Návrat (18)

22. září 2007 v 19:03 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak a zase další povídka. Dnešní povídka bude o návratu Lucy do práce a konfliktu s Cath... Tak si to užíte!
POZOR: TATO POVÍDKA JE DOST DLOUHÁ!!! :-D

Už uplynul týden, kdy Lucy měla vyhazov. Pomalounku se blížila směna a ona už se nemohla dočkat. Vstala asi ještě hodinu a půj před odjezdem z domu, aby se mohla pečlivě připravit. Nachystala si oblečení, které nikdy před tím neměla na sobě, původně si ho koupila na zkoušky z biologie. Byly to bledě modré džíny, světlounce růžové tričko s číslem 37 a k tomu si do svých dlouhých rovných vlasů dala bílou čelenku. Zrovinka když byla v ložnici a malovala se, zazvonil Grissomovi budík. Ten ho nevrle zacvakl a ještě chvíli polehával. Když už Lucy dokončila zkrášlování, sedla si k němu na postel a začala mu šeptat do ucha sladká slůvka. Na to se Gil konečně probral. Grissom byl vždycky první z postele, ale poslední směna byla dlouhá a dost chaotická. Prostě byl unavený a nemohl se vyhrabat z postele. "Ahoj, za půl hodiny už musíme jet." začala na něj hned Lucy, když už seděl a díval se na ni. "Co je?" ptala se ho Lucy. "Nic, dívám se..." byl úplně překvapený, jak je krásná. Takhle se na ni ještě nikdy nedíval. "Hele, šup!!! Ať nepřijdeme pozdě..." začala ho honit Lucy.
Na velitelství:
Když procházeli dlouhou chodbou do svých kanceláří, všichni se po nich otáčeli. Až jim to bylo nepříjemné. Konečně byli v kanceláři u Gila, který měl ve stolku její zbraň a odznak. "Ufff.... Proč se po nás všichni tak koukali? Jako bysme byli nějací vetřelci..." začala ihned po zavření dveří Lucy. "První den v práci, co už vědí jak to mezi námi je." "Páni to byla rychlost. Vždyť jsme to řekli jenom Brassovi a našemu týmu." "Tady se zprávy šíří rychle!" řekl jí na to Gil a podával jí zbraň s odznakem. "No nic já půjdu. Tak ahoj." Gil vstal a dal jí pusu. "Ahoj..." Potom Lucy odešla.
Na chodbě:
Lucy šla směrem do své kanceláře. Proti ní šla Catherine s nějakým spisem v ruce. "Ahoj, tak ty už jsi zpátky?" pozdravila ji Cath. "No čau, překvapená?" začala na ní nepříjemně Lucy. "Co je? Sem ti nic neudělala..." "Vážně? Jsi si tím jistá? Já si myslím že týdenní vyhazov něco je..." "Co to říkáš?" "Nedělej blbou. To kvůli tobě mě na týden vyrazili!" "Chceš něco vědět? Jo... a to s obří radostí!" "Řekni mi jenom proč?!" "Koukni se na sebe... Myslíš si, že všechno zvládneš?" "Co že? Tak ty o mě pochybuješ?! Podívej se sama na sebe! Vždyť to ty si taky někde musela začínat! Tobě snad taky někdo takhle znepříjemňoval život?" začala se pomalu nahlas hádat Lucy. "Já tě varuju, se mnou si nic nezačínej. Já možná vypadám jako nějaká chudinka, ale vůbec mě neznáš. Ty nevíš, čeho jsem schopná." "A co jako, to mi vyhrožuješ?!" "Ne, jenom varuju." dodala ještě Lucy a odešla. Celou scénu viděla i Sara, která se rozběhla za Lucy. "Lucy, Lucy.... Co je?" volala za ní už z dálky, jenže Lucy ji neslyšela. Sara to ale nevzdávala běžela za ní. Lucy šla směrem ke své kanceláři. To už ji ale Sara doběhla. "Co je Saro?" ptala se jí Lucy, když ji uviděla. "Co to bylo tam na chodbě? To s Cath..." "Nic. Vůbec nic, to neřeš." "Ale vypadalo to vážně!" "To se ti zdálo..." odbila ji Lucy.
U Gila:
Gil zrovna prohlížel spisy, když tu mu zazvonil mobil. Byl to jako obvykle Brass s novým případem. Ihned se zvedl a šel pro Saru a Nicka. Při cestě dal taky úkol Lucy s Gregem a Cath. Warrick je zrovna u doktora, takže měl jakoby volno. Všichni se rozjeli na svá místa činu.
Gil, Sara, Nick .....
..... měli případ havarovaného kamionu. Kamion se vyřítil ze zatáčky z neznámých důvodů a řidič to nepřežil. Nejhorší na tom však bylo, že kamion vezl benzin, takže to tam mohlo kdykoliv vybuchnout. Hasiči dělali co mohli, ale když přijel náš tým kriminalistů, ještě tam nesměli a tak se dívali zatím na stopy na silnici a dokumentovali je. Nick se ale stejně rozhodl jít ke kamionu blíž a podívat se mu na zoubek. Procházel zrovna kolem zadní části přívěsu, když uslyšel neznámé tikání. Podíval se na to blíže a uviděl bombu. "PRYČ!!!!" rozkřičel se ihned. "JE TAM BOMBA!!!!!!!" na tuhle větu všichni utíkali pryč od kamionu, ale bylo pozdě. Bomba vybouchla, ještě když tam bylo spoustu hasičů. "Nickovi, Gilovi a ani Saře se naštěstí nic nestalo, ale když vzhlédli dolů na kamion. Uviděli pouze plameny a spoustu hořících a zraněných lidí. Gil ihned chňapl po telefonu a volal sanitku. Když konečně nic nehrozilo a všichni zranění byli odvezeni. (Řidiče kamionu naštěstí před tím hasiči vyprostili.) Mohli se pustit k dílu. Sara si vzala přívěs a Gil kabinu řidiče. Po chvilce pátrání se ozvala Sara: "Něco mám." Gil k ní hned přiskočil a díval se směrem tam, kam Sara svítila svou baterkou. "Je to prsten." dodala ještě. "Hmm... Ten, kdo sem dával tu bombu, ho zřejmě ztratil. Taky to ale dokazuje, že bomba se na přívěs přidělala až po havárii." shrnul všechno kolem toho prstenu. Na místě činu už nic nenašli, všechno měli zdokumentované a tak se vydali na velitelství.
Na velitelství:
Hned jak přijeli na velitelství, šla dát prsten Sara do laborky. Nick se pustil do prověřování řidiče a Gil si vzal na práci to, co zbylo z výbušniny.
Mezitím byli Lucy, Cath a Greg na svém místě činu:
Když dojeli Lucy, Greg a Catherine na své místo činu. Nestačili se divit, věděli sice, že budou mít na práci havarované letadlo, ale netušili, jak katastrofický pohled to bude. Letadlo se naštěstí zřítilo do pouště, ale i tak to byla opravdu strašná podívaná. Letadlo bylo rozpůlené na dvě části a to zhruba někde v prostředku. Požárníci ještě hasili poslední plamínky ohně a záchranáři byli v plném proudu. Z policejních aut se ozývaly vysílačky a Cath s Lucy a Gregem byli absolutně překvapeni. "No, tak se dáme do práce." začala Catherine. "Já půjdu s Gregem k letadlu a ty Lucy půjdeš pročesat okolí." rozdala instrukce a při tom se na Lucy ušklíbla. To se ale Lucy moc nezamlouvalo a neudržela to v sobě. "Proč já mám jít pročesávat okolí a ty tu dělat na letadle s Gregem? Ty mě chceš vyšachovat ze hry co?! Seš slaboch, zneužíváš svého postavení!" začala se rozčilovat. Greg tam jen tak stál a raději se do toho nemontoval. "Jaký šachování?! A toho slabocha si pro příště odpusť!" "Neodpustím! Pročesávat okolí bys měla raději ty, když seš tak chytrá!" "Padej!" rozkřičela se na ni Cath. Po téhle větě, ale Lucy odejít nemohla. Ba naopak přistoupila k ní blíž a řekla: "Dej si na mě pozor..." odešla. "Co se to mezi vámi děje?" ptal se Greg Catherine. "Nic..." zasyčela Cath. Asi za dvě hodinky měli posbírané důkazy a vše hezky vyfotografované a tak se rozhodli jet do nemocnice, kam odvezli zraněné. Cath tam poslala Lucy s Gregem a sama jela na velitelství, aby dala důkazy do laborky a po případě je sama trošku prozkoumala.
V nemocnici:
Lucy s Gregem už vyslýchali zraněné, kteří se výslechu mohli podrobit. Teď měli jít zrovna k jedné dívce. Jmenovala se Wendy Rocková a bylo jí 20 let. Když přišli na pokoj, uviděli ji jak spí. Rozhodli se, že ji nebudou budit a že ji vyslechnou později. Šli tedy o pokoj dál. :0)
Na velitelství:
Cath už na ně netrpělivě čekala, když je uviděla, hned jim šla naproti a chtěla seznam lidí, kteří v tom letadle byli a jejich výpovědi. Lucy měla seznam barevně podtrhaný. Jména která byla zeleně, již vyslechla. Jména která byla červeně, ještě nevyslechla, protože jsou zrovna na operaci nebo jsou v kritickém stavu. Další jména která byla modře, nevyslýchali na doporučení lékaře a poslední žlutou barvou byla jména, která patřila lidem, kteří zrovna spali a nebo byli ve špatném psychickém stavu. Když Cath seznam viděla, rozkřičela se na Lucy, že je to nepřehledné a že je ten seznam celý zničený a ať ho ihned předělá! Ale teď už se do toho vložil i Greg, když viděl, jak je z ní Lucy na nervy. "Cath nepřeháníš to trochu?! Vždyť je to dobrý systém. Nech si ho vysvětlit a budeš se za tahle slova stydět!" "Ne nepřeháním! Ihned to předělej!!!" trvala si na svém Cath. "Já už tě mám plné zuby, nechám se přeložit!" začala už vynervovaně Lucy. Greg se na ni jenom podíval a viděl jak jí pomalu začínají slzet oči. Po chvilce se Lucy otočila a odešla do své kanceláře. "Vidíš čeho jsi docílila?!" začal to vyčítat Greg Catherine. "O to mi taky šlo..." řekla bezcitně Cath a šla pryč. Greg si v duchu myslel, jak je Cath chladná a též šel pryč.
Lucy mezi tím seděla v koutku své kanceláře se zataženými žaluziemi a brečela si do klína. Tu jí najednou někdo klepal na dveře. "Jděte pryč..." řekla jenom tiše. Najednou se otevřely dveře. Stál tam Gil. "Jdi pryč Gile..." začala ho již zoufalé prosit Lucy. Gil jí však neuposlechl a zavřel za sebou dveře. "Greg povídal, že jste teď na sebe ty a Cath jako saně! Dokonce si prý řekla, že se necháš přeložit." začal vyzvídat. "Jo." utvrdila se Lucy. "Lucy, prosím tě. Řekni mi, žes to řekla ve vzteku." "Neřekla, chci pryč!" "Proč? K vůli Cath nebo snad k vůli mně?" "Ne!!!! Tebou to není! To k vůli Cath. Ona mě posílá na ty nejlehčí úkoly, všechno mi vyčítá. Když si mluvil s Gregem, tak to už víš, že mě seřvala za ten seznam jmen..." uklidnila se. "Nesmíš si to tak brát. Prosím tě, nechoď pryč. My tě potřebujeme." "Buďto já a nebo ona! A teď už jdi." Gil se nedobrovolně zvedal k odchodu. Když se za ním zavřeli dveře, Lucy se opět rozbrečela...
V laboratořích:
Sara zatím dělala na tom prstenu. Byly na něm otisky ženy, jmenovala se Sue Weaksová. Vystudovala technickou školu zaměřenou na výbušniny. Je jí 28 let, teď žije ve Vegas. Ihned to šla všechno říct Gilovi. Gil ale neměl vůbec na nic náladu a tak řekl, ať pro ni jede s Nickem. Sara se z počátku divila, ale pak tedy šla pro Nicka.
Výslech-
Sara: "Kde jste byla mezi 3 až 5 hodinou odpoledne?"
(V tuto dobu totiž zemřel řidič.)
Sue: "Nevím..."
Sara: "Kde jste tedy byla za celý den?"
Sue: "Nevím..."
Nick: "Já vám povím, kde jste byla. Dávala jste bombu na havarovaný kamion."
Sue: "Nedávala..."
Sara: "Už jste si tedy vzpomněla!"
Sue: "Ne..."
Nick: "Jestli jste tam nebyla, jak se tam ocitl váš prsten?"
Sue: šáhla si na prst a když viděla, že tam není, znervózněla...
Sara: "Jak se to stalo?"
Sue: "Já tam nebyla!"
Sara: "Ale byla! Máme důkaz..."
Sue: "Ten prsten jsem ztratila..."
Nick: "Ano... při instalaci té bomby!"
Sue: "Ne!!! JÁ TAM NEBYLA!!!"
Sara: "A jak se tam ocitl ten prsten?"
Sue: "Já nevím..."
Sara: "Kolik je vám let?"
Sue: "28."
Sara: "Přece si nechcete zkazit celý život! Když nám řeknete, jak to bylo. Bude to pro obě strany lepší!"
Sue: zamyslela se...
Sara: "Tak co bude?"
Sue: "Byla jsem tam...Dala jsem tam tu bombu...."
Sara: "Proč?"
Sue: "Já.... ten kamion, já nenávidím kamiony."
Nick: "To jako jenom proto?"
Sue: "Jo..."
Sara: "Vy nám něco tajíte!"
Sue: "Netajím..."
Sara: "Koho kryjete?"
Sue: "NIKOHO!!!"
Sara: "Ten prsten je váš?" a vytáhla z kapsy prsten.
Sue: "Ano..."
Sara: "A od koho je?"
Sue: "Od přítele!"
Sara: "Tak to jeho kryjete?"
Sue: "Ano...vlastně....ne..."
Sara: "Takže jak se to stalo."
Sue: "Víte přítel on je to cvok! Chce zabít co nejvíc lidí za tento týden. Já myslela, že to je výmysl. Jenže.... On ještě nainstaloval tu bombu do dvou dopravních prostředků."
Nick: "Kam?!"
Sue: "Do letadla a do autobusu."
Sara: "Do jakého letadla?"
Sue: "Já nevím, myslím že mělo spadnout někde v poušti."
Sara šeptá Nickovi: "Nemá náhodou Cath takový případ?"
Nick Saře: "Jo!"
Sara Nickovi: "Měli bysme jim to říct a taky Gilovi."
O chvíli později u Gila:
"Gile, Gile....GILE!!!" zakřičela na něj už Sara. "Co?!" "Co je to s tebou? Ale problémy.... Co je?" "Náš případ souvisí s případem Cath, Lucy a Grega." "Jakto?" "Nějakej týpek se zcvoknul!" "Jo dobře jdi to říct Cath, já jdu za Lucy." "Dobrá..."
U Lucy:
Lucy už byla v pořádku, zrovinka pracovala na otiscích na jednom předmětu, který našla. Když tu na ni vykoukl ze dveří Gil: "Ahoj Lucy, ty naše dva případy spolu souvisí!" "Co? Jakto?!" ihned se ptala Lucy. "Sara vyslechla jednu ženu, která nám dala bombu na ten náš kamion a ona řekla že to nebyla, že je jenom sestrojila pro přítele a naučila ho to instalovat na tom kamionu." "Aha... Už jdu." a vstala ze židle. Cestou nabrali Brasse.
Před domem padoucha :0D:
Když dorazili všichni před dům, kde bydlel přítel Sue. Lucy se pořád proradně dívala po Cath a přemýšlela, jestli k vůli ní má odejít, jestli jí to stojí za to! Nakonec došla k závěru že ................ Najednou z domu vyšel mladík se zbraní v ruce a chňapl po nejbližším člověku, který byl po ruce. Což byla Catherine. Jediný člověk, který ji mohl zachránit byla Lucy, protože stála za rohem kam ten mladík neviděl. Vytáhla zbraň a přitiskla ji mladíkovi k pravému spánku. "Odhoď zbraň! A hned!" řekla mu potichu a pomalu Lucy, jakoby to ani nechtěla říct. Mladík ji odhodil a pustil Cath ze sevření. Catherine hned běžela k ostatním. Lucy nasazovala mladíkovi pouta a pomalu ho vedla do auta Brassovi. Po chvíli k ní přistoupila Cath a řekla: "Díky, máš to u mě..." "Tu zbraň jsem měla přitisknout k tvé hlavě! Ale nemysli si, že jsem to udělala z lítosti, ale protože si nechci zkazit k vůli tobě život!" řekla jí Lucy a odešla. Po chvíli ke Cath přistoupil Greg: "Doufám, že si to zapamatuješ a necháš ji na pokoji..." Ještě ten den se mladík přiznal. Do autobusu bombu dát nestihl a jeho přítelkyně si šla taky na chvililinku do chládku!
Lucy už měla jasno, zůstane v týmu. Teď to právě jde říct Gilovi do kanceláře.
U Gila:
"Gile?! Můžu dál?" zeptala se před otevřenými dveřmi. "Ano, pojď dál." "Víš rozhodla jsem se, že tu zůstanu…" "To je skvělý!" vyskočil ihned ze židle a objal Lucy tak pevně, že ji málem udusil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terry | E-mail | Web | 22. září 2007 v 20:24 | Reagovat

Ahojky na mým blogu je bleskovka jestli chces diplomek tak se zapoj

2 Danina | Web | 22. září 2007 v 21:01 | Reagovat

dlouhá, ale krásná. Cath jako taková mrcha!:D

3 MacS | E-mail | Web | 23. září 2007 v 17:21 | Reagovat

jj souhlasim s Daninou:-).....Cath se nezdá:-)

4 Jíťa | 18. května 2008 v 14:40 | Reagovat

Mě nepřijde, že by se seriálová Cath chovala takhle. Když si vzpomenu, co říkala Holly (ta před Sarou, jak ju zastřelili; nejsem si jistá, že je to jméno správně napsaný), jak ju povzbuzovala, aby se nevzdávala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama