ty psy jistý pan Dourlin, aby mě zničil. Bývával jsem totiž jednička ve svém oboru a on byl až druhý. Nějak se s tím nemohl smířit a tak jsem vymyslel tu věc se psy. Vycvičil jsem je, aby v okolí jeho rajónu strašili lidi a on zkrachoval. Jenže potom mi umřel psí vedoucí smečky. Od té doby si psi dělali, co chtěli a tak jsem je pozavíral do jejich klecí. Jenže ten nejagresivnější pes Jerry mi utekl. Hledal jsem ho celé dny." "A co ti dva venku?" zeptala se Cath. "Ti jsou neškodní. Byli se mnou na obhlídce lesa. Hledal jsem Jerryho." " A ten Jerry pokousal mou kolegyni." řekl poklesle Gil. "Co jste vlastně s Jerrym udělali?" ptal se po psovi s hrůzou v očích Nordvig. "Zabil jsem ho, když napadl mou kolegyni Lucy." vybalil to na něj ihned Gil. "Jak jste mohl?" "Jak jste mohl vy?!" odpověděl mu na otázku otázkou. "Klid pánové!"
/Crrr.......Crrr.............Crrr...../ ozval se najednou Grissomův mobil. "Grissom." "Proboha..." ozvalo se z telefonu. Gil poznal, že je to Nick."Co je? Nicku?!" zpanikařil Griss. "S Lucy je to špatný. Odvezli ji na operační sál!" "Dobře hned tam jedu!"
"S Lucy je to horší!" řekl Catherine. "Za tohle se postarám, abyste si šel na dlouhou dobu sednout! Modlete se, aby to přežila!" křičel na něj Griss a vyletěl dveřmi ven. "Počkej! Gile!" volala za ním Cath.
V nemocnici:
"Nicku, jak je na tom? vyrazil málem dveře Gil. "Už jí odoperovali. Bude v pohodě. Byla to jenom chyba počítače!" "Tohle mi nedělejte!!!" řekl vynervovaně Grissom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MacS | Web | 11. září 2007 v 16:32 | Reagovat

Krásný.........jen se chci zeptat.....je něco mezi Grissem a Lucy(mam takovej pocit že Sara v té povídce předtim docela žárlila)?????

2 Scissors (majitelka) | Web | 11. září 2007 v 18:43 | Reagovat

To se dozvíš v příštích povídkách.

Ps./Já sama nevím, jak to bude. Jestli Gil+Sara a nebo Gil+Lucy! Ale máš pravdu, žárlila. To je jistý. :-P

3 MacS | Web | 11. září 2007 v 19:00 | Reagovat

Mno já jako fanda do GSR v tom mam jasno:-D jestli si chceš přečíst nějákou povídku tak se můžeš podívat na moje estránky.....je tam sice jen jedna mno, ale je.....www.saragrissom.estranky.cz....je to tak trochu reklama takže doufám že nejsi naštvaná že to sem dávám....:-)

4 MacS | Web | 11. září 2007 v 20:03 | Reagovat

Mimochodem....nespřáteli by ses?????

5 Scissors (majitelka) | Web | 11. září 2007 v 20:18 | Reagovat

Jo, tak jo. A naštvaná nejsem!!! V poho.

6 MacS | Web | 12. září 2007 v 14:12 | Reagovat

Tak to je fajn:-):-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama