Útok (4)

9. září 2007 v 17:50 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Doufám, že se vám tahle povídka bude líbit. Podle mě je to zatím ta nejlepší povídka, kterou jsem napsala.

Směna začla klidným večerem. Lucy už měla svůj stůl se židlí a byla zabydlená. Zrovinka když psala dopis mámě, která se vrátila do Londýna, zaklepal jí někdo na dveře. Katka osobu pustila dál.
Byla to Sara. Lucy ji příjemným hlasem pozdravila. "Ahoj Saro." "Ahoj." promluvila najednou Sařina zamračená tvář. Jako by ten pohled říkal: "Nemáš tu co dělat, takže se spakuj a vypadni!" Lucy se znovu příjemným a tentokrát i něžným hlasem zeptala: "Proč jsi tady?" " Poslal mě Gil, abych tě vzala s sebou na místo činu. Máme nový případ." "Dobře, jenom si vezmu kabát a kufr s nářadím."
V autě:
"Díky, že si mě vzala autem." "To děkuj Gïlovi!" odpověděla s tónem jako by jí tahle debata otravovala. "Já už toho mám dost. Co jsem ti udělala, že jsi na mě tak hnusná?" řekla podrážděně Lucy. "Nic, vlastně jenom to. Že si se rozplakala a ten flek si hned dostala."
"Tohle ale já v plánu neměla a pokud si dobře pamatuju, odstartovala si to jenom TY!" "A co?!"
na tohle Sara odpověď neměla a tak mlčela, jenže Lucy v dialogu pokračovala: "Právě mi umřel táta a ty se mi ještě divíš?!" začali ji slzet oči. "Jenom se nám tu nerozplakej, chtělo by to něco nového!" pokračovala Sara. "Za chvíli sme na místě tak si utři slzičky!!!"
Na místě činu:
Když Sara zaparkovala a vypla motor vystartovala Lucy pryč z vozu.
"A nezapomeň na to, že si přijela se mnou a taky se mnou odjedeš." křičela na ní Sara.
Lucy se na to vrátila pomalým krokem k autu, kde stála Sara a šeptla na ní: "To raději půjdu pěšky!"
"Fajn domluveno, na velitelství jdeš pěšky! Se mnou rozhodně v jednom voze nebudeš!" zařvala na Lucy Sara.
Celou scénku viděli i Gil s Cath a Nick, kteří stáli opodál a zkoumali místo činu. Lucy už k nim rychlým krokem šla, když k nim došla a vydechla, zeptala se: "Tak co tu máme?"
Gil jí na to řekl: "Nick bude v tomto případě tvůj parťák, všechno ti vysvětlí." "Fajn." usmála se Lucy.
"Tak poď, máme na práci okolí silnice." odešli. Cath na Gila jenom koukla a tázala se ho: "Co je to mezi Sarou a Lucy?" Gil na to jenom pokrčil ramena a zvedl obočí.
Nick a Lucy:
"Fajn ty si vem támhle tu stranu a já půjdu támhle." dával Nick instrukce Lucy. "Hmm... Tak jo."
jenom přikývla.
O chvíli později:
"Nicku, něco mám!" zvolala Lucy. Nick k ní ihned přiskočil. "To je zajímavý. Vyfoť to a já dojdu pro Grisse." "Dobře."
"Grissy, Lucy něco našla. Je to něčí ruka." hlásil už z dálky Nick. "To je zvláštní, oběti ruka nechybí. Catherine vem to tu na chvíli, já se tam jdu podívat." "Jo jasně." řekla Catherine a pokračovala ve focení možných stop.
Když Gil s Nickem šli k Lucy, uslyšeli křik. Ani nezaváhali a rozběhli se k ní. Už byli od Lucy vzdálení asi jenom 3 metry a spatřili velkého psa se zuby od krve. Zastavili se a Gil šeptl na Lucy: "Nehýbej se! Stůj!!!"
Jenže najednou se pes k ní začal přibližovat rychleji a ona instinktivně též zrychlila, ale najednou zakopla o větev a spadla. V tu chvíli po ní pes skočil a začal ji cupovat šaty. Náhle se ozval výstřel a kvíkot psa! Pes se přestal hýbat. Lucy ho ze sebe z posledních sil sundala a upřela svůj vyděšený pohled na Grissoma, který držel v rukou svůj revolver. Gil se k Lucy ihned rozeběhl. Zatímco Nick křičel na Cath "Volej sanitu!!!" ta nechápajíc k němu pomalým krokem šla. Jakmile uviděla Lucy, pochopila. Vytáhla svůj mobil a vytáčela sanitku.
Nick se ryhlým sprintem vracel k zraněné Lucy a Gilovi.
Mezitím Lucy vyslovila poslední slova a pak byla v bezvědomí. Ta slova zněla: "Ode dneška...." polkla "se budu navždy bát psů!" a omdlela.
Byl to strašný zmatek. Nikdo nevěděl co se dělo, děje a ani co se bude dít!!!
Najednou Gil vykřikl: "Ona nedýchá!" Naklonil se k ní a začal dělat první pomoc.
"Sakra....Kde je ta sanita!" začala nadávat Cath.
"Už jedou!" ozvalo se z dálky! Sotva to Cath uslyšela, spatřila ji. Jela jako blázen.
"Už jsou tady!!!" volal Nick. Warrick už je vedl k Lucy.
Mezitím Lucy opět začala dýchat. "Teď ji vezeme do nemocnice." řekl zdravotník. "Jede někdo s námi?" "Já....tedy můžu Gile?" ptal se Nick. "Jo, samozřejmě. Já přijedu, jak nejdřív to bude možný."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama