Proč ty? (16)

19. září 2007 v 19:27 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak a je tu další povídka. Tentokrát zaměřená hlavně na případ.
Mimochodem ta /Devátá ulice/ je vymyšlená! Já neznám žádné adresy ve Vegas, takže to sem raději píšu. :))

Na kriminálce se nic zvláštního nědělo. Cath s Warrickem šli z laborky ke Gilovi, ten tam ale nebyl. Najednou zazvonil Catherinin mobil: "Willowsová." "Ahoj Cath, tady Gil." "No ahoj. Kde seš? Jsem zrovna s Warrickem před tvou kanceláří. Nesu ti sepsanou zprávu toho chlápka. Důkazy říkají, že to byla nehoda." "Dobře, dej mi to na stůl a hned jeďte na roh Devátý ulice. Máme nový případ jo a vem sebou i Nicka." "Dobře." ukončila hovor Cath. "Máme jet na roh Devátý ulice. Máme nový případ." Warrick jenom přikývl.
Na rohu Deváte ulice:
Když Cath, Warrick a Nick dorazili na místo činu, bylo asi tak 20:25 hodin. Hned jak vystoupili z auta, šla jim naproti Sara. "Ahoj, máme tu místo činu, ale žádnou mrtvolu." všichni se podivili. "A proč jsme teda tady?" zeptal se Nick. "Uvidíte až budeme nahoře. Je to v posledním patře." řekla mu na to tajnůstkářsky Sara.
V bytě:
"Ahoj." pozdravil je Gil hned, jak otevřeli dveře. "Ahoj, tak co tu máme?" ptal se Warrick. "Pojďte do obývacího pokoje." Když vešli do obývacího pokoje. Celí zbledli. Po zdech byly nápisy napsané krví, pohovku někdo rozřezal a byla na ní taky krev. Celý obývák byl zarudlý krví. "To je krev?" odhodlala se zeptat Cath. "Jo... Je to pozitivní na krev. Vzorek už jsem poslal po Gregovi do laborky, jestli je ta krev lidská." odpověděl jí Gil. "I kdyby nebyla lidská, někdo se tu pořádně vyřádil." dodal ještě Nick. "Jo, někdo měl asi pořádného vzteka." přidala se do debaty taky Sara. "No nic. Komu ten byt patří?" zeptala se ještě Cath. Gil jenom přešel ke skřínce, ve které byly rozbité skleničky a sehnul se k zemi, kde ležela rozbitá fotka. Zvedl ji a ukázal na ni. Byla na ní žena. "Jmenuje se Tyna Holidayová a tenhle byt jí patří. Sousedi říkali, že jí už pěkně dlouhou dobu neviděli." odpověděla Sara. "Obešla jsem zatím jenom jedno patro, ale všichni se shodují v jednom. Holidayová byla oblíbená a nepřátele neměla. Dokonce i všechny učty platila ihned." dodala ještě. Gilovi nahle zazvonil mobil. "Grissom." "Čau, tady Greg. Tak už je to v laborce. Mám vám jet pomoct?" "Ne, zjisti zatím něco o jisté Tyně Holidayové." "Dobře." ukončil hovor Greg. "Fajn takže Sara s Nickem půjdou ještě do ostatních pater a vyslechnou všechny v tomhle domě. Catherine...." "půjde prozkoumat koupelnu." skočila mu do řeči Cath a už šla směrem z místnosti "a Warrick půjde do ložnice." řekl hned po ní Warrick. "Jo." souhlasil jenom Griss.
O hodinu později:
Warrick vyšel z ložnice a směřoval přímo ke Grissovi. "Tak co?" ptal se ho hned Gil. "Nic, ložnice je úplně čistá. Všechno do puntíku srovnané, na prostěradle nic. Ta ženská je puntíčkářka." odvětil mu Warrick. Po chvíli přišla i Cath "V koupelně všechno vyprané a pověšené nad vanou. Jediné co jsem tady našla byla náušnice a na ní trochu krve. Pošlu to do laborky." "A co ty Gile?" ptal se ho Warrick. "Našel sem pár blonďatých vlasů, pár černých a pár hnědých. Dám to na DNA." řekl Gil. "Aspoň něco." řekla Cath. "Myslíš, že Tynu unesli?" ptal se Warrick. "Nevím. Ta náušnice je každopádně stopa."
Na velitelství:
Cath zrovna něco psala do počítače, když tu se za ní ozval Gil. "Zrovna mi přišly výsledky té náušnice z DNA." "Jo? A co?" "Patří jednoznačně Holidayové." řekl jí na to. "Hm, to by mohlo naznačovat nějakou rvačku. Možná mezi Holidayovou a pachatelem." V tom se za Gilem ozvala Sara: "Vždyť ani nevíme po čem jdeme! Jaký zločin se stal!" "To rozhodne krev ze zdí. Jestli je lidská, došlo k vraždě." "A jestli ne?!" zeptala se ještě Sara. "Zřejmě k únosu..." "A z čeho tak usuzuješ?" "Našla jsem náušnici na které byla Tynina krev." zapojila se do rozhovoru Catherine. "Aha... takže vy si myslíte, že se tam stala rvačka?" "Ano, zřejmě ano..." řekl ještě Gil. "Hej, hej, hej, mám výsledky té krve ze zdí!" volal na ně už z dálky Greg. "Je to zvířecí krev, není lidská." řekl, když přiběhl a nadechl se. "Že by ten únos?" dodala Sara. "Víc otázek než odpovědí!" řekla sklesle Cath. "Proto máme ten případ my!" řekl s důvtipem Gil a odešel. "Na tom bude něco málo pravdy." též se Sara otočila k odchodu.
U Gila:
Gil zrovna pročítal poznatky o případu, když tu se najednou objevil Brass. "Našel jsem rodiče Holideyové. Někdo jim volal, že má jejich dceru a požaduje v uvozovkách výkupné!" "Proč v uvozovkách?" nechápal Grissom. "Chce výměnou za ni někoho!" "V tom případě už s případem nemáme co dělat!" "Máte, on chce tebe!" "Kdo je to?" "Frank Hotstreet." "Toho jsem poslal před pěti lety do vězení. Jakto, že je venku?" "Utekl asi před týdnem." dodal ještě Brass. Ani jeden však nevěděl, že celý jejich dialog poslouchá za dveřmi Lucy. "Co? Proč?" vtrhla mezi ně. "Ahoj Lucy. Co tu děláš?" ptal se jí Gil. "No nic asi raději půjdu." řekl raději Brass a odešel. Lucy za ním zavřela a spustila : "Doufám, že tam nepůjdeš!" "Musím..." Lucy se najednou po tváři spustila slza. "To mi nemůžeš udělat. Co když se ti něco stane?" "Jde o život jedné ženy." "A proto musíš riskovat ty ten svůj?" Gil k ní přešel a obejmul ji. Bylo mu jedno, že je přes sklo vidí celé oddělení. "Lucy neboj, nic se mi nestane slibuju." pošeptal jí do ucha. "Já chci tam být taky!" "To nejde, víš že už teď tu nemáš co dělat!" "Jinak tě tam nepustím..." na tuto větu se Gil zamyslel. "Dobrá... ale jen v pozadí."
----------------------------------Pokračování příště------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MacS | E-mail | Web | 19. září 2007 v 19:33 | Reagovat

Téééda....hezký:-)

2 Danina | Web | 19. září 2007 v 19:39 | Reagovat

Wow, teda to bude ještě napínavý...výměna za Gila...doufám že se mu nic nestane...(jo a taky mam pokráčko na mym blogu) se těšim na pokračování...jak to dopadne:D

3 LarkishAngel - Tvůj Spřátelený blogísek | Web | 20. září 2007 v 12:08 | Reagovat

Zapoj se u mě do bleskovky, ju? :-)

Je až do zítřka do 14:00! Díky a měj se krásně! :-) Páček

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama