Rodina (21)

30. září 2007 v 19:37 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Další povídka je o ..... Hádejte o kom!!! Nápověda - GLR :-D
Ps./ Právě jsem se vrátila z Třeboně, takže nemám fantasii. Jsem ještě v sedmém nebi. Nečekejte tedy žádný zázrak. Příští povídka bude zase kriminalistická!!! Teda to jsou všechny, ale bude tam případ.... :))

Uplynul již týden od příjezdu paní Andersnové. Nějak se jí v Las Vegas u Lucy a Gila zalíbilo a nechtěla odjed. Gil s Lucy z toho nebyli nadšení, protože neměli ani kapku soukromí. Paní Andersnová je pořád hlídala a dívala se na ně jako na nějaká zjevení. Lucy už to lezlo krkem a tak jednou večer, když na ně opět máma tak civěla, přistoupila k ní a řekla: "Mami přestaň!" "Co je?! Vždyť nic nedělám..." řekla nevině Andersnová a chňapla po Pegince. "Mami ty moc dobře víš, o čem mluvím!" "Jak to se mnou mluvíš?" "Mami já a Gil se máme rádi! Tak už se s tím smiř!!!" V ten okamžik se Gil raději vzdálil do ložnice. "Tak to mám za to, že jsem tě porodila, vychovala a střežila jako oko v hlavě?!" začala měnit téma paní Andersnová. "Mami, to sem teď netahej. Já jsem to taky za to vděčná, ale.....ale musíš na mě brát ohledy! Copak tobě tátu rodiče přáli?!" "Ne ale...." "....a vzala si si ho." skočila jí do řeči Lucy. "To bylo ale jinak..." bránila se máma. "Mami, tak mě pochop. Já ho miluju a nenechám si to od tebe zkazit! Mami, jestli se s tím nesmíříš tak.......tak.....tak jeď domů..." Na tuhle větu paní Andersnová sklopila hlavu a pomalu se chystala ke dveřím. Odešla... Lucy tam jenom stála a dělala si výčitky. Po chvíli k ní přišel Gil. "Lucy, kde je tvá máma." ptal se jí hned. "Odešla..." řekla s pokleslým hlasem. "Kvůli mně?!" "Ano....totiž chci říct ne!!!" opravovala se Lucy. "Já vím, že k vůli mně!" "Jo..." "Jdi za ní..." "Nebudš se zlobit?!" "Ne." řekl pevně Gil. Lucy se ani neoblékala a vyběhla ven z domu se křikem. "Mami....mami.....mami..." volala na odcházející mamku. Ta se jenom otočila a zastavila. Lucy k ní doběhla a řekla: "Mami teď nikam nechoď, je noc..." a objala ji. Vrátili se do domu.
Po týdnu od této scénky se paní Andersnová rozhodla odjet. Gil jí hodil na letiště, Lucy nemohla, protože byla na vyšetření. Když jí Gil přivezl na letiště a odnesl jí kufry, řekla mu: "Lucy vás má opravdu ráda a já vám v cestě nestojím... Dávejte na ní pozor..." objala ho a odcházela... Z toho byl Gil celkem mimo, protože se k němu moc dobře nechovala, ale po chvíli se vzpamatoval a řekl: "Dám, nebojte se..." a též odešel.
Doma:
Když Gil přišel domů, byla již Lucy doma... "Ahoj..." začala opatrně Lucy. "Ahoj, co se děje?!" ptal se jí hned nejistě Gil, protože z jejího tónu byl slyšet strach a nejistota. "Doktor mi dnes řekl... že ty mé záchvaty nebudou epileptické, ale budou jiného původu... Nevědí, co mi je...a ty prášky, co mi dali mi zřejmě jenom škodí..." začala rozklepaně Lucy. Gil si k ní přisedl a jenom ji pohladil po tváři. "Neboj, nic to nebude..." "Vlastně tuší, co mi je.... není to sice nic vážného, ale.... já nevím, jak ti to říct." Gil teď netušil, co příjde. "Víš, já jsem prý čekala dítě....a přišla o něj..... a teď nebudu nejspíše moct mít děti." V Gilovi to najednou zahučelo, radoval se a zároveň byl nešťastný....nedal to však znát a pevně ji objal.
Ráno:
Když se ráno Gil probral, ležela vedle něj uplakaná Lucy. Gil jí opět pevně objal a utišoval ji. "Neboj, ty budeš moct mít děti a i kdyby ne, jestli se tedy trápíš k vůli tomu, že si myslíš, že mi to vadí, tak mě to nevadí!" "Ne....ty mě po čase opustíš a já zůstanu sama s ránou v srdci...." řekla a odešla pryč z postele.
Jak plynul čas....
....Lucy se měnila, byla nesvá a nervózní. Často chodila k lékaři a byla uzavřená. Už to nebyla ta usměvavá Lucy, jako dřív. Byla pořád smutná a pokaždé, když se nikdo nedíval, vytáhla kapesník a plakala. Jednou takhle přišla od doktora domů... Opět byla pokleslá, když však vešla do domu. Uviděla svíčky a Gila jak sedí u stolu. Přišla k němu a dívala se na něj. "Něco slavíme?!" "Ne... Posaď se." vstal a přinesl jídlo, které se snažil ukuchtit. Nebolo to sice to pravé ořechové, tedy.... nedalo se to jíst, ale Lucy nic neřekla. Po chvíli talíř Gil odsunul a vytočil telefonní číslo dodávkové služby: "Prosím, převezte nám čínu. Děkuji..." a položil to. Lucy se jenom dívala. Za chvíli přinesli čínu. Dali sí jí tedy a dívali se přitom na televizi. Lucy se poprvé po dlouhé době zase smála. Když to všechno snědli, zašmátral Gil v kapse a vytáhl červenou krabičku. Podal jí Lucy a řekl: "Otevři to..." Lucy si krabičku vzala do rukou a pomalu ji začala otevírat. Najednou na ni vykoukl prstýnek. Lucy se přímo lekla a řekla: "To má být žádost o ruku?!" "Ano...Vezmeš si mě?" vypadlo z Gila. "Gile, určitě to chceš?!" "Jo..." řekl jí na tu podivnou otázku Grissom. "Tak tedy ano..." souhlasila Lucy. Gil se zaradoval a políbil ji. (jak taky jinak, že?! :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danina | Web | 30. září 2007 v 20:10 | Reagovat

jé, ještě že tam nebyl případ...to by to celý zkazilo..tak ty Gila oženíš, jo? no to je dobře:-D už se těšim moc na další...kdyby mě aspoň zase něco napadlo...zejtra dam ke mě první díl, tak uvídíme.

2 Scissors (majitelka) | Web | 30. září 2007 v 21:00 | Reagovat

Jo no, ožením... Přece jenom už má na to věk! :-D

A jsem ráda, že se to líbí, protože jsem vážně nevěděla co sem psát... No tak díks... A ještě k tomu oženění, to jsem měla v plánu už hoooodněěě dááááááávnooooooooo!!!!!!!!! :-D :-D :-D

3 Danina | 1. října 2007 v 11:17 | Reagovat

no to teda bylo na čase.ten už má věk na víc jak svatbu:D...já bych ho taky oženila,ale to se asi nestane:D

4 MacS | E-mail | Web | 1. října 2007 v 15:44 | Reagovat

:-D souhlasim s váma.....taky bych ho oženila:-D, ale se Sarinkou:-D....mimochodem....super povídka:-)

5 Scissors (majitelka) | Web | 1. října 2007 v 16:11 | Reagovat

Já vím, jste všichni fandové GSR, já bohužel ne, ale nic proti tomu nemám... Ale zase se moje povídky od těch ostatních liší...

6 Jasmína | 1. října 2007 v 18:38 | Reagovat

Škoda že to není o Gilovi a Sáře. Ale jinak tu máš skvělý povídky.

7 Jackie | 1. října 2007 v 19:27 | Reagovat

tojo, suprový...vždycky dostanu rýmu když je čtu a to jen proto, že mě rozbrečí:D jsou moc kráásný

8 Scissors (majitelka) | Web | 1. října 2007 v 20:30 | Reagovat

Děkuji.... Moc mě těší že se vám mé povídky líbí, už mám skoro hotovou další. Dám jí sem ještě dnes...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama