Kámoška (11)

14. září 2007 v 12:11 | Scissors |  CSI Las Vegas - povídky
Tak tenhle případ se týká hlavně Cath a její kamarádky Sandry. Tak si to užíjte.

Bylo už dávno po práci. Všichni si doma užívali spánku a toho, že nemusejí nic dělat.
Catherine taky už spala, ale najednou se ozval telefon vedle její postele. Z posledních sil se napřahovala po telefonu. První pokus se nevydařil, tak to zkouší znovu. Opět nic. Do třetice všeho dobrého: "Haló, Willowsová." řekla ospale Cath. "Ahoj Cath. Prosím tě, musíš mi pomoct. Já už nemůžu." oval se zoufalý hlas. "Kdo je to?" "Tady Sandra." "Co je ti Sandro?" "Musím končit, ještě ti zavolám. Nevolej mi!" položila to Sandra. Catherine z toho byla mimo. Jak teď může spát, když její nejlepší kamarádka ze střední jí žádá o pomoc a nechce, aby jí volala na zpět?! A tak se zvedla z postele a šla si do kuchyně dát hrnek kafe, protože věděla, že se teď ani trošku neprospí.
Náhle se ozvalo zvonění telefonu. Cath ani nezaváhala a ihned chňapla po pevné lince. "Haló?! Sandro?!" "Tady není žádná Sandra, ale Sara." ozval se hlas Sary z telefonu. "Ahoj, hele teď nemůžu, čekám důležitý hovor." a típla to. Zase se posadila na židly a popíjela si svou dávku kafe. Opět se ozval zvuk zvonění telefonu. Zvedla to: "Willowsová." "Cath?! Ahoj, tady Sandra." "Ahoj Sandro. Co ti je? Proč potřebuješ pomoct?" "Všechno ti řeknu dneska ve tři hodiny odpoledne v naší kavárně." "Jako za mlada." vz¨dychla Cath. "Jo, musím končit ahoj."
V kavárně:
Cath už seděla v kavárně a popíjela svůj ovocný čaj. Najednou do kavárny vlítla Sandra a hned si k ní sedala. Byla celá nervózní. "Tak jak jde život?" ptala se Sandra. "Ale celkem dobrý." odpověděla jí na to Cath a hned změnila téma. "Proč si mi volala?" "Musím s tebou mluvit, ale tady to nejde. Pojď, půjdeme do parku." "Ale proč?" ptala se nechápavě Cath. "Všechno ti tam vysvětlím."
V parku:
"Tak o co jde?" ptala se Cath, když procházeli prostřední cestičkou parku. "Víš, vdala jsem se. Bylo to před rokem." "To gratuluju..." "Není k čemu. Zprvu jsme byli šťastní, ale potom...Měsíce ubíhaly a on se začal měnit. Začal být nervózní a pořád jenom křičel." "To je normální, to ho přejde." "To jsem si taky myslela, jenže asi před dvěma měsíci přišel domů a začal strašně křičet. On začal kolem sebe házet talíře, a když jsem chtěla, aby přestal, tak mě začal mlátit." rozbrečela se Sandra. Cath ihned pochopila a zatáhla ji na nejbližší lavičku. "Sandro, on tě mlátí?" "Jo, začalo to před dvěma měsíci." "Proč si od něj neodešla?" "On mi vyhrožuje, že si mě najde a zabije mě." "Jdi na policii!" "Já nemůžu, jen tak tak jsem se vyvlíkla na tuhle procházku. On mě nikam nepouští." "A máš modřiny?" Sandra na to jenom odtáhla šátek, který měla omotaný kolem hlavy a sundala si tmavé velké brýle. "Proboha Sandro. Musíš od něj odejít!" "Vždyť ti říkám, že to nejde!" začala si zase šátek omotávat kolem hlavy. "Vždyť můžeš jít ke mně!" "On mě najde!" "Nenajde. A kdyby našel, tak já pracuju u kriminálky!" "Ty seš polda? Zapomeň na mě!" zvadla se a šla rychle pryč. "Sandro!" doběhla ji Cath a chytla ji za ruku. "Já nejsem polda, já pracuju u kriminálky!" "A on je v tom nějaký rozdíl?" "Jo je a to velký rozdíl! Pojď se mnou." táhla ji Catherine k sobě do bytu.
U Cath v bytě:
Když došli ke dveřím Catherininova bytu, dveře byly otevřené. "Já ti to říkala." řekla ihned Sandra a chtěla jít domů. "Stůj! Poď za mnou!" vytáhla si služební pistoli a šla směrem do bytu. "Najednou uslyšela chrastění. Ten zvuk šel z obýváku. Vydala se tedy tam. Najednou jí někdo praštil do hlavy a ona už jenom cítila tu ránu, jak dopadla k zemi.
O 6 hodin později, když se Catherine vracela k sobě, nad ní stála Sara s Gilem. Byl už totiž čas jít na směnu a Cath nikde. Takové zpoždění ještě nikdy neměla, a tak se k ní radši jeli podívat. Když je Cath viděla, začala se ihned zvedat a křičela: "Kde je Sadra. Sandro!" "Jaká Sandra? Když jsme přišli ležela si tu jenom ty!" "On ji unesl." chtěla jít pryč Cath. "Stop! Stůj. Neměla bys nám něco vysvětlit?" řekl Gil a zastavil ji. "Není čas! Tady jde o život!" "No právě! Hele sedni si a hezky začni mluvit!" nařídil ji Grissom. Všichni si sedli a Cath spustila. "Sandra je moje nejlepší kámoška ze střední. Dneska ráno mi volala, byla úplně mimo a chtěla ode mě pomoc! Jenže pak mi to položila. Já jsem jí prý neměla volat zpátky no a pak mi zavolala a chtěla se sejít. Tak jsme se sešli a ona mi řekla, že jí manžel doma bije. Dokonce mi ukázala velké modřiny. Řekla sem jí, že půjdem ke mně do bytu, jenže když jsme přišli byly otevřené dveře. Vytáhla jsem pistoli a šla jsem se podívat dovnitř. Pak už jenom vím, že mě někdo praštil a já spadla." dořekla Cath. "Kde je moje pistole?! Ne, jen to ne, on má moji zbraň!!!" vyjekla Cath. "Klid Cath. My ji najdeme." snažila se ji uklidnit Sara.
----------------------------Pokračování příště!!!-------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danina | Web | 14. září 2007 v 12:20 | Reagovat

super....pěkný to je...všechny povídky máš hezký..jestli chceš, podívej se na muj blog..teprv se rozjíždí, ale mam tam taky povídku a chci vědět, co si o ní myslíte

2 Scissors (majitelka) | Web | 14. září 2007 v 12:46 | Reagovat

Už sem tam psala. Ty píšeš taky krásně, úplně na jedničku!

3 MacS | E-mail | Web | 14. září 2007 v 14:21 | Reagovat

Krásná povídka........jsem zvědavá jak to dopadne.....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama